11.06.2021, 10:46 | czytano: 5722

Szczepienie w terenie (zdjęcia i video)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Na Krupówkach powstaje "namiotowe miasteczko", w którym prowadzone będą szczepienia przeciw Covid-19.
Szczepienia dla dorosłych jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson odbywać się będą w ten weekend od godz. 10.00 do 18.00.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
antycovidian11.06.2021, 23:36
@888
" Z drugiej strony pomyśl trochę /.../ komu zależy na NIEszczepieniu się...."

Zadaj sobie inne pytanie - komu zależy na "zaszczepieniu" jak największej liczby społeczeństwa w jak najkrótszym czasie "idąc po trupach do celu". Dlaczego jest taki pęd w tym kierunku, dlaczego rządzący stosują wobec społeczeństwa szantaż emocjonalny ??? Gdyby te preparaty skutecznie chroniły przed "medialnym wirusem typu grypa" to zdecydowana większość społeczeństwa bez szantażu i manipulacji emocjonalnej Nierządu dawno by się "zaszczepiła". Dlaczego Nierząd Polski jako jeden z czterech na świecie zgodził się na "zaszczepianie" dzieci od 3 - 4 miesiąca życia nie wiedząc o niepożądanych skutkach tych preparatów prawie NIC. Myśl człowieku - myślenie nie boli.
Ja tylko przejazdem11.06.2021, 16:02
@może jednak
Fałszerstwom tego znachora Brydla, przeczą wyniki badań, na które się powołuje.
88811.06.2021, 14:01
@...
Takie twoje wiadomości to se możesz wiesz gdzie....Ja też napiszę gdzieś w necie że ziemia jest płaska i będę wmawiał że tak jest.Napewno jakiś odsetek w to uwierzy i będzie przekonywał innych że tak jest bo ktoś tak powiedział i potwierdził dokumentami z przed 800lat.....
...11.06.2021, 13:28
@888
@Partyzant
Może gdybyście zaczęli myśleć, przestali oglądać telewizje i poszukali wiadomości na własną rękę, którzy znają się rzeczy, to nigdy w życiu tego gó.na nie wstrzyknęli byście sobie.

Nikt normalny nie chce być królikiem doświadczalnym w eksperymentach medycznych ! :)
Partyzant11.06.2021, 13:13
Ja tam się zaszczepie i będę sobie w spokoju, w kawiarni, z paszportem covidowym popijał bezlaktozowe Caffe, patrzył sobie i śmiał się na mój dusiu z tych wszystkich foliarzy antyszczepionkowych i plaskoziemców, którzy będą siedzieć sobie na kwarantannach i walczyć z Billem Gatesem, żeby ich nie śledził :P. Ludzie, znam takiego jednego, który spamuje informacjami o szdoliwosci szczepionek, a nawet gimnazjum nie skończył. On nawet nie wie w jakim kraju żyje i jakim ustroju, a wypowiada się na tematy medyczne. Zabawne to jest. Pozdrawiam jutro mam druga dawkę i powiem wam taka stara góralska przyśpiewkę: Sebix dla Julki już niesie z Pfifizerem ampułki!
Pozdrawiam, szczepcie się
88811.06.2021, 13:10
@moze jednak
Puknij się człowieku w łeb...Kto chce to pójdzie kto nie chce to jego wybór.
Poczytaj ile lat trwało zanim dopracowali szczepionkę na ospę.Tez testowali ale przez to większość przeżyła.Na każdą szczepionkę jest
jakiś odsetek ludzi którzy nie toleruja danego specyfiku./.../ Z drugiej strony pomyśl trochę /.../ komu zależy na NIEszczepieniu się....

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Osiol11.06.2021, 12:01
Popatrzcie czy znacie kogoś z tych ludzi w kolejkach czy to statyści przywiezieni
Może jednak,11.06.2021, 10:59
zanim podejmiesz decyzje o szczepieniu koniecznie przeczytaj, może jest to trochę długie ale warto - należy przeczytać co na temat obecnie propagowanej szczepionki - szprycy na covidusa mówi jeden ze światowej sławy naukowców, Byram Bridle, profesor wirusologii i immunologii:
"Popełniliśmy błąd. Białko kolca samo w sobie jest toksyczne.
Białko kolca w mleku matki jest toksyczne
Byram Bridle jest profesorem wirusologii i immunologii na kanadyjskim Uniwersytecie w Guelph. Kilka dni temu Bridle rozmawiał z prezenterką radiową Alex Pierson i przedstawił w jej audycji poważne ostrzeżenie o genetycznie modyfikowanych szczepionkach Covid. Razem z kolegami z Japonii Bridle zwrócił się z zapytaniem do lokalnego organu regulacyjnego na podstawie ustawy o wolności informacji(FIOA) i otrzymał informacje o wcześniej niedostępnych danych z testów na zwierzętach dotyczących szczepionki mRNA od firm Pfizer i Biontech. Prezentujemy te pliki, przesłane w języku japońskim, w automatycznym tłumaczeniu na język angielski przez Google, które zostały nam udostępnione przez naukowców mających bezpośredni kontakt z profesorem Bridle. (tu oryginał w języku japońskim)
Bridle, badacz szczepionek, któremu w zeszłym roku przyznano dotację rządową w wysokości 230 000 dolarów na badania nad rozwojem szczepionek COVID, powiedział, że wraz z grupą międzynarodowych naukowców złożył wniosek o informacje do japońskiej agencji regulacyjnej, aby uzyskać dostęp do tak zwanego badania biodystrybucji
Dane, w szczególności tabele przeglądu farmakokinetyki, jasno pokazują, że nanocząstki mRNA nie pozostają lokalnie w miejscu wstrzyknięcia w tkance mięśniowej, jak zakładają i twierdzą producenci, lecz raczej dostają się do narządów w niekiedy dramatycznych stężeniach, gdzie są stopniowo pobierane przez tamtejsze komórki. Według Bridle, te odkrycia z doświadczeń na zwierzętach mogą wyjaśnić, dlaczego po zaszczepieniu ludzi wystąpiły poważne powikłania (w tym zapalenie mięśnia sercowego i zakrzepica), a także zgony z powodu zakrzepów krwi.
Bridle przestrzega: "Popełniliśmy błąd. Białko kolca jest samo w sobie toksyczne i niebezpieczne dla ludzi." Jest przenoszone nawet na niemowlęta karmione piersią przez mleko matki, powiedział.
Poniżej publikujemy transkrypt wywiadu z audycji On Point with Alex Pierson.
Alex Pierson: Ostatnio dużo rozmawiamy o nauce. Jest ona publikowana w błyskawicznym tempie. I dużo osób zadaje wiele dobrych pytań. Pytanie: czy szczepionki są bezpieczne dla dzieci? Istnieje duży nacisk na to, aby jak najszybciej zaszczepić dzieci w wieku 12 lat, ale nie wszyscy są do tego przekonani. Nawet jeśli nie jest się przeciwnikiem szczepień, jest wielu rodziców, którzy denerwują się przed podawaniem czegoś swoim dzieciom. Po czym czytam, że było kilkadziesiąt przypadków problemów z sercem u nastolatków i młodzieży, które teraz Izrael bada. Dlaczego głównie mężczyźni, nie tylko, ale około 22 roku życia i młodsi zapadają na zapalenie mięśnia sercowego. Tak więc, od 1 do 4 dni po otrzymaniu zastrzyku, pojawiają się u nich zadyszka i zmęczenie, a także bardzo specyficzny ból w klatce piersiowej. Jest łagodny. Tak więc nikt tak naprawdę nie zachorował ani nie umarł, ale chcesz wiedzieć, co się stanie, jeśli wstrzykniesz coś swoim dzieciom.
Oto dr Byram Bridel, profesor immunologii wirusowej na Uniwersytecie w Guelph. Lekarz. Bardzo otwarcie wypowiadasz się na ten temat i w żadnym wypadku nie jesteś antyszczepionkowcem, ale co sądzisz o tym zapaleniu serca? Czy jest to rzeczywiste zagrożenie?
Dr Byram Bridle: Dziękuję bardzo, za zaproszenie mnie Alex. Jak pani powiedziała, jestem zdecydowanym zwolennikiem szczepień, ale zawsze chcę mieć pewność, że nauka jest właściwie stosowana i że uważnie śledzimy badania, zanim zaczniemy wprowadzać szczepionki do powszechnego użytku. Mam nadzieję, że pozwolisz mi trochę rozwinąć tę kwestię, Alex. Chcę uprzedzić was i waszych słuchaczy. Historia, którą mam zamiar opowiedzieć, jest trochę przerażająca.
Wezmę cię więc krótko za rękę, aby cię do tego przygotować. Będę mówił o nauce, nie mam tutaj czasu, aby zagłębiać się w naukowe szczegóły, ale zapewniam, że wszystko, co zamierzam tutaj przedstawić, jest w pełni poparte publikacjami naukowymi w znanych i szanowanych czasopismach naukowych. Wszystkie te informacje mam w ręku. Jestem w trakcie składania ich wszystkich w dokument, który mam nadzieję szeroko rozpowszechnić. Tak więc wasi słuchacze będą pierwszymi, którzy usłyszą publiczne ujawnienie tych konkluzji. Każdą z nich mogę poprzeć naukowymi faktami.
Więc sprawa wygląda tak. Koronawirus SARS 2 posiada na swojej powierzchni białko kolca (spike). To właśnie białko kolca umożliwia mu infekcję naszych ciał. Dlatego w naszych szczepionkach użyliśmy białka kolca. Szczepionki używamy, aby komórki w naszym organizmie wytworzyły to białko. Jeśli uda nam się wytworzyć odpowiedź immunologiczną przeciwko temu białku, to teoretycznie zapobiegniemy zakażeniu organizmu przez wirusa. Taka jest teoria stojąca za szczepionką.
Jeśli przyjrzysz się jednak chorobie, ciężkiemu Covid-19, wszystko, co przed chwilą opisałaś, problemy z sercem, wiele problemów z układem sercowo-naczyniowym, krwawienia i zakrzepy krwi, wszystko jest związane z ciężkim Covid-19. Nauka odkryła, że samo białko spike, po dostaniu się do krwiobiegu, powoduje uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego prawie całkowicie samodzielnie. W rzeczywistości, kiedy wstrzykuje się oczyszczone białko kolca do krwi zwierząt doświadczalnych, dochodzi do wszelkiego rodzaju uszkodzeń układu sercowo-naczyniowego i może ono przekroczyć barierę krew-mózg i spowodować uszkodzenie mózgu.
Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to być problemem, ponieważ szczepionki wstrzykujemy w mięsień naramienny. Do tej pory zakładano, że szczepionki te zachowują się jak wszystkie nasze konwencjonalne szczepionki, że nie przedostają się nigdzie poza miejsce wstrzyknięcia. Pozostają więc w ramieniu. Niektóre z tych białek przemieszczają się do lokalnych węzłów chłonnych, aby aktywować układ odpornościowy.
Jednak to właśnie tutaj pojawiają się najnowsze odkrycia naukowe. I tu zaczyna się robić strasznie: dzięki zapytaniu do japońskiej agencji regulacyjnej, ja i kilku międzynarodowych kolegów uzyskaliśmy dostęp do tak zwanego badania biodystrybucji. Po raz pierwszy w historii naukowcy uzyskali wgląd w to, gdzie po szczepieniu znajdują się te szczepionki z messenger RNA. Innymi słowy, czy można bezpiecznie założyć, że pozostają one w mięśniu naramiennym?
Krótka odpowiedź: absolutnie nie! I to jest bardzo niepokojące. Białko spike przedostaje się do krwi, krąży we krwi przez kilka dni po szczepieniu. Gromadzi się - po przedostaniu się do krwi - w wielu tkankach, takich jak śledziona, szpik kostny, wątroba, nadnercza, a także, co mnie szczególnie niepokoi, gromadzi się w dość wysokich stężeniach w jajnikach.
Potwierdza to właśnie zaakceptowana publikacja pracy naukowej. Przebadano 13 młodych pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali szczepionkę Moderna, nowy rodzaj szczepionki opartej na messenger RNA, którą stosujemy w Kanadzie, i potwierdzono to. Znaleźli białko spike w krążeniu, a więc we krwi 11 z tych 13 pracowników służby zdrowia, którzy otrzymali szczepionkę. Co to oznacza: od dawna wiemy, że białko spike jest białkiem patogennym. To toksyna. Może wyrządzić szkody w naszym organizmie, jeśli dostanie się do obiegu.
Teraz mamy wyraźne dowody na to, że szczepionki, które są zaprojektowane tak, aby stymulować nasze ciała, mięśnie lub komórki w naszych mięśniach naramiennych do wytwarzania tego białka, powodują że to białko dostaje się do krwiobiegu. Kiedy dostanie się do krwiobiegu, białko spike może związać się z receptorami (ACE2) , które znajdują się na naszych płytkach krwi i komórkach, które wyściełają nasze naczynia krwionośne. Kiedy tak się stanie, może zrobić jedną z dwóch rzeczy. Może ona powodować zlepianie się płytek krwi, co może prowadzić do powstawania zakrzepów. To właśnie dlatego zaobserwowaliśmy problemy z krzepliwością krwi związane z tymi szczepionkami. Może to również prowadzić do krwawienia. I oczywiście, serce jest zaangażowane. Jest ważną częścią układu sercowo-naczyniowego. Dlatego widzimy problemy z sercem. Białko to może również przekraczać barierę krew-mózg i powodować uszkodzenia neurologiczne. Dlatego też w śmiertelnych przypadkach zakrzepów krwi wiele razy znajdowało się ono w mózgu.
Niepokojące są również dowody z badania, które nie zostało jeszcze przyjęte do publikacji. Podjęto w nim próbę wykazania, że przeciwciała ze szczepionki są przenoszone przez mleko matki. Myślano, że to może być dobra rzecz, ponieważ zapewni dziecku pasywną ochronę. Jednak to, co nieumyślnie odkryli, to fakt, że szczepionki, szczepionki zawierające messenger RNA, są w rzeczywistości przenoszone przez mleko matki, aby dostarczyć sam wektor szczepionki niemowlętom karmionym piersią.
Więc co to oznacza? Wiemy, że białko spike przedostaje się do krwiobiegu. Wszystkie białka zawarte we krwi są skoncentrowane w mleku matki. Jeśli spojrzymy na bazę danych zdarzeń niepożądanych w Stanach Zjednoczonych[VAERS], znajdziemy dowody na to, że u niemowląt karmionych piersią występuje krwawienie z przewodu pokarmowego...
Moderator: Dobrze, pozwól, że Ci przerwę. Zostało nam tylko około 45 sekund. To przerażające.
Dr Bridle: O tak, to ma wpływ na bank krwi. W tej chwili Kanadyjski Bank Krwi twierdzi, że osoby, które były szczepione mogą oddawać krew. Ale nie możemy dopuścić do tego, aby te patogenne białka kolców były przenoszone na podatnych pacjentów, którym przetacza się krew. Ma to również wpływ na niemowlęta karmione piersią. Ma to poważne implikacje dla osób, dla których koronawirus SARS 2 nie jest patogenem wysokiego ryzyka, a do takich należą wszystkie nasze dzieci.
Krótko mówiąc, wniosek jest taki, że popełniliśmy wielki błąd. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy aż do teraz, myśleliśmy, że białko kolca jest świetnym antygenem docelowym. Nie wiedzieliśmy, że samo białko kolca jest toksyną i jest białkiem chorobotwórczym. Kiedy więc szczepimy ludzi, nieumyślnie szczepimy ich toksyną. U niektórych osób przedostaje się ona do krwiobiegu, a gdy tak się dzieje u niektórych osób, może powodować uszkodzenia, szczególnie układu sercowo-naczyniowego. I mam wiele innych obaw, nie mam czasu, ale wiele innych uzasadnionych pytań dotyczących długoterminowego bezpieczeństwa tej szczepionki. Na przykład, jeżeli gromadzi się w jajnikach, jedno z moich pytań brzmi: czy doprowadzimy do bezpłodności młodych ludzi?...
Moderator: W tym miejscu zakończę więc wywiad. Mógłbym z tobą rozmawiać godzinami, bo masz tak wiele informacji. Oczywiście to tylko jedna z wielu opinii. Ale wiesz, to ciekawe, bo masz na to inny pogląd... z pewnością czas pokaże. Ale będziemy pana zapraszać ponownie, bo zawsze dostajemy od pana, doktorze, ciekawy i inny punkt widzenia. Dziękuję. To była przyjemność!
Dr Bridle: To była przyjemność. Uważajcie na siebie.
za alschner-klartext
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl