04.06.2021, 12:36 | czytano: 11276

Sztuka przetrwania w lesie, czyli „Surwiwalia 2021 Czarny Dunajec” (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek
Do Czarnego Dunajca przyjechali miłośnicy surwiwalu i biwakowania, by w atrakcyjnej formie zgłębiać wiedzę i umiejętności związane z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych.
"Surwiwalia 2021 Czarny Dunajec" to cykliczny ogólnopolski zlot osób chcących przeżyć przygodę w formie aktywności plenerowych. Ta edycja jest już siódma.
Jest to kilkudniowy cykl zajęć skierowanych do harcerzy, przyrodników, rekonstruktorów, ale i dla całych rodzin, a także - osób niepełnosprawnych. Tematem przewodnim "Surwiwalów" jest ratownictwo przedmedyczne oraz promocja programu "Zanocuj w lesie".

W ciągu czterech dni zlotu organizatorzy przygotowali liczne warsztaty, prezentacje i wykłady poruszające różne aspekty szeroko pojętej sztuki przetrwania w tym: ratownictwo, sporty obronne, aktywności plenerowe, ginące zawody i umiejętności dawniej znane ludności wiejskiej, warsztaty ekologiczne, rekonstrukcyjne, preppering.

Obozowisko zlokalizowane jest w okolicy potoków Czarny Dunajec i Młynówka przy moście rowerowym oraz ścieżce rowerowej "Szlak wokół Tatr".

O szczegółach piszemy w naszym dziale co, gdzie, kiedy, gdzie znajduje się dokładny program zajęć.

s/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl