13.06.2021, 13:26 | czytano: 3804

Korekta "uchwały reklamowej"

arch. Podhale24
NOWY TARG. Omawiając zmiany w uchwale w sprawie "zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie Miasta", naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki nazwał je kosmetycznymi.
Od początku roku na terenie Miasta obowiązuje opłata reklamowa od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Stosowną uchwałę, Rada Miasta podjęła w listopadzie 2020 r. Opłacie reklamowej nie podlegają szyldy. Jak przypomina Wojciech Watycha, we wrześniu ub. roku podjęta została uchwała intencyjna dotycząca tzw. "uchwały reklamowej". - Nowe zmiany wynikają ze stanowiska organów wojewody, a zmiana koryguje nieścisłości i nic nowego nie wnosi - tłumaczy naczelnik.
Wśród tych "kosmetycznych" zmian znalazło się dopuszczenie do umieszczania nad drogami publicznymi tablic reklamowych informujących o imprezach i wydarzeniach tymczasowych, a także na ogrodzeniach i balustradach - tablic reklamowych, służących kampaniom wyborczym. Maksymalna wielkość takich reklam to 12 m2 i zasada, że mają zostać one zdjęte do 30 dni po wyborach.

Są także zapisy dotyczące ogrodzeń. Tu termin dostosowania ich do przepisów uchwały został przedłużony o pół roku. Chodzi o płoty, place targowe, czy tereny rolne.

- Wpłynęła jedna uwaga od spółdzielni mieszkaniowej, która podnosi kwestę ilości szyldów na elewacji budynku. Ma być jeden szyld na jedną działalność. Przeprowadzamy kontrole na mieście. Cały czas jesteśmy otwarci na dyskusję - zapewnia naczelnik.

Korekty w uchwale omawiane były podczas posiedzenie Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Radni zaopiniowali je jednogłośnie.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Idzie Grześ przez wieś17.06.2021, 11:44
Przecież ta uchwała nie działa tak jak cały urząd i zarządzanie tym miastem przez obecną ekipę Pani J i Pana G, który jest w jej cieniu xD Ta uchwała to idealny obraz filozofii zarządzania obecnie miastem czyli w skrócie - nie da się / nie można / to nie zależy od nas.

W kilku miejscach reklamy zniknęli i znowu się pojawily, bo ktoś ogarnął jak to miasto działa a raczej nie działa
max14.06.2021, 13:18
A co z reklamą leklerka zarneckiego na ul. Szaflarskiej ????Co jego nie dotyczy uchwała czy może miasto NT jest takie nieudolne (jak zwykle)Reklama ma ze 100m2 , zasłania dwa domy i nikomu to nie przeszkadza ,wszyscy ściągnęli tylko nie on .Największa ohyda w mieście a miasto ma to w d,,,e
mieszkaniec14.06.2021, 10:04
Nie chcę żadnych reklam wyborczych na mieście !!! Proszę o jakiegoś normalnego radnego, żeby się tym zajął. Jest XXI wiek i na prawdę jest dużo innych możliwości przekazu informacji niż wieszanie banerów po płotach. Jak się wogóle nie wstydzą wisieć po płotach??
MYŚLACY14.06.2021, 08:36
"Nowe zmiany wynikają ze stanowiska organów wojewody "- ZARAZ ZARAZ
Tą uchwałę zagłosowali wszyscy radni za bez 2 nieobecnych i 2 się wstrzymało. Za te decyzje odpowiedzialni i winni podjęcia jej. - Taki stan faktyczny jest i nie zmieniajmy prawdy.
Konsekwencje ekonomiczne dla miasta też ponoszą radni chyba się zastanawiali za czym głosują.
ala13.06.2021, 18:21
A kiedy wreszcie zostanie sciągnięty ten ohydny baner , porwny, brudny, widoczny na zdjęciu? W samym centrum. Nie ma komu wysłać upomnienia? A ściągnięto już ten wielki na Kolejowej, gdzie była Szkoła angielskiego? Nie przeszkadza to władzy? Pół budynku zasłonięte, całe piętro i jest uroczo? A na Kościelnej z Koścuszki, paskutny baner na balkonie zabytkowej kamienicy i formujący o kawiarnii, to jest szyld ? Bo przuypomiona to pomalowane prześcieradło, W samym centrum nie razi nikogo?
Azja13.06.2021, 16:37
Watycha nie jest ani menedżerem ani urzędniki3m co potwierdzają wyroki sądowe o bezczynność. Ta uchwała w całości nadaje się do kosza bo to kolejny ukryty podatek który pójdzie na nagrody dla urzędników
góral13.06.2021, 14:19
Czyli "WATYcHA" i spółka przed wyborami może wisieć na płotach za darmo - Bo to jest piękne i nie szpeci miasta.
Ale jak chcę powiesić baner własnej działalności na własnym płocie to muszę płacić haracz do urzędu.
A co najgorsze urząd z tych pieniędzy chce sponsorować w formie stypendiów hokeistów.
No i oczywiście wielki słup ogłoszeniowy na Ludźmierskiej " księdza biznesmena" też może wisieć.

To nasze miasto coraz głupszym się staje. Zmiana władzy wraz z radnymi bezradnymi całkowicie do wymiany.
Miastem powinien zarządzać menager a nie urzędnik.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl