31.05.2021, 17:09 | czytano: 6324

Fałszywa pracownica ZUS i fałszywa lekarka wyłudziły od seniora z Nowego Targu ponad 28 tysięcy złotych

Arch. Podhale24.pl
Dzisiaj około godziny 12.30 do drzwi mieszkańca Nowego Targu zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS. Kiedy mężczyzna jej otworzył, zapytała o deklarację zusowską i pieniądze z emerytury.
- Zażądała od mężczyzny podania numerów seryjnych banknotów z wcześniejszej emerytury, informując jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobi to będzie musiał stawić się przed komisją lekarską - relacjonuje asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji. - Senior wpuścił kobietę do mieszkania. Z pokoju przyniósł część gotówki jaką miał w domu i dał ją kobiecie. Kiedy ta spisywała numery banknotów, po kilku minutach do mieszkania przyszła druga kobieta, powiedziała, że jest lekarzem i oświadczyła, że wykona mężczyźnie zabieg rehabilitacyjny. Kiedy fałszywa lekarka w kuchni rozmawiała z seniorem, druga z kobiet w tym czasie zabrała z pokoju wszystkie oszczędności seniora i wyszła z mieszkania. Po chwili mieszkanie opuściła również „pani doktor”. Złodziejka ukradła łącznie ponad 28 tysięcy złotych. Obie kobiety miały maseczki na twarzy i rękawiczki. Jedna z nich była tęgiej budowy ciała i ubrana w szare ubrania, druga była szczupła i miała na sobie beżowy ubiór.
Policja apeluje o ostrożność i nie wpuszczanie do mieszkania obcych osób. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy nieznajomym. Jeżeli posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat oszustek proszony jest o kontakt z nowotarską komendą pod numerem telefonu 47 83 46 400.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
przyszły emeryt01.06.2021, 07:25
wszystko przez to że emeryt sie boi tego PAŃSTWA że mu może zabrać prawa nabyte do emerytury.. a przecież BEATA mówiła że im te pieniądze się NALEŻĄ...
ORMO31.05.2021, 20:58
Chyba trzeba określić w jakim rejonie doszło do tego zdarzenia, i o jakiej porze, wtedy ludzie może coś skojarzą...
baciok@31.05.2021, 20:21
Jaki odcień skóry?????Policja nie podała
Amarylis31.05.2021, 20:01
To już bezczelne. Nachodzą złodzieje starszych ludzi nawet we własnych domach i bezwstydnie okradają.
Ale co się dziwić, skoro prawo jest dla takich szumowin łagodne, a policja też się chyba średnio garnie do łapania tego czegoś...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl