09.08.2021, 18:30 | czytano: 3195

Wracają pociągi na trasę Chabówka - Zakopane

We wtorek od godz. 5.00 przywrócony zostanie rozkładowy ruch pociągów na trasie Chabówka - Zakopane. Dziś do próbnego obciążenia wykorzystano lokomotywy, które sprawdziły tymczasową konstrukcję zabezpieczającą tory kolejowe przy nasypie w Rabie Wyżnej.
Po wykonaniu prób obciążeniowych, specjaliści zezwolili na przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Chabówka – Zakopane. W miejscu osuwiska prędkość składów będzie ograniczona do 10 km/h, a tor obserwowany.
Przy uszkodzonym przez ulewne deszcze kilkudziesięciometrowym odcinku toru przez cały weekend pracowały służby PLK i spółki zależnej PNUIK Kraków. Oczyszczano teren, zabezpieczano nasyp.

Na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy z czwartku na piątek wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie skarpy, drogi i toru.

Specjaliści szacują, że poza czasowym zabezpieczeniem wykonie napraw nasypu zajmie ok. 10 dni.

Źródło: PKP PLK, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ludzmierska10.08.2021, 10:10
Pociągi na tak krótkiej trasie spóźniają się notorycznie. Jak to mozliwe? Skoro jedzie 30min. Czy ten wielki rwmont torow nie mial przyspieszyć dojazdu??
Godziny odjazdów wymyslane sa chyba podczas gry w bingo. Ludzie nie mają jak do pracy dojeżdżać. Kpina. Niezłe losowanko minut.
Nagłośnienie fatalne na dworcu w NT. Pani mówiaca komunikaty albo mówi sama do siebie, albo przez godzine się nie odzywa i nie wiesz czy jest godzina spóźnienia czy dwie.
Brak osoby na dworcu która poinformuje przyjezdnych, jak kupic bilet, kiedy sa odjazdy, jakie minuty (ewentualnych, heh) opoznien.
Jednym słowem KPINA. To wszystko budowane z naszych podatków. A do tego dookoła syf i niedokonczona robota.
A jesli chodzi o te szlabany, to prawda, ale nieprawdą jest ze pociagami jezdzi 5 osob. Ruch jest spory, dużo osob chce korzystac. Ekologiczniej, taniej, jakby jechały o czasie i w dobrze ustalonych godzinsch to również szybciej.
Mark09.08.2021, 20:50
Dokładnie dobrze Andre napisałeś, paru ludzi jedzie. Ja rozumiem że wypadki są itd I że muszą wcześniej zamykać rogatki, ale ludzie litości 5 czasem 6 minut wcześniej......? Idzie oszaleć nie raz 3 minuty i wraca z powrotem, a ruch samochodów wielki......
Andre09.08.2021, 18:46
Te pociągi to jest dramat tego nawet nie da się opisać ,żeby przejechać przejazd na granicy Zaskala i Szaflar to potrzeba cudu ,żeby były otwarte szlabany.pociagi co 15 minut ,ciągnął po piętnaście wagonów a w środku 3 osoby .Dramat i dajcie ludzia żyć i poruszać się w normalności
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl