15.07.2021, 14:50 | czytano: 11425

Przez kościół do odporności. Akcja "Niedziela szczepień na Podhalu" w gminach, w których mieszkańcy nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19

Arch. MUW w Krakowie
Gminy Czarny Dunajec, Lipnica Wielka, Szaflary, Biały Dunajec i Poronin zajmują ostatnie miejsca w Polsce pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. Władze, żeby przekonać ich do szczepień przeciwko COVID-19, podjęły współpracę z Archidiecezją Krakowską i w niedzielę mobilne punkty szczepień staną przy kościołach na Podhalu i Orawie.
- Bardzo dziękuję Księdzu Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który wyraził zgodę na promocję akcji szczepieniowych w parafiach. Głos w kwestii szczepień autorytetów społecznych, duchowych, czy sportowych jest niezwykle istotny. Tę specjalną akcję organizujemy z myślą o gminach, w których jest najniższy poziom szczepień – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Niestety to właśnie na Podhalu są miejsca, które aktualnie najsłabiej wypadają na mapie szczepień. Cztery gminy z tego regionu mają poziom wyszczepialności niższy niż 15%, podczas gdy są w Małopolsce gminy, gdzie w pełni zaszczepiła się jest połowa mieszkańców.

Punkty szczepień tym razem zostaną przygotowane na terenie sześciu parafii. Rozpoczną swoją pracę wraz z pierwszymi mszami świętymi w sześciu kościołach na Podhalu. Punkty będą otwarte od 7.30 do 15.30.

Każdy z sześciu punktów będzie zaopatrzony w 300 szczepionek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Takie tymczasowe punkty szczepień będą otwarte w:

parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej 583,

parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu – Rynek 34,

parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach – ul. Kościelna 1,

parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu – ul Jana Pawła II 202,

parafii św. Anny w Zębie (gmina Poronin) – ul. św. Anny 1/3,

parafii Najświętszego Serca Pan Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej – ul. Kościuszki 11
Szczepienia w tych punktach będą prowadzić dwa szpitale: Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

- Nasze punkty szczepień docierają do każdego powiatu i każdej miejscowości w Małopolsce. Naszym celem jest edukacja społeczeństwa. Chcemy, aby jak najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko Covid-19. To jedyny sposób na to, abyśmy pokonali tę pandemię i wrócili do pełni życia w normalności – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Bądź zdrów i szczep się! Uczyń to dla siebie, w najbliższą niedzielę, przy Kościele w Białym Dunajcu – zachęca Andrzej Jacek Nowak, wójt gminy Biały Dunajec.

- Mieszkańcy Podhala szczególnie mocno ucierpieli w wyniku pandemii COVID-19. Wykorzystajmy czas, działajmy i zapobiegajmy, aby już nie chorować – dodaje wójt gminy Poronin Anita Żegleń.

- Szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych - przypomina wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.

Do tej pory w Polsce wykonano prawie 32 mln szczepień. Osób w pełni zaszczepionych jest ponad 14 mln. W Małopolsce wykonano prawie 2,7 mln szczepień, a osób w pełni zaszczepionych jest blisko 1,2 mln (dane z wczoraj).

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zaczepiona i innym radze tez :)21.07.2021, 08:11
to moze by jeszcze zmienic nastawienie ksiezy do tematu? bo jak wychodza na ambone i glosza ze covid to wymysl szatana, a szczepionki z abortowanych dzieci, to wiecie panstwo.. ciemnogrod level XXIw ;)))
Mila18.07.2021, 08:36
@Mieszkaniec skąd jesteś taki pewien iż te szczepionki ingerujące w geny są bezpieczne? Przyśniło Ci się w nocy?
Kika18.07.2021, 08:31
To jest Straszne i Bezczelne wciskać ludziom tą nieprzebadaną i nieprzetestowaną dobrze szczypawkę na Kowid którego nawet nie wyizolowano w całości i co oznacza iż tego wirusa nie ma po prostu i jesteśmy nabijani w butelkę. Tevszczepionki dopuszczone są warunkowo!
Dlaczego wciska się nam szczepionki na siłę skoro statystyki Covida na całym świecie w każdym kraju nie przekraczają nawet 1%? Sprawdźcie jak nie wierzycie.
Darek18.07.2021, 08:01
Dlatego porzuciłem dawno ta skorumpowana organizacje. Szkoda tylko że odbija się to na prawdziwych sługach bożych. Ten cały "kościół" jest g wart. Polityka, pieniądze to jest dzisiejszy kościół. Typowa organizacja hierarchiczna .
Absurdalny17.07.2021, 20:14
Do maj_one_z
/.../ W szkołach uczą czytać ze zrozumieniem tekstu, widocznie uciekało się wtedy ze szkoły.
Skuteczność szczepionek te ma dużo do życzenia. Podobno chorują tylko niezaszczepieni?? A dzisiaj się dowiedzieliśmy, że jakiś angielski minister, zaszczepiony 2 dawkami chory na Covida
No pogratulować!!! Gdzie tu jest prawda??
A do cytatów wracając: "są 3 rodzaje prawdy: prawda, cała prawda i g*** prawda. Do czego podpiąć wiedze o szczepionkach??

Naruszenie regulaminu. Moderator.
maj_one_z17.07.2021, 15:28
Nie szczepią się a potem będzie choroba, płacz i śmierć. Lockdowny, ograniczenia się w przemieszczaniu itd. Sianie jawnej nieprawdy o szkodliwości szczepień powinno być karane z urzędu.
ojciec17.07.2021, 14:21
Dobrze ze ten jedraszewski ppzwolil nam zyc w naszym kraju...
Absurdalny17.07.2021, 11:25
Podsumowując.
Jeżeli ktoś w kościele wspomni, żebyśmy się sczepili, ani grosza nie wrzucę na tace. Mam nadzieję, że to dotrze do księży dobitniej, niż nakazy Jędraszewskiego.
Będę chodził tam, gdzie nie będą bredzić, mam nadzieję, że większość tak postąpi.
Czyli będą kościoły dla zaszczepionych i te dla "płaskoziemców" i foliarzy.
Magda17.07.2021, 10:15
Kochani, omijajcie te kościoły. Idźcie do innych parafii, a jeśli nie dacie rady to obejrzyjcie Mszę św. w telewizji. Jestem katoliczką i chodzę do kościoła nie bacząc na jego grzechy, bo nie opuszczam Boga tylko dlatego, że ma takich pracowników. Ale tutaj trzeba gremialnie zaprotestować! Nie chodźcie do tych kościołów, przy których podają preparat dopuszczony warunkowo i niezbadany. Nie idźcie tam, gdzie mają Waszą wolność tam, gdzie słońce nie dochodzi. Pan Bóg dał nam wolną wolę i mamy prawo decydować, co nam wstrzykną.
Absurdalny17.07.2021, 08:10
Do Mieszkaniec
Jak mnie cieszą takie wypowiedzi, wiemy, z kim mamy do czynienia.
Tak w kwestii wyjaśnienia, bo może jeszcze nie zdążyłeś pokojarzyć faktów od ponad roku.
Dlaczego zamykają wszystko, robią lockdowny,.... bo to jest super biznes, a ty jesteś ich klientem. Jesteś zaszczepiony, jesteś uzależniony, gratulujemy.
Życzymy Ci dużo zdrowia na przemyślenia swojego błędu, udanych wakacji za granicą, korzystania z życia, i pamiętaj, wszystko to masz również z pieniędzy tych, których tak bardzo szanujesz - płaskoziemców, foliarzy, ..... - sam napisałeś, szanuj bliźniego jak siebie samego.
Masz siebie za nic, nie dziwi mnie to.
ciekawski17.07.2021, 07:12
Rząd pis-u straszy, straszy i na straszeniu się skończy. Południowa Małopolska i Podkarpacie, to mateczniki tej partii. Tu mają najwięcej sympatyków i największe poparcie. Mają świadomość tego, że w tych regionach - dzięki mądrości tych ludzi - jest najniższe "zaszczepienie" ludzi w Polsce i każde przykręcenie "śruby" spowoduje utratę elektoratu, dzięki któremu pis m.in. doszedł do władzy. Na utratę tego elektoratu pis nie może sobie pozwolić - zrobi wszystko, żeby go utrzymać, dlatego poza gadaniem - straszeniem, nie będzie żadnego przymusu "szczepień". Tak niech pozostanie.
Szum16.07.2021, 19:46
Gbbwlsy. Chcą ludzi wytruc
Czarny Dunajec16.07.2021, 19:27
Poziom "wyszczepialności"? Wyszczepić to można bydło, nie ludzi!
Stop propagandzie !16.07.2021, 17:47
Skoro szczepienie jest dobrowolne to poco te szopki ?...

Memento mówi ma racje ,,,,,,,!
Musimy wyjść na ulice ,,!,,,,
Magda16.07.2021, 17:34
Apeluję do Kościoła o opamiętanie!!!To prawdziwy skandal! Jak możecie namawiać ludzi do eksperymentu?! Nabyjcie trochę prawdziwej wiedzy, a nie łykajcie co powie Wam rząd. Za komuny byliście z ludźmi, a teraz?! Ludzie, nie dajcie się omamić. "Strzeżcie się tych w powłóczystych szatach" powiedział Jezus i te słowa nabrały aktualnego wymiaru.
PŁASKOZIEMCA16.07.2021, 16:54
Do Mieszkaniec
Gość, który śpiewa dokładnie jednym głosem jak wszystkie telewizje i pseudo eksperci mówi o własnym rozumie, i analizie faktów oraz posądza kogoś o to że jest nim łatwo sterować. Żałosne a zarazem przerażające.
Dobra rada wyłącz TVP i TVN a włącz myślenie. Gdyby telewizje nie trąbiły non stop o pandemii to zauważyłbyś ją sam ? Nie sądzę
antycovidian16.07.2021, 16:50
@Mieszkaniec
"@antycividian , słuchaj,twój umysł i rozum to jest to co przeczytasz lub ogladniesz na necie..."
Tu trafiłeś w przysłowiową dziesiątkę - nie jestem "alfą - omegą" ludzie myślący, całe życie się uczą. Co złego jest w tym, by zdobyć wiedzę, przeczytać książkę, publikację, wysłuchać wypowiedzi mądrzejszych - czytaj ekspertów w danej dziedzinie - by mieć pojęcie w temacie, który Cię interesuje. Widzę, że Tobie zdobywanie wiedzy jest obce - dla Ciebie istotna jest propaganda, manipulacja, które "leją" się z rtv 24 godziny na dobę i robią "sieczkę" z Twojego mózgu pozbawiając Cię racjonalnego - samodzielnego myślenia, a wykładnią prawa, to co leci na pasku w tv. Zacznij się dokształcać, czytając książki, słuchać wypowiedzi ekspertów - naukowców, by móc samodzielnie, wyciągać wnioski, myśleć - bo myślenie nie boli.
Mieszkaniec16.07.2021, 14:59
@antycividian , słuchaj,twój umysł i rozum to jest to co przeczytasz lub ogladniesz na necie bądź wysłuchasz w kościele , zero swoich przemyśleń i zero wlasnego zdania , ale cóż napinaczu ,kozak w necie p....a w świecie
komuna 2.016.07.2021, 14:28
Jak odbiorą 500+ niezaszczepionym to dopiero zacznie się wycie, a teorie spiskowe tak szybko znikną jak się pojawiły xD
antycovidian16.07.2021, 12:48
@Mieszkaniec
Ale masz chory rozum, wyprany mózg. Chcesz być zdrowy, wyłącz rtv - wszystkie. Może ta wypowiedź otworzy Ci oczy, YouTube Szczepionki na zdrowy rozum
PAKT Z DIABŁEM16.07.2021, 12:37
Może parafie za mało pogrzebów mają, dlatego zgodzili się zawrzeć pakt z diabłem?!?!

To może ksiądz arcybiskup powie mi o zaletach i korzyściach z przyjęcia tego eksperymentu medycznego ?!?!

PAKT Z DIABŁEM !!!!!
Sx16.07.2021, 11:51
I znów będzie wysyp umierających , a potem więcej pogrzebów i tak biznes się kręci .
Mieszkaniec16.07.2021, 10:58
@absurdalny , słuchaj ***, pomódl sie w domu bo idąc do kościoła jesteś zagrożeniem , nie liczysz sie z innymi że na przykład zaraz zamkną baseny hotele itd..bo tacy jak Ty mają bardzo mało rozumu , tobie jest dobrze bo pewnie pandemia nie przeszkadza Ci pracować ale pomyśl skoro jesteś taki kościółkowy o innych ty egoistyczny hipokryto , szkoda mi takich prostych ludzi ale takimi jest łatwo sterować i Ty jesteś tego wybitnym okazem
Osiol16.07.2021, 10:41
A te mobilne punkty
To bez bieżącej wody bez lekarza i toalet a lodówki 70stopni się tam mieszczą czy już nie trzeba...... może lepiej u waterynarza,, dzialke''przyjąć warunki tam lepsze a może w ramach protestu mszy w TV wysłuchać (to i z tacą latać nie będą) się zaoszczedzi
Niezadowolony16.07.2021, 06:38
Ciekawe, czy sam się zaszczepił??
Absurdalny16.07.2021, 06:36
Do Mieszkaniec
Mniemam, że jesteś już "zakeczupowany" więc dlaczego odmawiasz bliźniemu udziału we mszy??
Jesteś bezpieczny, nie zachorujesz, nie umrzesz, ....czego jeszcze chcesz?? Niezaszczepieni nie są dla Ciebie zagrożeniem, wręcz zbawieniem, bo chorzy siedzą po domach, szpitalach, a nie roznoszą wirusów nawet o tym nie wiedząc.
Resztę podpowie ci twoja wrodzona, a powtórzona w szczepionce, inteligencja.
a/3916.07.2021, 05:32
Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
Ot moje motto .
ministrant15.07.2021, 22:36
Przestaje chodzić do kościoła.
Szpryc15.07.2021, 20:42
Skoro niektorzy sa zaszczepieni to dlaczego sie pluja do tych co sie nie szczeplili. Zaszczepieni jesteście teoretycznie bardziej odporni więc odczepcie się od niezaszczepoinych teoretycznie bardziej narażonych na zarażenia czymś...każdy ma swoją decyzję podjąć indywidualnie.
ha ha księżulo ekspert medyczny15.07.2021, 20:32
Może niech od razu po mszy stanie przy wyjściu z kościoła i ukradkiem każdą wychodzacą babkę czy dziadka dziabie w tyłek tą szczypawką :)
Lucek15.07.2021, 20:26
W 1939 r podczas drugiej wojny światowej prysznic po podróży do obozów koncentracyjnych w Auschwitz też miał być tylko zwykłym prysznicem tylko że zamiast ciepłej wody leciał gaz.
Robcio15.07.2021, 20:11
Ciekawe ile wziął biskup za tą akcję, pewnie niedługo się dowiemy, gminom płacili po 2 mln
jasiek15.07.2021, 19:56
Ja tu widze 2 osoby piszące pod różnymi nickami wśród płaskoziemców.
baciok@15.07.2021, 19:53
Bardzo dobrze że Kościół włączył sie w ochronę życia poprzez szczepienia.
Co antyszczepionkowcy pójdziecie protestować w niedzielę tam gdzie będą szczepić?????????????
Helenka15.07.2021, 19:53
Poznajemy kto jest kto - w Ojczyznie, w gminie, w Kościele. Wiedza to trudna, ale pozyteczna, dalej----pokazujcie swoje prawdziwe oblicza - ludzie u władzy i w Kościele!!! Abyśmy nie mieli złudzen i odkryli, że jedynie Pan Bóg na niebie może nas ocalić!
Mieszkaniec15.07.2021, 19:41
Brawo !!! Wszyscy na szczepienie !!! A kto nie szanuje bliźniego swego ..........jest po prostu zwykłymi hipokrytom , mam nadzieję że wejście do kościoła będzie tylko dla zaszczepionych !!!
fred15.07.2021, 19:30
Wstyd panie wójcie Lichosyt, ze pan traktuje mieszkanców jak szczury doświadczalne.
Wierna Bogu .15.07.2021, 19:26
SZOK!!!!! Jak tak można ???? nie miejsce dla SZCZYPAWEK w KOSCIELE . PRECZ od KOŚCIOŁA!!!!! Idzcie pod pałac PREZYDENTA TAM SIE WSZYSCY zwolennicy zaszczepcie nie przy domu BOŻYM....
hanuś15.07.2021, 18:21
art 39 Konstytucji RP
guffy15.07.2021, 17:20
Czy szczepionka likwiduje maski? NIE Czy szczepionka likwiduje dystans? NIE Czy szczepionka wyeliminuje testy? NIE Czy szczepienia likwiduje zakaz?enia? NIE Czy "szczepionka" jest szczepionka?? NIE (to jest eksperymentalny preparat medyczny) Czy "szczepionka" została dopuszczona do powszechnego uz?ycia? NIE ( została dopuszczona warunkowo na 1 rok i nie jest waz?ne, z?e warunko?w nie spełnia ) Czy "szczepionka" uodparnia na zachorowanie na C19? NIE Czy badano ja? na osobach z chorobami towarzysza?cymi? NIE Czy znane sa? reakcje mie?dzy "szczepionka?" a innymi lekami? NIE Czy w pełni zakon?czono prace nad badaniem tej "szczepionki" NIE (ich producenci pisza? o tym otwarcie w ulotkach) Czy masz pewnos?c?, z?e nie umrzesz po jej przyje?ciu? NIE Czy masz pewnos?c?, z?e za rok lub dwa lub trzy nie pojawia? sie? efekty uboczne jej przyje?cia? NIE Czy masz 100% pewnos?ci, z?e "szczepionka" nie spowoduje zmian genetycznych w twoim organizmie? NIE Czy ktos?, jakakolwiek instytucja, Ministerstwo Zdrowia, Minister Zdrowia, ktokolwiek ponosi odpowiedzialnos?c? w przypadku powikłan? i zgono?w? NIE Czy jes?li umrzesz po przyje?ciu "szczepionki" twoi bliscy i podopieczni dostana? odszkodowanie? NIE Czy wiesz, z?e Twoi bliscy nie otrzymaja? ani grosza z Twojej polisy ubezpieczeniowej na z?ycie po Twojej s?mierci, bo dobrowolnie poddałes? sie? eksperymentowi medycznemu i on moz?e bezpos?rednio lub pos?rednio przyczynic? sie? do Twojej przyszłej s?mieci - i to staje sie? prawna? podstawa? do odmowy wypłaty polisy? NIE (wie?c jes?li sie? zaszczepiłes? przestan? płacic? składki albo wykup polise? za mniej po?ki z?yjesz, bo ona i tak nie be?dzie miała z?adnej wartos?ci po Twojej s?mierci ale ubezpieczyciel Ci tego nie powie) Czy umieraja? ludzie po przyje?ciu tej "szczepionki"? TAK ! === TO DLACZEGO, NA MIŁY BO?G, KTOŚ JESZCZE MA WĄTPLIWOSCI CZY CHCE JA? (TO "COŚ") PRZYJA?C?? Nie zaszczepię się, ponieważ na nic nie chorowałem od lat. Nie zaszczepię się, ponieważ studiowałem latami szczepionki. Nie zaszczepię się, ponieważ jesteśmy okłamywani. Nie zaszczepię się, by chronić me dzieci. Nie zaszczepię się, by pokazać, że Covid nie istnieje. Nie zaszczepię się, ponieważ w ten sposób zdecydowałem się NIE wspierać dokonanego przez nich zła przeciw ludzkości. Nie zaszczepię się, by móc podróżować. Nie zaszczepię się, by móc przekroczyć granicę. Nie zaszczepię się tylko dlatego, że ?każdy się szczepi??. Nie zaszczepię się, ponieważ chcę i mogę żyć długo i być z moimi dziećmi i wnukami. Nie zaszczepię się, ponieważ wtedy będę zdolny pomóc innym. Nie zaszczepię się, by pokazać innym, że nie ma pandemii. Nie zaszczepię się, aby wielu poznało prawdę. Nie zaszczepię się, ponieważ byłem stworzony przez mojego Stwórcę ? Wszechmocnego Boga. Nie zaszczepię się, ponieważ nie chcę zrujnować mój odporny system immunologiczny. Nie zaszczepię się, ponieważ chcę żyć. Nie zaszczepię się, ponieważ nie chcę umrzeć. Nie zaszczepię się, ponieważ nie ufam/nie wierzę nauce. Nie zaszczepię się, ponieważ nie ufam medycynie. Nie zaszczepię się, ponieważ jest to [forma] trzeciej wojny światowej. Nie zaszczepię się, ponieważ mamy wolną wolę. Nie zaszczepię się, ponieważ jestem żyjącą osobą. Nie zaszczepię się, by być świadectwem zwycięstwa nad tą ciemnością i ze wszystkimi bojownikami mogę sławić/świętować/celebrować WOLNOŚĆ...
LIST PROFESORÓW I NAUKOWCÓW DO GMIN15.07.2021, 17:16
Petycja do gmin o sprzeciw wobec szczepień i planowanej segregacji ludności


Działając zgodnie z artykułem 63 Konstytucji RP oraz ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach dających nam prawo do składania petycji w interesie publicznym, a także artykułem 18b ustawy o samorządzie gminnym wzywam Radę Gminy ??? do rozpatrzenia poniższej petycji i pilnego przyjęcia uchwały o treści poniższej.
Rząd RP planuje ogólnopolską akcję szczepień eksperymentalnymi preparatami wyprodukowanymi przez sześć różnych firm. Preparaty te zostały stworzone w nieprawdopodobnie szybkim czasie, jak na tego typu medykamenty. Ich bezpieczeństwo nie zostało przebadane zgodnie z dotychczas obowiązującymi standardami , a jak podaje na ulotce jeden z producentów ? koncern Pfizer, cykl badań szczepionki zakończy się w roku 2023. W związku z powyższym, ?narodowy program szczepień? ma wszelkie cechy eksperymentu medycznego . Zgodnie z 39 Art. Konstytucji RP
?Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.? Problem polega na tym, że Rząd RP nie informuje Polaków, że biorą udział w eksperymencie naukowym , co oznacza, że Polacy są wprowadzani w błąd, a przecież skutki zaszczepienia kilkudziesięciu milionów obywateli RP nieprzebadanymi eksperymentalnymi preparatami mogą być bardzo groźne i nieprzewidywalne w dłuższej perspektywie czasowej. Dodatkowo presja wywierana na obywateli poprzez media, by wzięli oni udział w programie szczepień i sugestie, iż obywatele zaszczepieni będą mieli przywileje, jakim nie będą mogli się cieszyć ci niezaszczepieni, narusza Art. 32 Konstytucji, który mówi, że ?Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny?
W związku z powyższym wzywam Rade Gminy ????., by podjęła uchwałę, biorącą w obronę mieszkańców gminy, którzy wobec powyższych faktów narażeni są na poważne niebezpieczeństwo, i utratę przysługujących im praw.

Z poważaniem,
Uzasadnienie:
Zgodnie z artykułem 32 Konstytucji RP wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. W związku z powyższym za niedopuszczalne uważamy jakiekolwiek działania władz międzynarodowych, krajowych czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców gminy ???.. z powodów rasowych, religijnych, medycznych czy sanitarnych. Działania rozumiemy jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji na urzędników czy funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek formy segregacji mieszkańców gminy ?????..
Jednocześnie przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, planowanych od 2021 r., których eksperymentalnymi biorcami mają być także mieszkańcy gminy ????? uznajemy za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku jakichkolwiek powikłań gotowi są oni przyjąć i ponieść wszelkie koszta prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych, oraz dopilnował, by szczepionki przeszły wszelkie wymagane dotychczas badania sprawdzające ich bezpieczeństwo. Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

Każda gmina otrzymała taki egzemplarz, bądź przedstawiono taki tekst - prawda panowie i panie wójtowie?!
Pytanie do wójtów15.07.2021, 17:09
Do wójtów !!!
Rozumiem, że poręczanie wypłatą odszkodowań ze swojej kieszeni za ewentualne NOPY bądź zgony?!
Osiol15.07.2021, 17:02
,, przez pracę do wolnoci''arbeit nacht frei....... Czy Bóg będzie szczęśliwy że jego dzieło zostaje zmodyfikowane genetycznie
Czy niemiecko izraelsko amerykański koncern jest godny poprawiać Boga
Czy taki modyfikowany element wejdzie do królestwa niebieskiego (czy zobaczy jęk świnia niebo)
czy to jeszcze człowiek
Czy sprzedajny i grzeszny naziemny personel powinien namawiać do szczepień (siostry z Indii leczyli amantadyna) a innym proponują szczepionki
A co z genami,, abortowanymi''w szczepionkach czy to moralne
Ilu biskupów i księży się zaszczepiło
Ilu polityków i ich rodzin się zaszczepilo naprawdę

Gdyby istniał sąd ostateczny bali by się ale skoro niema to kasa się tylko liczy nie parafianie już nigdy na ofiarę nawet grosza niedam może ludzkich sylwetek nabiorą...........
Warto posłuchać!!!!!!15.07.2021, 16:44
Skoro to gó.no jest tak skuteczne, to czego się boją Ci zaszprycowani?!?!

To szprycowanie nic nie daje, nie zapobiega wirusowi, nie zapewnia, że drugi, a nawet trzeci raz się nie zachoruje?!?!?!

TO JA SIĘ PYTAM NA LOGIKĘ !!!!!!!
PO CO TO GÓ.NO ?!?!?!?!
Po co to SZPRYCOWANIE ?!?!?!?
Absurdalny15.07.2021, 16:42
Szczepionki są dopuszczone warunkowo, warunkowo też dopuszcza je Pan Jędraszewski czy jako Biskup Jędraszewski??
Bo to są dwie różne rzeczy??
Jako Pan Jędraszewski jego zdanie mnie nie interesuje, a jako Biskupa mnie niepokoi, raczej powinien się zająć sprawami duchowymi, a nie zmuszanie, no dobra, zachęcaniem do szczepień.
Jak dotąd, i mam nadzieję, że tak pozostanie, nie ma przymusu.
A jak będzie - złamanie konstytucji, no ale czego można się spodziewać po PiSie??
Nadzieja w tym, że nasz mądry naród nie da się zastraszyć.
Tedi15.07.2021, 16:41
To nie są szczepiąki tylko preparat dopuszczony warunkowo do użycia,za które nikt nie bierze odpowiedzialności ,!!!!!!? a przy okazji to jestem szczęśliwy wynalazek w trzy miesiące wynaleziony i działa na wszystkie odmiany konorawirusa
damiano15.07.2021, 16:06
Przecież to eksperyment medyczny i jeszcze mający związek z procederem aborcji. Wszystko opisane w oficjalnych dokumentach. Polecam wypowiedzi doktora Hałata chociażnby w Radio Maryja czy gdziekolwiek w internecie np. w TVP u Pospieszalskiego. Jeszcze raz niebezpieczny i nieetyczny eksperyment.
antycovidian15.07.2021, 15:59
Panie wójcie Ratułowski
"- Szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych - przypomina wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski."
G..no prawda, kłamie Pan jak z nut. Polecam YouTube "Szczepionki na zdrowy rozum"
antycovidian15.07.2021, 15:54
Kogo jeszcze NIErząd pis-u przekupi, by wymusić na ludziach udział w eksperymencie medycznym. Brawo górale - pokazaliście że macie cohones, charakter i własne zdanie. Jegomoście w koloratkach niech się sami szczepią a od wiernych im wara. Popieram i życzę wytrwałości w swych decyzjach.
Jezu Ty się tym zajmij - niech się stanie wola Two15.07.2021, 15:53
Boże spraw aby ci kapłani przejrzeli na oczy i opamiętali się

"....Zostanie garstka wiernych Bogu kapłanów...."
gorol15.07.2021, 15:49
Ile płacą naganiaczom za naganianie ?!?!
...15.07.2021, 15:47
Rządzący po prostu się wściekli.
Już widzę tam lodówki w których jest temp - 70*C, bo w takich maja przetrzymywać to "coś"

Drodzy księża !
Bierzecie na swoje sumienia ciężar tego eksperymentu medycznego !!
Bierzecie na swoje barki los ludzi, rodzin, biorących udział w tym eksperymencie
Zależność od dofinansowań rządu, Wam w głowach poprzewracała.
HAŃBA !!!!!15.07.2021, 15:37
HAŃBA !!!!!
Papież Jan Paweł II
i
Kardynał Wyszyński w gronie się prerwacają!
Ktos15.07.2021, 15:23
Kiedy Panowie Wojtowie odpowiedzą na list otwarty Pana Sebastiana Śmietana- czekam i jak przeczytam odpowiedzi to może się zastanowię
koń by się uśmiał15.07.2021, 15:21
Bez jaj XD czyli to są ci wyznający Boga ale jakiego? Namawiają do przyjęcia znamienia besti? Kościół? Serio? :D
d15.07.2021, 15:12
Jest mi bardzo smutno i przykro, że "mój" Kościół bierze udział w tej niemoralnej i wątpliwej pod wieloma aspektami akcji. Więc to już nie mój Kościół?
Polak15.07.2021, 15:07
To jest skandal ! Jak można wykorzystywać kościoły , dom Boży do tego celu ? Może jeszcze w konfesjonałach postawcie budki szczepień ! Jak arcybiskup może się zgadzać ?! Czy parafie są własnością arcybiskupa ??? Idzcie tą drogą a z Polski nic nie zostanie przed sądem Bożym.
memento mori15.07.2021, 15:02
To jest skandal ! Niech politycy sobie szczepią przy swoich domach a nie przy kościołach. Dla planu depopulacji/ ludobójstwa Billa Gatesa zrobią wszystko, nawet na głowę wejdą, byle zrealiziwoać swoje cele... W czasie pandemii mieliśmy do czynienia już z zastraszaniem, szantażem, a nawet przekupowaniem w loteriach. Przymus nie ma nic z miłością i dobrem wspólnego. Skoro na takie rzeczy są wydawane pieniądze publiczne, to uważam że płacenie podatków jest wbrew sumieniu i rozumowi. Bo cała ta nakręcana medialnie pandemia w ogóle nie odnosi się do nauki do wiedzy naukowej, co chwile ogłaszali i ogłaszają scenariusze sztab bezimiennych "specjalistów" . To jest jedna wielka ideologia. Cenzurę stosują gorszą jak za czasów sowietyzacji Polski... Widać to po karanych i uciszanych lekarzach i naukowcach, a także dziennikarzy
Mirek15.07.2021, 14:53
To już jest cyrk!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl