25.06.2021, 18:01 | czytano: 4464

100 tys. od Miasta dla pogorzelców z Nowej Białej

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu z budżetu Miasta 100 tys zł jako wsparcie dla Gminy Nowy Targ z przeznaczeniem na wsparcie dla poszkodowanych wskutek pożaru - mieszkańców wsi Nowa Biała.
Jak wyjaśniał skarbnik Łukasz Dłubacz - z kwoty tej 50 tysięcy przeznaczonych zostanie na usuwanie skutków pożaru, a drugie 50 tysięcy na pomoc materialną dla mieszkańców.
Zgłoszony z inicjatywy burmistrza Grzegorza Watychy projekt uchwały został wcześniej przedstawiony na posiedzeniu Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji. Jej członkowie jednogłośnie opowiedzieli się za takim gestem.

W trakcie sesji cała Rada wyraziła podobne poparcie.

Przypomnijmy - także starostwo nowotarskie zdecydowało się na finansowe wsparcie Nowej Białej, przekazując gminie - 50 tys. złotych.

Na apel marszałka Małopolski zareagowali też marszałkowie województwa podkarpackiego, łódzkiego i podlaskiego. Deklarując pomoc w kwocie - odpowiednio: 250 tys., 100 tys. i 200 tys. złotych.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fan politycznej propagandy25.06.2021, 18:05
Tym ludziom ta pomoc się po prostu NALEŻY!!!
Tutaj nie ma się co zastanawiać, trzeba się wspierać w takich sytuacjach i budować tą więź między ludzką właśnie wtedy, bo nikt z Nas nie wie, co będzie jutro!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl