06.07.2021, 11:19 | czytano: 6036

Mieszkanka Zakopanego oszukana na prawie 40 tysięcy złotych

Arch. Podhale24.pl
To druga próba oszustwa na "lekarza z Jemenu" na naszym terenie. Ta jednak była dla oszusta udana.
Mieszkanka Zakopanego straciła 37500 złotych korespondując z oszustem podającym się za lekarza z Jemenu. Przekazała mu pieniądze na pokrycie kosztów przesyłki paczki z pieniędzmi do Polski.
Schemat jest ten sam

Schemat oszustów, którzy rozkochują samotne, osoby jest zawsze podobny. Nieświadoma ofiara spotyka "idealną połówkę", która jest wrażliwa, czuła, romantyczna i ma świetną pracę. Jak się później okazuje, oszust, wymyślając najróżniejsze kłamstwa, pozyskuje pieniądze od zakochanej osoby. Tak też miało być z mieszkanką Podhala, która nawiązała znajomość z „jemeńskim lekarzem”. Złapana w sieć oszustów kobieta nie dała się oszukać !

Popularną metodą wśród przestępców jest w ostatnim czasie oszustwo na ”lekarza z Jemenu”. Oszust wyszukuje w internecie samotne osoby, po czym nawiązuje z nimi kontakt. Posługując się zdjęciami z sieci, przedstawia się jako lekarz misji pokojowej ONZ, który aktualnie jest poza granicami swojego kraju. Oszust poprzez regularny kontakt i przedstawienie fałszywych historii z życia zdobywa zaufanie ofiary, a następnie prosi o pomoc finansową na zakup biletu lotniczego do Polski, bardzo drogie leczenie lub pokrycie kosztów przesyłki paczki z pieniędzmi do Polski. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy.

Policja ostrzega

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością.
Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom!

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mąż były06.07.2021, 22:15
Wstyd się przyznać,nie czytajcie tego.Mnie baba(żona) przez trzydzieści cztery lata na miliardy oszukała.
Valkovicz06.07.2021, 17:27
@anty_lewak. A o Twojej bystrosci ma swiadczyc fakt, ze powtarzasz jak papuga cudze "madrosci"? Juz sie nudne robi czytanie tych po raz tysieczny odgrzewanych kotletow. Jak Ci demokracja tak bardzo nie pasuje, to zawsze mozesz sprobowac sie odnalezc w Korei Polnocnej lub na Bialorusi. Moze tam Ci bedzie lepiej :)
ANTY_LEWAK06.07.2021, 14:55
I na tym polega demokracja. Taka 'bystra' Pani decyduje w takim samym zakresie o losie ojczyzny co inni.
przezorny06.07.2021, 12:31
Proponuje poruszyć temat oszustwa na wysyłanie fałszywego linku do płatności na popularnym portalu ogłoszeniowym, może to kogoś uratować przed utratą oszczędności.
Doktor Etker06.07.2021, 11:26
Nie do wiary, że ludzie dają się nabrać na takie prostackie sposoby.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl