13.08.2021, 16:30 | czytano: 3050

DARMOWE SZCZEPIENIA TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA? ZASZCZEP SIĘ W ALLMEDICA BEZ REJESTRACJI W TEN WEEKEND! (art. sponsorowany)

W każdy piątek, sobotę i niedzielę Allmedica w Nowym Targu przy Alei 1000-lecia 111 jest otwarta dla osób chcących się zaszczepić przeciw Covid. Zapraszamy wszystkich do naszej placówki bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść, a my zajmiemy się resztą.
Od kilku tygodni, chcąc sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów, tworzymy Punkty Otwarte, które obsługują pacjentów prosto z ulicy, bez czasochłonnej biurokracji. Wiemy o tym, że łatwy dojazd, parking, dogodne godziny i możliwość wyboru szczepionki są dla wielu osób priorytetem. Wszystkie osoby, które chcą się zaszczepić, jednak brakuje im czasu, gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki. W te dni do dyspozycji będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson lub szczepionka Pfizer.

  • Piątki w godzinach od 8:00 do 19:00
  • Soboty w godzinach od 8:00 do 14:00
  • Niedziele w godzinach od 9:00 do 13:00

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że szczepienia będą funkcjonować w obecnej formie do końca września, później mogą stać się odpłatną usługą. Rząd rozważa zniesienie darmowych szczepień, a jeśli trafią do standardowej obsługi POZ, nawet refundowanej, będzie trzeba iść po skierowanie do swojego lekarza pierwszego kontaktu, a następnie udać się na szczepienie z wyznaczonym terminem. Z pewnością znacznie utrudni to realizację szczepienia, a osoby, które już teraz mają z tym problem, najpewniej nie wykonają tego wcale. Zachęcamy do skorzystania z aktualnej dostępności, wydaje się zasadnym wykorzystać sytuację, gdzie trwa ogólnopolski program szczepień i to placówki czekają na pacjenta - nie odwrotnie.

Nie chcemy aby uwadze umknęły najważniejsze fakty dotyczące szczepień, czyli znikomy udział procentowy osób zaszczepionych w całej liczbie przypadków śmiertelnych. Według danych z różnych krajów, w tym z Polski, osoby niezaszczepione stanowią około 99% wszystkich zgonów na Covid. Warto też porozmawiać z osobami zajmującymi się chorymi na tego wirusa, gdzie dają jasny sygnał, że osoby niezaszczepione, znacznie gorzej i dłużej przechodzą tę chorobę. Korzyści wypadają bezsprzecznie lepiej i warto nie odkładać tej sprawy na później.

Jeżeli jesteś zainteresowany szczepieniem J&J lub Pfizer w innym dniu lub innych godzinach - zadzwoń do nas, zaproponujemy dogodny termin.

Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe powyżej 18 r.ż. dla szczepionki Johnson & Johnson oraz osoby od 12 roku życia szczepionką Pfizer. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować * – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.
Dla każdego zaszczepionego Pacjenta badanie krwi morfologia GRATIS od Diagnostyka.pl. Kupon do wykorzystania (morfologia za darmo) w punktach diagnostyka.pl w całej Polsce.

* Możliwa wcześniejsza rejestracja poprzez infolinie Allmedica pod numerem 18 265 74 88, infolinie ogólnokrajową pod numerem 989 lub w dowolnej placówce Allmedica.

WAŻNA INFORMACJA!
Przed wykonaniem szczepienia konieczne jest wypełnienie ankiety pobierz tutaj. Prosimy o zgłaszanie się do punktu szczepień z wypełnioną ankietą. Istnieje też możliwość wypełnienia ankiety na miejscu.

PRZEBIEG SZCZEPIENIA
Szczepionka podawana jest domięśniowo w ramię. Osoba leworęczna otrzymuje szczepionkę w prawe ramię, a praworęczna w lewe ramię. Nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest założenie ubrania, które nie utrudni odsłonięcia ramienia.
Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez ok 15 minut z uwagi na konieczność obserwacji pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego.

Zapraszamy serdecznie!

Allmedica
www.allmedica.pl
+48 18 265 74 88
Zobacz pełną wersję podhale24.pl