17.07.2021, 10:04 | czytano: 24039

Maciej Jachymiak: "Sukces" Naszej Watahy

Maciej Jachymiak. Archiwum autora
FELIETON. „Nieustająca fala sukcesów spływających na lokalną społeczność za sprawą wyboru do władzy Naszej Watahy, ożywiającej samorząd poprzez nieposkromiony ciąg znakomitych pomysłów, ich niepohamowaną realizację oraz tłamszenie wrażej i jałowej opozycji” - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
Drodzy Czytelnicy! Poruszam się w tych upałach jak mucha w smole, a i moja spostrzegawczość nie taka jest jak zwykle. Tym bardziej dziękuję zacnemu obywatelowi, który podesłał mi informację na temat niedawnego startu W.K. Miasta Nowy Targ do funduszy o nazwie „Rozwój Lokalny”. Do pozyskania były środki pomiędzy 3 a 10 milionów euro na „projekty rozwojowe”.
Wystartowały 53 samorządy. Nasza Wataha przygotowała projekt, który odniósł, powiedzmy to sobie otwarcie, sukces. Ostatnie miejsce. Z żenującą liczbą przyznanych punktów. Nawet do przedostatniego miejsca było daleko. Piszę sukces, bo przecież można było wylądować gdzieś w środku stawki (połowa startujących otrzymała granty, równo po 3,5 miliona euro). Ale nie. Wataha musiała się wyróżnić. Więc mamy jak ze smogiem – odwróć tabelę, jesteśmy na czele!

Komisja konkursowa obiecała przysłać uzasadnienie swoich decyzji. Pewnie nigdy się nie dowiemy. Takie informacje, jak wiadomo, naruszają dobra osobiste wielu osób. Co innego informacje o sukcesach. Nawet nieistniejących. Te nie naruszają żadnych dóbr, więc można je wygłaszać bez oporu!

Pozostaną nam więc domniemania. Osobiście uważam, że połowa komisji konkursowej zasnęła w czasie czytania tytułu projektu. Ze wszystkich wniosków nasz miał tytuł najdłuższy, który dodatkowo zaliczał się do kategorii „biez pał litra nie razbieriosz” (to po rosyjsku). No sami Państwo osądźcie:
„Podnoszenie komfortu życia i wykorzystanie potencjałów naturalnych oraz kapitału ludzkiego na rzecz budowania rangi Miasta jako stolicy Podhala poprzez ożywienie funkcji społeczno - gospodarczych i turystycznych Nowego Targu”.

Druga opcja: Komisja uznała, że ktoś sobie (przepraszam za wyrażenie) jaja robi.

Dla mnie to poezja. Można by wydrukować na ścianie domu chałtury, zaraz obok końskiego zadu.
Tak, że kolejny sukces. W.K. Miasto Nowy Targ nurza się w efektach projektu który można by nazwać „Nieustająca fala sukcesów spływających na lokalną społeczność za sprawą wyboru do władzy Naszej Watahy, ożywiającej samorząd poprzez nieposkromiony ciąg znakomitych pomysłów, ich niepohamowaną realizację oraz tłamszenie wrażej i jałowej opozycji”.

Z tą opozycją, to może przesadziłem. Prawie jej nie ma. No może czasem radni Pawlikowska czy Liszka się odezwą… ale i tak zaraz wezmą w tutkę…

Na zakończenie czasem jest wierszyk, ale dziś będzie poważniejszy rodzaj literacki. Dramat. Jednoaktówka. Rzecz dzieje się na miejskiej sesji:

Radna Pawlikowska:
- Chciałam zapytać, bo słyszałam, że straciliśmy straszne pieniądze pisząc głupi projekt…
Pani Burmistrz:
- Ja se proszę panią wypraszam, ja panią do sądu podam!

Miejski Prawnik:
- Zadawanie takich pytań jest niedopuszczalne w świetle umowy jaką zawarli między sobą radni miejscy

Radny Łapsa:
- Wnoszę o zamknięcie dyskusji

Radna Pawlikowska:
- Ale ja chcę wiedzieć!

Przewodniczący Rady:
- Proszę radnej wyłączyć mikrofon

Kurtyna.

p.s.
pełna lista złożonych projektów z wynikami do zobaczenia na:
https://www.eog.gov.pl/media/102351/Lista_rankingowa_RL_z_kwota_finansowania.pdf
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oj tam22.07.2021, 07:46
A pochwal się Kiciu ile to pieniędzy udało ci się pozyskać ?
Kicia21.07.2021, 13:42
Ostatnie miejsce na liście samorządów ze strony Funduszy Norweskich. Wstyd, kompromitacja i zaprzepaszczona szansa na kupę kasy dla miasta. Skoro Watycha ma leworęcznych urzędników to powinien zlecić napisanie tak ważnego wniosku jakiejś firmie. Na głupoty ma pieniądze typu szpetna dama i inne fantazje Stegowej. Mamy najgorszego burmistrza od 675 lat!!!
wniosek20.07.2021, 21:06
nie liczy się czy 213 czy 53 miejsce. kto na to ma zwracać uwagę? fakt jest faktem - nie pozyskano funduszy i tyle, a to już o czymś świadczy. wnioski samemu można wyciągnąć.. wiadomo jakie
p20.07.2021, 07:51
"Usiadł w samym środku i zadarł nos ku księżycowi. Gardło jego wzbierało spazmatycznym płaczem: otworzył pysk i rzucił w niebo drgający, rozpaczliwy krzyk, w którym zawierało się i poczucie samotności, i strach, i tęsknota i wszystkie jego bóle, i klęski, i przeczucia cierpień, jakie go jeszcze czekały. Było to długie, wilcze wycie, żałosne, donośne " to Jack London i Biały Kieł
biały kieł19.07.2021, 20:52
do p - a to coś zmienia w fakcie, że tych pieniędzy nie otrzymaliśmy i chyba raczej projekt był słaby skoro uplasowaliśmy się na miejscu poza laureatami konkursu? I ma posłużyć wszystkim zawiedzionym jako chusteczka do otarcia łez, bo niby najgorsi nie jesteśmy? Wiesz co nie naciągaj tych majtek na głowę bo ci guma pęknie i będzie bolało. Już dość tych głupot funduje nam nasza władza. Wystarczy!
płaskoziemcy19.07.2021, 17:54
Największy problem polega na tym, że ci z Krzywej 1 nie rozumieją ani o czym MJ pisze, ni jego aluzji, ani nic. Prostactwo płaskodachowców domu chałtury.
Maciek jesteś skończony jako "polityk" ,którym de 19.07.2021, 14:02
Do towarzysza Jachymiaka pasuje stare powiedzenie -"nie pamięta wół , jak cielęciem był" Pasuje jak ulał .
Egon19.07.2021, 13:39
Niemoc Watychy jest porażająca. Bzdetami głowa zajęta. Wstążkami i kwietnikami a poważne sprawy leżą i kwiczą. Ostatnia kadencja. Żaden z moich znajomych już na niego nie zagłosuje. Porażka
Hipokryzja19.07.2021, 11:47
Czytam Pana Felietony od początku, staram się tez przypomnieć choćby jeden sukces Pana jako samorządowca - radny miejski, powiatowy! Nie widzę, nie pamiętam! Jedynie z czym Pana Jachymiaka kojarzę to idiotyczny spot kampanijny "uderzam wyżej, do sejmu startuje" Czemu zatem bije przez Pana aż tak ogromna hipokryzja? /.../ Teraz widzę afiszuje się Pan z Platformą, ale to nie czasem Pana zasługa że struktury lokalne Platformy Obywatelskiej się rozpadły? Trochę pokory! Wszyscy jesteście siebie warci!
p19.07.2021, 11:01
Zapomniał albo specjalnie nie napisał Maciej, że oprócz Nowego Targu dofinansowania nie otrzymały: LEGNICA,WAŁBRZYCH,EŁK,MIELEC,KRAPKOWICE,NAKŁO nad NOTECIĄ ŚWIDNIK,KRAŚNIK,CHEŁM,GOLENIÓW,BUSKO ZDRÓJ,BIŁGORAJ.GRAJEWO,PRZASNYSZ,ŚWIDWIN,MRĄGOWO,RUMIA GŁOGÓW,MIŃSK MAZOWIECKI,SKARŻYSKO KAMIENNA,ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE,PIASTÓW i SOKOŁÓW PODLASKI. Taki szczególik
tylko referendum19.07.2021, 08:12
Już po tytule widać że wniosek był pisany przez dyletanta. Kompromitacja Watychy i jego administracji.
Nagroda19.07.2021, 07:29
Kolejny sukces Arka Kibica. Zaprzepaszczona szansa na 40 milionów euro dla Nowego Targu.
Za to ja wiem19.07.2021, 00:58
@Ten co wie- problem polega na tym, że nic nie wiesz albo masz wiedzę szczątkową i pochodzącą z plotek i półprawd. Czyli wiedzę żadną.
Ziutek18.07.2021, 22:32
Wektor ma rację. To co wyprawia obecna władza to koszmar. Odbieranie głosu kilku radnym. Zakaz czytania interpelacji na sesji. Pytam Przewodniczącego i wice ? Czy to jest koniec demokracji w tej kadencji Rady Miasta Nowy Targ. To jest wstyd i hańba żeby tak postępować. Kiepski Burmistrz i nieudane projekty. Kibice Podhala i mieszkańcy miasta czekamy na lodowisko. Lodowisko miało być w tej kadencji ale chyba noe bedzie na kolejna sie juz nie nabierzemy
Ciutrok18.07.2021, 18:38
Kibic Arek się nie popisał
Ten co wie18.07.2021, 17:16
Kiso
Napisałes bubla na miarę swoich możliwości. Można było za te 14 tysiaków które daliście na kwietnik szpetnej pani, wynająć firmę do pisania wniosków. Pozyskać 40 milionów na rozwój miasta. Ale po co.? Żenada i kompromitacja Watychy. Ostatnie miejsce w Polsce.
Wektor18.07.2021, 16:36
Dni tej władzy są policzone.

Wybiegając w przyszłość, najważniejsze dla mnie, jest to, kogo wybierzemy w następnych
wyborach samorządowych. Ta koalicja, która rządzi miastem, nie ma prawa zaistnieć ponownie,
w przeciwnym razie.... czeka nas więcej "niemiłych" dni, a nam mieszkańcom, będzie coraz
trudniej zrozumieć, dlaczego się tak dzieje. Miastem powinna rządzić silna władza, z mandatem
dużej większości (bez koalicji), która przeprowadzi reformy strukturalne i uczyni z naszego
miasta strefę rozwoju gospodarczego, i inwestycji na miarę programu nowego ładu. Tylko silna
władza z burmistrzem godnym swojego stanowiska, może przeprowadzić Nowy Targ na wyższy poziom
cywilizacyjny, nie budząc kontrowersji takich, jakie mamy obecnie.
BURMISTRZ 54 TYSIĄCE :D.

Wyłączanie komuś mikrofonu na sesji rady miasta, to terroryzm polityczny, TOWARZYSZE,
którzy to robią, są szkoleni w Moskwie, i mają na celu zniszczyć demokracje w naszym
kraju (mieście). Każdy ma prawo się wypowiedzieć i zadać pytanie (w określonym czasie),
natomiast władza (Burmistrz) jest zobowiązana odpowiedzieć na każde pytania radnego
(mieszkańca), w przeciwnym razie, to nie WŁADZA, tylko REŻIM.
Proste, a jednak nie dla wszystkich :).

Cytat:?Ja tu jestem Kierownikiem tej szatni, nie mamy pańskiego płaszcza-i co Pan nam zrobi?.
Baca18.07.2021, 11:36
Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd. Kliknąłem w link. Nowy Targ jest na ostatnim miejscu. Kupa kasy przeszła obok nosa przez nieudaczników spod znaku wstążek i kolesiostwa.
POP(pełn.obow. Polaka)17.07.2021, 22:11
Miłość do Korwina nie przemija, jest wiecznie żywa.
Brum17.07.2021, 22:10
Maciej Jachymiak ramię w ramię z Pawlikowską i Liszką. To są dopiero jaja. A może nie ?. Przy okazji spitkania Budki w Nowym Targu Fedorowicz wychwalał byłego burmistrza nazywając go przyjacielem PO. W czasie trwającej przyjaźni w strukturach PO rej wodził niejaki Maciej Jachymiak ... znaczy przyjaciel byłego burmistrza no i Liszki i Pawlikowskiej też. Jachymiak oskarżał przyjaciela z PO o jakieś przekręty A następnie wywalony został z partii. Bo tak naprawdę to był on tajnym agentem PIS. Teraz trzyma z PiS A za chwilę okaże się że jest tajnym agentem z lewicy. To ci dopiero historia. O Macieju co z wszystkimi się bratał. A ...jeszcze po drodze zbratany Maciej z Korwinem bywał. Taki nowotarski Czarnecki. I w polityce i w sporcie i w różnych partiach i jeszcze pisze....he, a czytać nie umie
spostrzegawczy17.07.2021, 21:16
Zaprzepaszczenie takich pieniędzy dla Miasta przez bylejakość i takie też podejście do sprawy winna mieć jakieś poważne reperkusje. Taczki!
Kisio17.07.2021, 16:29
Wystarczy poczytać na stronie EOG że miasto Nowy Targ nie było najgorsze i ostatnie a zajęło 53 miejsce na 213 wniosków. Trochę wysiłku trzeba panie MJ zrobić. Jednak wiadomo ma pan inne zajęcia wystarczy na FB popatrzeć.
Asia17.07.2021, 14:23
Przewodniczącym zespołu projektowego był Waldemar Wojtaszek. Zastępcą Arkadiusz Szymczyk. I wszystko jasne. Napisali najgorszy wniosek w Polsce. Czy dostali za to nagrody
Kora17.07.2021, 12:52
Panie Jachymiak nie jest pan tuzem, jest pan cienkim Bolkiem.
Kaczor17.07.2021, 12:31
Nagrody sie należały. Naprawdę kawał dobrej roboty. Watycha zatrudnił świetnych specjalistów do pracy. Czekamy my mieszkańcy na pałac lodowy
arbuz17.07.2021, 12:22
Dobrze ze Pan Maciek i dwóch radnych pokazują mieszkańcom miasta co wyprawia Watycha i jego zastępcy. Wstyd ostatnie miejsce. Za to ostatnie miejsce wypłacono nagrody. Tytuł wniosku można sie domyślić kto wymyślił . Podobnie jak kwiecista damę na rynku
oli17.07.2021, 11:41
To tak jak by słuchać peło i ich odpowiedzi na niewygodne pytania.Szkoda,że prawica przejmuje najgorsze przykłady z opozycji.Podobny wywiad miał Tusk ostatnio, jak usłyszał pytania.
zielony17.07.2021, 10:39
Ciagle nasuwa mi się taki cytat " miałeś chamie złoty róg " ciekawe dlaczego ?
Pic17.07.2021, 10:35
Niech pochwali się starosta Jachymiak ile za jego czasów Powiat projektów nie przeszedł formalnie albo miał słabe oceny? To b rsie ciekawa kopalnia wiedzy też o osobie co tylko atak atak atak.
Dobrze zorientowana17.07.2021, 10:25
Pan Jachymiak niech się douczy. Miasto Nowy Targ w pierwszym etapie przeszło wraz z 53 miastami pozytywną ocenę. Startowało 213. Z Małopolski weszły tylko 2 w tym Nowy Targ. W 2. etapie Miasto nie było ostatnie jak mówi spec Maciej. Jedno Miasto odpadło formalnie. Dzięki dostaniu się do 2 etapu Nowy Targ otrzyma 100 000 zł na poprawę dostępności zgodnie z programem Dostępność +.
Pierwszy17.07.2021, 10:16
Jest i "pierwszy" komentarz! Co nie znaczy że najlepszy :)
STAŚ17.07.2021, 10:13
Przewodniczący Rady:
- Proszę radnej wyłączyć mikrofon

Kurtyna.

Ale, i tak jedziemy dalej !!!
Tg17.07.2021, 10:11
Pan Maciej natchnienie do pisanie dostał podobno na sławetnym turnieju hokejowym w Estonii, w Talinie.... Jakie miasto, taki "autorytet"
Cypis17.07.2021, 10:09
Ostatnie miejsce. Miliony euro zaprzepaszczone. Skandal. Ważne że urzędnicy dostali nagrody i dodatki specjalne za wysiłek intelektualny na miarę możliwości ich i Watychy. Już czas na teczki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl