26.07.2021, 10:33 | czytano: 8299

Kolejna niebezpieczna sytuacja z udziałem rowerzysty przy moście w Dębnie

Fot. Czytelnik
Nasz czytelnik był w niedzielę świadkiem wypadku na ścieżce rowerowej przy moście w Dębnie. To od lat niebezpieczne miejsce. Popularna ścieżka rowerowa krzyżuje się tu z ruchliwą drogą wojewódzką.
"Będąc w korku przed światłami obserwowałem rowerzystów jadących w obu kierunkach. Rowerzysta jadący od strony mostu w kierunku Dębna chciał skręcić na ścieżkę rowerową, ale między asfaltem a ścieżką był żwir, poślizgnął się i przewrócił. Na szczęście upadł na stronę ścieżki i był poobijany, bo mogło się to skończyć tragicznie, gdyby przewrócił się na drugą stronę, wprost pod samochód. Jako kierowca i także jako rowerzysta uważam, że gmina powinna jak najszybciej rozwiązać problem przejścia rowerzystów koło mostu w Dębnie, bo lepiej teraz uniknąć tragedii niż żałować. Jak tylko remontowany most zostanie zakończony, to rowerzystom będzie trudnej przejść na drugą stronę, a żwir pomiędzy drogami stanowi niebezpieczeństwo dla dorosłych i dzieci. Przesyłam zdjęcie poszkodowanego tuż po niebezpiecznym przewróceniu" - napisał Kierowca.
oprac. r/

Może Cię zainteresować
komentarze
pedalarz27.07.2021, 15:34
@Borsuk- to nie tylko kwestia mostu, bo ten można przejechać bezpiecznie, po chodniku albo obok, jest tam dość miejsca. Od mostu do skrętu Pod Hubą lub do mostu od Huby jest odcinek, gdzie pobocze jest słabe do jazdy i tu zaczynają się przepychanki z kierowcami. Oby jak najszybciej to zmodernizowali.
Zuza27.07.2021, 13:53
Popieram Janosika , jeżdżę tamtędy regularnie, to jest chore co tam się dzieje???ścieżką rowerową jest ,a rowerzyści wyjeżdżąja na drogę, wpychają się beszczelnie!!!nie mogę się nadziwić jak widzę całą rodzinkę dorośli , obok jadą dzieci, a o wypadek tam nie trudno przecież !!!!!, ale oni jadą mają gdzieś samochody, wyprzedzają...najgorsze jak trzeba za nimi jechać bo jest tak wąsko, niebezpiecznie, żeby któregoś nie zachaczyć!! A ścieżką rowerową przecież jest!!!!
takitam.27.07.2021, 10:36
taaaaa, co jest twardsze - karoseria samochodu, czy kosci rowerzysty??? szanujmy sie wzajemnie, a unikniemy klopotow. pierwszenstwo czasami oznacza pierwszenstwo do spotkania ze swietym piotrem...
bibi26.07.2021, 18:16
Wydano kupę kasy na ścieżkę rowerową i to dobrze ale można było pomyśleć o bezpiecznym przejeździe. Mam nadzieję że przy przebudowie mostu o tym nie zapomną. Teraz nie problem przejechać bo są światła i samochody jadą wahadłowo ale jak most już będzie ? gotowy to do tragedii dojdzie jak nic.
Cyc Malina26.07.2021, 15:42
@Janosik, słoneczko widzę przegrzało kopułkę, bo pleciesz 3 po 3.

"...Napina się taki na tym siodełku, czerwony, aż mu gluty z nosa lecą i wszystko robi, żeby go nie wyprzedzić...."

Zapewne wypisz wymaluj to Twe oblicze za kółkiem, jak cię chce poskręcać że sobie nie możesz powyprzedzać, tylko musisz stać w koreczku, coś się mi wydaje ze jesteś takim typowym "Szeryfem drogowym" co to wszystkich na drodze chce ustawiać pod siebie.
Pozdrawiam i życzę mniej napinania się, a więcej luzu.
Borsuk26.07.2021, 14:32
A nie można przeprowadzić roweru te 150 m ????
Janosik26.07.2021, 13:37
Rowerzyści precz z ulic!
Drażnią mnie ci rowerzyści. Wyprzedza taki w korku, jak nie z lewej to z prawej, trzeba go wyprzedzać później ze trzy, cztery razy.
Takie wyprzedzanie nie jest przyjemne. Napina się taki na tym siodełku, czerwony, aż mu gluty z nosa lecą i wszystko robi, żeby go nie wyprzedzić.
Przed światłami wjeżdża, żeby być pierwszym, a później rusza jak łamaga, bo przerzutki mu się mylą. A jak mu nie pasuje, to po pasach zasuwa, bo tam zielone.Chamstwo proszę państwa i drobnomieszczaństwo. Potrzeba jeszcze wielu lat, żeby się rowerzyści nauczyli, że droga jest dla samochodów, a ścieżki rowerowe są dla rowerzystów. Bo jeśli ma być inaczej, to dlaczego rowerzyści mogą se jeździć i po drogach i po swoich ścieżkach, a samochodami można jeździć tylko po drogach, a po ścieżkach rowerowych nie.
Fizyczny26.07.2021, 13:23
Cytat (Jak tylko remontowany most zostanie zakończony, ) śmieszne sformułowanie gdy remont jeszcze się nie zaczął.
Do Igorrr26.07.2021, 12:35
Dołem można przejechać na frydman i żeby jechać w stronę Maniów ale wrócić trzeba się mostem
Igorrr26.07.2021, 12:08
Nie da się dołem przejechać czy jak? Dawno nie byłem.
łół26.07.2021, 11:03
Jak by był pijany to by się nie poślizgnął .
normal26.07.2021, 10:42
Rowerzysta tak jak każdy inny użytkownik drogi ma obowiązek zachować odpowiednia ostrożność - dlaczego gmina ma ten problem rozwiązywać ??
Jak rowerzysta jedzie po drodze publicznej (nie ścieżce rowerowej) to też może się poślizgnąć itp. i co wtedy też gmina za to odpowiada ??
Niestety wielu rowerzystów (na szczęście nie wszyscy) uważa że rower to nie środek lokomocji i jego zasady i przepisy ruchu drogowego nie obowiązują.
Jeżdżą pod prąd, wyprzedzają na trzeciego lub prawą stroną itp - tego rowerom również nie wolno ale do niektórych to nie dociera.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl