11.07.2021, 18:33 | czytano: 2532

Przyznano Nagrodę Literacką Zakopanego 2021 (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Jury konkursowe nie miało wątpliwości. Jednogłośnie zdecydowano, iż tegoroczną Literacką Nagrodę Zakopanego otrzymuje książka Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku".
Jury, czyli - Anna Janko, Bożena Gąsienica, Tomasz Jastrun, Agnieszka Jurczyńska- Kłosok, Paweł Skawiński i Iwona Smolka dokonała wyboru spośród trzech nominowanych pozycji: Dariusza Jaronia "Skoczkowie. Przerwany lot", Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku" oraz Beaty Sabały Zielińskiej "Pięć Stawów. Dom bez adresu".
Wyróżniono także dwa dzieła jako książki o wybitnych walorach edytorsko-artystycznych. Jest to "Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego" autorstwa Radosława Kuty i "Dłutem. Piórem. Rząsą" - Antoniemu Rząsie w setną rocznicę urodzin - praca zbiorowa Magdy i Marcina Rząsów - Fundacja im. Antoniego Rząsy.

Zdecydowano, iż nagrodę specjalna otrzyma książka "Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego".

Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagrody odbyło się w ramach podsumowania dobiegającego końca - 6. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Stąd12.07.2021, 17:03
A czy to nie jest "obciach", gdy się komentuje bez sprawdzenia faktów? Może Sz. Pani/Pan Krecik sprawdzi najpierw kim był Maciej Berbeka, co znaczyły Tatry i Zakopane w jego życiu, przeczyta książkę poświęconą M. Berbece, itd. .... Dopiero długo, długo potem będzie (może będzie) czas na merytoryczną dyskusję i recenzję. No, chyba że to jakiś osobisty problem związany z ambicjami w kierunku nagród i wyróżnień.
Krecik11.07.2021, 21:41
książka o Berbece nie ma nic wspólnego z Zakopanem i Tatrami. To jakis obciach z tą nagrodą
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl