10.06.2021, 15:06 | czytano: 5658

Uliczne szczepienia w Zakopanem i Szczawnicy

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W nadchodzący weekend w dwóch miastach naszego regionu będą przeprowadzone uliczne szczepienia przeciwko COVID-19.
Przy promenadzie obok dolnej stacji kolei w Szczawnicy oraz na Krupówkach w Zakopanem obok poczty, każdy, kto ukończył 18. rok życia, będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID‑19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Szczepienia odbywać się będą w godz. 10-18 w sobotę i niedzielę.
- Chcemy dać dobry przykład całej Polsce, szczepiąc w ciągu najbliższego weekendu jak najwięcej mieszkańców i turystów. Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych i z tego względu możliwość powrotu do normalności i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna. Gorąco zachęcam do zaszczepienia się w Zakopanem. Zróbmy to dla naszego wspólnego dobra. A zaszczepić można się w wyjątkowym miejscu, pod Giewontem, korzystając z uroków i atrakcji naszego miasta oraz łącząc przyjemne z pożytecznym, odpoczynek z tak ważną teraz profilaktyką. Już poprzedni długi weekend pokazał, że Polacy znów chcą podróżować, zwiedzać i aktywnie spędzać wolny czas. W ten weekend znów spodziewamy się w Zakopanem wielu gości. Liczymy, że skorzystają oni z możliwości szczepienia. Gorąco zapraszamy także mieszkańców – mówi zastępca burmistrza miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica.

- Patrzymy na dobro naszych gości, dlatego chcemy zagwarantować im komfort pobytu w Szczawnicy. Szczepienia to bezpieczeństwo - dodał burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, podczas wspólnej konferencji prasowe w tej sprawie z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą (cała trójka na zdjęciu).

Co warto wiedzieć?

- Do punktu szczepień może zgłosić się każda pełnoletnia osoba, która do tej pory nie została jeszcze zaszczepiona. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

- Szczepienia będą się odbywały wg kolejności przyjścia do punktu.

- Należy ze sobą zabrać dowód osobisty.

- Proces rejestracji usprawni wypełniona wcześniej ankieta „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”
- Organizatorzy dla osób zaszczepionych w punkcie plenerowym przygotowali atrakcje i niespodzianki.

Organizatorem akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” jest Wojewoda Małopolski przy współpracy z lokalnymi samorządami.

Źródło: UM Zakopane, UMiG Szczawnica, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ski11.06.2021, 08:45
a może i w Mieście zrobią parkowe albo rynkowe szczepienie?
Osiol11.06.2021, 08:38
A wermacht zablokuje ulice z dwóch stron oczywiście aby pomóc
tyr11.06.2021, 07:42
Ja się nie zaszczepię. W tym systemie nie wierzę nikomu. Jaka była komuna to można było jeszcze komuś wierzyć, dzisiaj nawet księdzu nie. Tylko liczy sie kasa kosztem ludzi. Niezgoda wybudował komisariat policji zamiast ośrodka zdrowia, wiec niech się nie błaźni razem z przewodniczącym Zachwieją i niezatapialnymi radnymi.
Marysia10.06.2021, 23:19
@ MARTUNIA na szczęście od dzis pracuje stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców którzy dzis mieli ponad 2 h konferencje, media głównego nurtu nawet się nie pofatygowały przyjść ale niezależne media transmitowały. Transmisje można znaleźć ba Altershot.tv
PO covidowiec10.06.2021, 22:56
Wolę żyć niż się szczepić. Covid to grypa i nic więcej. Rozdmuchana przez media panika. Nie dopuszczają leków bo trzeba zarobić na szczepieniach. Amantadyna działa bo ją wziołem i wyzdrowiałem w tydzień jak po grypie.
Może jednak,10.06.2021, 22:41
zanim podejmiesz decyzje o szczepieniu koniecznie przeczytaj, może jest to trochę długie ale warto - należy przeczytać co na temat obecnie propagowanej szczepionki - szprycy na covidusa mówi jeden ze światowej sławy naukowców, Byram Bridle, profesor wirusologii i immunologii:
"Popełniliśmy błąd. Białko kolca samo w sobie jest toksyczne.
Białko kolca w mleku matki jest toksyczne
Byram Bridle jest profesorem wirusologii i immunologii na kanadyjskim Uniwersytecie w Guelph. Kilka dni temu Bridle rozmawiał z prezenterką radiową Alex Pierson i przedstawił w jej audycji poważne ostrzeżenie o genetycznie modyfikowanych szczepionkach Covid. Razem z kolegami z Japonii Bridle zwrócił się z zapytaniem do lokalnego organu regulacyjnego na podstawie ustawy o wolności informacji(FIOA) i otrzymał informacje o wcześniej niedostępnych danych z testów na zwierzętach dotyczących szczepionki mRNA od firm Pfizer i Biontech. Prezentujemy te pliki, przesłane w języku japońskim, w automatycznym tłumaczeniu na język angielski przez Google, które zostały nam udostępnione przez naukowców mających bezpośredni kontakt z profesorem Bridle. (tu oryginał w języku japońskim)
Bridle, badacz szczepionek, któremu w zeszłym roku przyznano dotację rządową w wysokości 230 000 dolarów na badania nad rozwojem szczepionek COVID, powiedział, że wraz z grupą międzynarodowych naukowców złożył wniosek o informacje do japońskiej agencji regulacyjnej, aby uzyskać dostęp do tak zwanego badania biodystrybucji
Dane, w szczególności tabele przeglądu farmakokinetyki, jasno pokazują, że nanocząstki mRNA nie pozostają lokalnie w miejscu wstrzyknięcia w tkance mięśniowej, jak zakładają i twierdzą producenci, lecz raczej dostają się do narządów w niekiedy dramatycznych stężeniach, gdzie są stopniowo pobierane przez tamtejsze komórki. Według Bridle, te odkrycia z doświadczeń na zwierzętach mogą wyjaśnić, dlaczego po zaszczepieniu ludzi wystąpiły poważne powikłania (w tym zapalenie mięśnia sercowego i zakrzepica), a także zgony z powodu zakrzepów krwi.
Bridle przestrzega: "Popełniliśmy błąd. Białko kolca jest samo w sobie toksyczne i niebezpieczne dla ludzi." Jest przenoszone nawet na niemowlęta karmione piersią przez mleko matki, powiedział.
Poniżej publikujemy transkrypt wywiadu z audycji On Point with Alex Pierson.
Alex Pierson: Ostatnio dużo rozmawiamy o nauce. Jest ona publikowana w błyskawicznym tempie. I dużo osób zadaje wiele dobrych pytań. Pytanie: czy szczepionki są bezpieczne dla dzieci? Istnieje duży nacisk na to, aby jak najszybciej zaszczepić dzieci w wieku 12 lat, ale nie wszyscy są do tego przekonani. Nawet jeśli nie jest się przeciwnikiem szczepień, jest wielu rodziców, którzy denerwują się przed podawaniem czegoś swoim dzieciom. Po czym czytam, że było kilkadziesiąt przypadków problemów z sercem u nastolatków i młodzieży, które teraz Izrael bada. Dlaczego głównie mężczyźni, nie tylko, ale około 22 roku życia i młodsi zapadają na zapalenie mięśnia sercowego. Tak więc, od 1 do 4 dni po otrzymaniu zastrzyku, pojawiają się u nich zadyszka i zmęczenie, a także bardzo specyficzny ból w klatce piersiowej. Jest łagodny. Tak więc nikt tak naprawdę nie zachorował ani nie umarł, ale chcesz wiedzieć, co się stanie, jeśli wstrzykniesz coś swoim dzieciom.
Oto dr Byram Bridel, profesor immunologii wirusowej na Uniwersytecie w Guelph. Lekarz. Bardzo otwarcie wypowiadasz się na ten temat i w żadnym wypadku nie jesteś antyszczepionkowcem, ale co sądzisz o tym zapaleniu serca? Czy jest to rzeczywiste zagrożenie?
Dr Byram Bridle: Dziękuję bardzo, za zaproszenie mnie Alex. Jak pani powiedziała, jestem zdecydowanym zwolennikiem szczepień, ale zawsze chcę mieć pewność, że nauka jest właściwie stosowana i że uważnie śledzimy badania, zanim zaczniemy wprowadzać szczepionki do powszechnego użytku. Mam nadzieję, że pozwolisz mi trochę rozwinąć tę kwestię, Alex. Chcę uprzedzić was i waszych słuchaczy. Historia, którą mam zamiar opowiedzieć, jest trochę przerażająca.
Wezmę cię więc krótko za rękę, aby cię do tego przygotować. Będę mówił o nauce, nie mam tutaj czasu, aby zagłębiać się w naukowe szczegóły, ale zapewniam, że wszystko, co zamierzam tutaj przedstawić, jest w pełni poparte publikacjami naukowymi w znanych i szanowanych czasopismach naukowych. Wszystkie te informacje mam w ręku. Jestem w trakcie składania ich wszystkich w dokument, który mam nadzieję szeroko rozpowszechnić. Tak więc wasi słuchacze będą pierwszymi, którzy usłyszą publiczne ujawnienie tych konkluzji. Każdą z nich mogę poprzeć naukowymi faktami.
Więc sprawa wygląda tak. Koronawirus SARS 2 posiada na swojej powierzchni białko kolca (spike). To właśnie białko kolca umożliwia mu infekcję naszych ciał. Dlatego w naszych szczepionkach użyliśmy białka kolca. Szczepionki używamy, aby komórki w naszym organizmie wytworzyły to białko. Jeśli uda nam się wytworzyć odpowiedź immunologiczną przeciwko temu białku, to teoretycznie zapobiegniemy zakażeniu organizmu przez wirusa. Taka jest teoria stojąca za szczepionką.
Jeśli przyjrzysz się jednak chorobie, ciężkiemu Covid-19, wszystko, co przed chwilą opisałaś, problemy z sercem, wiele problemów z układem sercowo-naczyniowym, krwawienia i zakrzepy krwi, wszystko jest związane z ciężkim Covid-19. Nauka odkryła, że samo białko spike, po dostaniu się do krwiobiegu, powoduje uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego prawie całkowicie samodzielnie. W rzeczywistości, kiedy wstrzykuje się oczyszczone białko kolca do krwi zwierząt doświadczalnych, dochodzi do wszelkiego rodzaju uszkodzeń układu sercowo-naczyniowego i może ono przekroczyć barierę krew-mózg i spowodować uszkodzenie mózgu.
Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to być problemem, ponieważ szczepionki wstrzykujemy w mięsień naramienny. Do tej pory zakładano, że szczepionki te zachowują się jak wszystkie nasze konwencjonalne szczepionki, że nie przedostają się nigdzie poza miejsce wstrzyknięcia. Pozostają więc w ramieniu. Niektóre z tych białek przemieszczają się do lokalnych węzłów chłonnych, aby aktywować układ odpornościowy.
Jednak to właśnie tutaj pojawiają się najnowsze odkrycia naukowe. I tu zaczyna się robić strasznie: dzięki zapytaniu do japońskiej agencji regulacyjnej, ja i kilku międzynarodowych kolegów uzyskaliśmy dostęp do tak zwanego badania biodystrybucji. Po raz pierwszy w historii naukowcy uzyskali wgląd w to, gdzie po szczepieniu znajdują się te szczepionki z messenger RNA. Innymi słowy, czy można bezpiecznie założyć, że pozostają one w mięśniu naramiennym?
Krótka odpowiedź: absolutnie nie! I to jest bardzo niepokojące. Białko spike przedostaje się do krwi, krąży we krwi przez kilka dni po szczepieniu. Gromadzi się - po przedostaniu się do krwi - w wielu tkankach, takich jak śledziona, szpik kostny, wątroba, nadnercza, a także, co mnie szczególnie niepokoi, gromadzi się w dość wysokich stężeniach w jajnikach.
Potwierdza to właśnie zaakceptowana publikacja pracy naukowej. Przebadano 13 młodych pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali szczepionkę Moderna, nowy rodzaj szczepionki opartej na messenger RNA, którą stosujemy w Kanadzie, i potwierdzono to. Znaleźli białko spike w krążeniu, a więc we krwi 11 z tych 13 pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali szczepionkę. Co to oznacza: od dawna wiemy, że białko spike jest białkiem patogennym. To toksyna. Może wyrządzić szkody w naszym organizmie, jeśli dostanie się do obiegu.
Teraz mamy wyraźne dowody na to, że szczepionki, które są zaprojektowane tak, aby stymulować nasze ciała, mięśnie lub komórki w naszych mięśniach naramiennych do wytwarzania tego białka, powodują że to białko dostaje się do krwiobiegu. Kiedy dostanie się do krwiobiegu, białko spike może związać się z receptorami (ACE2) , które znajdują się na naszych płytkach krwi i komórkach, które wyściełają nasze naczynia krwionośne. Kiedy tak się stanie, może zrobić jedną z dwóch rzeczy. Może ona powodować zlepianie się płytek krwi, co może prowadzić do powstawania zakrzepów. To właśnie dlatego zaobserwowaliśmy problemy z krzepliwością krwi związane z tymi szczepionkami. Może to również prowadzić do krwawienia. I oczywiście, serce jest zaangażowane. Jest ważną częścią układu sercowo-naczyniowego. Dlatego widzimy problemy z sercem. Białko to może również przekraczać barierę krew-mózg i powodować uszkodzenia neurologiczne. Dlatego też w śmiertelnych przypadkach zakrzepów krwi wiele razy znajdowało się ono w mózgu.
Niepokojące są również dowody z badania, które nie zostało jeszcze przyjęte do publikacji. Podjęto w nim próbę wykazania, że przeciwciała ze szczepionki są przenoszone przez mleko matki. Myślano, że to może być dobra rzecz, ponieważ zapewni dziecku pasywną ochronę. Jednak to, co nieumyślnie odkryli, to fakt, że szczepionki, szczepionki zawierające messenger RNA, są w rzeczywistości przenoszone przez mleko matki, aby dostarczyć sam wektor szczepionki niemowlętom karmionym piersią.
Więc co to oznacza? Wiemy, że białko spike przedostaje się do krwiobiegu. Wszystkie białka zawarte we krwi są skoncentrowane w mleku matki. Jeśli spojrzymy na bazę danych zdarzeń niepożądanych w Stanach Zjednoczonych[VAERS], znajdziemy dowody na to, że u niemowląt karmionych piersią występuje krwawienie z przewodu pokarmowego...
Moderator: Dobrze, pozwól, że Ci przerwę. Zostało nam tylko około 45 sekund. To przerażające.
Dr Bridle: O tak, to ma wpływ na bank krwi. W tej chwili Kanadyjski Bank Krwi twierdzi, że osoby, które były szczepione mogą oddawać krew. Ale nie możemy dopuścić do tego, aby te patogenne białka kolców były przenoszone na podatnych pacjentów, którym przetacza się krew. Ma to również wpływ na niemowlęta karmione piersią. Ma to poważne implikacje dla osób, dla których koronawirus SARS 2 nie jest patogenem wysokiego ryzyka, a do takich należą wszystkie nasze dzieci.
Krótko mówiąc, wniosek jest taki, że popełniliśmy wielki błąd. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy aż do teraz, myśleliśmy, że białko kolca jest świetnym antygenem docelowym. Nie wiedzieliśmy, że samo białko kolca jest toksyną i jest białkiem chorobotwórczym. Kiedy więc szczepimy ludzi, nieumyślnie szczepimy ich toksyną. U niektórych osób przedostaje się ona do krwiobiegu, a gdy tak się dzieje u niektórych osób, może powodować uszkodzenia, szczególnie układu sercowo-naczyniowego. I mam wiele innych obaw, nie mam czasu, ale wiele innych uzasadnionych pytań dotyczących długoterminowego bezpieczeństwa tej szczepionki. Na przykład, jeżeli gromadzi się w jajnikach, jedno z moich pytań brzmi: czy doprowadzimy do bezpłodności młodych ludzi?...
Moderator: W tym miejscu zakończę więc wywiad. Mógłbym z tobą rozmawiać godzinami, bo masz tak wiele informacji. Oczywiście to tylko jedna z wielu opinii. Ale wiesz, to ciekawe, bo masz na to inny pogląd... z pewnością czas pokaże. Ale będziemy pana zapraszać ponownie, bo zawsze dostajemy od pana, doktorze, ciekawy i inny punkt widzenia. Dziękuję. To była przyjemność!
Dr Bridle: To była przyjemność. Uważajcie na siebie.
za alschner-klartext
antycovidian10.06.2021, 21:24
@Ja tylko przejazdem
"Pamiętajcie nazwiska wszystkich, którzy namawiają, żeby się nie szczepić. Niech nikt się nie wywinie z odpowiedzialności za masowe morderstwo, kiedy pod wpływem ich łgarstw, ktoś się nie zaszczepi i jesienią umrze z powodu covida. Zawsze jest nadzieja, że ludzkość się obudzi i rozliczy bandę psychopatów za ich czyny."

Nikomu nie zabraniam przyjęcia tych preparatów, zwanych przez Ciebie "szczepionkami", każdy podejmuje tę decyzje indywidualnie i na własne ryzyko. Ja tylko staram się uświadamiać ludzi, że biorą udział w ogólnoświatowym eksperymencie medycznym o nieznanych nikomu - także Tobie, skutkach ubocznych.

Może skończysz z sianiem rządowej propagandy i przedstawisz ARGUMENTY przed czym promowane przez Ciebie produkty modyfikacji genetycznej organizmu człowieka (przez Ciebie i Tobie podobnym zwanymi "szczepionkami) chronią osoby, które je przyjmą ??? Tylko nie powielaj mi NIErządowych frazesów, tylko proszę o NAUKOWE FAKTY - DOWODY, możesz również przedstawić komentującym opisane przez producentów tych preparatów w ulotkach SKUTKI UBOCZNE, jakie mogą wystąpić u osób przyjmujących te preparaty - czytaj, biorących udział w EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM.

"Nie wierzymy nikomu, (szczególnie @Ja tylko przejazdem, za propagowanie, powielanie rządowych bzdur dot. "szczepionek") nie wierzymy w nic, patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski"
OIOM10.06.2021, 19:40
#ODSZCZEPCIE SIE!
he,he,he10.06.2021, 19:25
Ale na tym Podhalu ciemnogród
Martunia10.06.2021, 18:29
Szczepienia przeciwko covid nie sa obowiazkowe czyli dobrowolne. Tym samym nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności , ani producent szczepionek, ani lekarz, ani pielęgniarka, a juz na pewno nie politycy, którzy namawiaja na szczepienia..Ludzie nieświadomie podpisują zgode na udział w eksperymencie medycznym , który oby sie powiódł....Takie traktowanie ludzi jest co najmniej haniebne. Czy pani burmistrz tak zachęcajaca do szczepienia poniesie jakąkolwiek odpowiedzialnośc ? Posłuchajcie opini lekarzy i naukowców, którzy nie sa dopuszczani do głosu w narodowej szczujni.
świrek10.06.2021, 18:10
Zobaczyć Krupówki i umrzeć.
Ja tylko przejazdem10.06.2021, 17:46
Pamiętajcie nazwiska wszystkich, którzy namawiają, żeby się nie szczepić. Niech nikt się nie wywinie z odpowiedzialności za masowe morderstwo, kiedy pod wpływem ich łgarstw, ktoś się nie zaszczepi i jesienią umrze z powodu covida. Zawsze jest nadzieja, że ludzkość się obudzi i rozliczy bandę psychopatów za ich czyny.
dobra decyzja10.06.2021, 17:12
Może Niezgoda się zaszczepi i będzie zgoda.
Wyrocznia10.06.2021, 16:40
Pamiętajcie nazwiska wszystkich, którzy namawiają do szczepień, a zwłaszcza tych, którzy szantażują, że jeśli się nie zaszczepicie to stracicie możliwość swobodnego poruszania się, czyli po prostu resztki waszej wolności. Niech nikt się nie wywinie z odpowiedzialności za masowe morderstwo. Zawsze jest nadzieja, że ludzkość się obudzi i rozliczy bandę psychopatów za ich czyny.
Turek10.06.2021, 16:02
A dają 500zl?
KIEDY PUBLICZNE SZCZEPIENIE WŁODARZY10.06.2021, 15:21
Wojewodo i samorządowcy publicznie proszę się szczepić !!!
rozsądek....10.06.2021, 15:19
Polecam przyłożyć sobie magnez do miejsca ukłucia !
Metalem faszerują?!
Zdrowy10.06.2021, 15:10
Eksperyment na ludziach nadal trwa. Ciekawe jakie to będzie miało skutki w dłuższym okresie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl