09.07.2021, 11:08 | czytano: 2348

Akcja "Prędkość" w powiecie nowotarskim: 73 kierowców jechało zbyt szybko, 1 stracił prawo jazdy

arch. Podhale24
Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Skontrolowali 92 pojazdy. W 73 przypadkach doszło do przekroczenia dozwolonej prędkości. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym - jedna osoba straciła prawo jazdy.
Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. - W działania zaangażowani byli funkcjonariusze z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Wczorajsze działania mundurowi prowadzili z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, a także dokonywali pomiarów prędkości ręcznymi miernikami prędkości. Łącznie w trakcie trwania akcji policjanci skontrolowali 92 pojazdy, ujawnili 73 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy stracił 1 kierujący - podsumowuje asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.
Policja apeluje o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kierowca09.07.2021, 21:27
Cos slabo lapali. Przeciez 99%kierowcow przekracza szybkosc. Jadac przepisowo nie ma kierowcy ktory by mnie nie wyprzedzil!!!!
Pio.09.07.2021, 12:11
Muszę przyznać że często nie jeżdżę przepisowo a i tak coraz więcej blondynek z telefonem przy uchu mnie wyprzedza. Pytam gdzie się podziały tamte kobiety? Spokojne, opanowane i delikatne?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl