17.08.2021, 16:16 | czytano: 11875

Apel nowotarskiej policji

- Apelujemy o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112 - informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.
"W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach telefonicznych.
OSTRZEGAMY I PRZYPOMINAMY JAK NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ OSZUSTWA!

· Należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność – jeśli dzwoni do nas osoba, która podaje się za członka rodziny i prosi, o pieniądze nie należy podejmować żadnych pochopnych decyzji.

· Jeśli chodzi o członka rodziny, zadzwoń do niego i dowiedz się, czy faktycznie potrzebuje twojej pomocy. Opowiedz osobie bliskiej o zaistniałym zdarzeniu.

· Nigdy nie udzielaj przez telefon informacji, jaką ilość pieniędzy posiadasz w domu, bądź na koncie bankowym.

· Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.

· Nie ulegaj presji, jaką wywiera telefoniczny rozmówca.
· Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

PAMIĘTAJ!

· Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

· Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, „akcjach policyjnych”. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.".

KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
rekin-r18.08.2021, 08:52
@Burok19:34 =Twój nick oddaje twoją kondycję intgelektualno-kulturową. Po co to sianie nienawiści na Kościół (wspólnotę) i bzdurzenie o lansowaniu polityków. Czy ktoś z policji przyniósł do kościoła (budynku) ulotkę, a ksiądz nie przeczytał? Jeśli uważasz to za ważne, to podziel się swoimi przemyśleniami ze swoim proboszczem, albo z dzielnicowym. To są kompetentne osoby.
NIL18.08.2021, 07:34
Latem kilka lat temu, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa wyłudzenia pieniędzy od starszego małżeństwa, synowie tych Państwa dokonali obywatelskiego zatrzymania dwójki sprawców, którzy zgłosili się po odbiór przygotowanych dla nich kwot pieniężnych. Bezzwłocznie powiadomili o tym fakcie nowotarska Policję i przekazali sprawców przybyłym na miejsce policjantom wraz z informacją, iż w ten sam sposób tego dnia ci sprawcy (do czego się przyznali) oszukali jeszcze dwie inne osoby z terenu Zakopanego. Jakież było zdziwienia pokrzywdzonych i ich synów, kiedy pod koniec grudnia tego samego roku otrzymali z Policji postanowienie o umorzeniu dochodzenia wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa. Sprawa do dzisiaj budzi u mnie niesmak ...
Stanisław17.08.2021, 22:40
Jest 21 wiek, wszystko da się śledzić, dlaczego oszuści są tak bezkarni?
NowyTarg17.08.2021, 19:36
Tutaj nie potrzebny jest apel bo seniorzy prawie nie korzystają z internetu... Najlepiej dać do gazety lub wysłać ulotki do domu jak za PRL bo przecież seniorzy lubili i byli przyzwyczajeni do starych czasów. Wtedy będzie mniej ofiar oszustwa uwierzcie mi
Burok17.08.2021, 19:34
Skoro w Kosciołach mogą się lansować politycy to działając w słusznej sprawie Policja też mogla by uświadamiać ludzi . Cel uświęca środki
Maria17.08.2021, 16:48
Takie ulotki powinny być dostarczone do domów razem z emeryturą czy rentą tak aby kaźdy emeryt czy rencista mógł to przeczytać widzieć i mieć to w domu wtedy moźe byli by bardziej czujni
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl