24.08.2021, 08:00 | czytano: 10513

Brawura, stan techniczny auta czy inny powód? Policja ustala przyczyny potrącenia turysty przez 19-latka z Zakopanego (video)

Kadr z filmu
ZAKOPANE. Obrażenia 23-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, którego - gdy w sobotę szedł chodnikiem ulicą Broniewskiego - potrącił samochód, zakwalifikowano jako ciężkie. 19-latkowi z Zakopanego, który prowadził samochód zatrzymano prawo jazdy.
Zakopiańska policja rozpoczęła postępowanie po wypadku, do którego doszło 21 sierpnia ok. godz. 14.40 na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Antałówka. - Prowadzone jest postępowanie w kierunku spowodowania wypadku drogowego. Policjanci na miejscu zabezpieczyli wszystkie ślady i wykonali oględziny miejsca. Przebadali na trzeźwość obydwu uczestników zdarzenia - byli trzeźwi. Podjęto jeszcze decyzję pobrania krwi od kierującego w celu przebadania na ewentualną obecność innych środków odurzających - zaznacza st. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Film z wypadku otrzymaliśmy od Czytelnika.

Poszkodowany w wypadku mężczyzna, to 23 - letni mieszkaniec województwa łódzkiego. W chwili zdarzenia schodził on chodnikiem z zakopiańskiej Antałówki ul. Broniewskiego w kierunku dawnego hotelu Bistrol. Widząc siłę uderzenia na filmie przesłanym do naszej redakcji przez czytelnika, poszkodowany mimo odniesionych obrażeń może mówić o wielkim szczęściu. - Mężczyzną w wyniku tego zdarzenia doznał poza ogólnymi potłuczeniami i otarciami, urazu obojczyka. Te obrażenia zostały zakwalifikowane jako poważne - mówi Krzysztof Waksmundzki.

Za kierownicą ciemnego audi, które wychodząc z zakrętu wjechało na chodnik potrącając mężczyznę, siedział 19 - letni mieszkaniec Zakopanego. Na przesłanym filmie widać, że kierowca na czas nie odbił kierownicą wychodząc z zakrętu w prawo, przez co wjechał na chodnik, którym szli ludzie. Policyjne postępowanie ma dać odpowiedź, co było przyczyną wjechania na chodnik. Czy była to wina kierowcy i brawurowej jazdy, czy defektu technicznego pojazdu, który uniemożliwił skręcenie kół w lewo, lub jeszcze innego czynnika. Do tego czasu nastolatek z Zakopanego musi pożegnać się z prawem jazdy. - Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa - informuje Waksmundzki.

Policja przed zakończeniem postępowania nie chce jeszcze podawać możliwych przyczyn zdarzenia. Wiemy jednak, że kara za powyższe wykroczenie może być bardzo surowa. - Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, chyba że następstwem tego wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby poszkodowanej wtedy grozi kara od 3 miesięcy do 8 lat pobawienia wolności – informuje Krzysztof Waksmundzki.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gazda26.08.2021, 20:04
dobrze ze furtka była bo by do chałupy wpadł xD
aro25.08.2021, 16:19
PasterzPPP
No ale mieli wpierw świadków, zanim łaskawie oglądnęli kamerki. Chyba tych świadków mieli dość sporo !? Ale może masz rację...
Wesoły Darek
Nieee, on nie miał kierownicy, on był kierowany!:) Ale faktycznie powinni młodego sprawdzić na zawartość alkoholu, środków odurzających i stan techniczny wózka oczywiście:)
Karol25.08.2021, 12:20
KTT i wszystko jasne ????????
Marucha25.08.2021, 07:26
Tego typu zakręty 0 90 stopni, gdy pasy z przejściem dla pieszych są tuż za skrzyżowaniem (czemu tak malują pasy ?) należy pokonywać z minimalną prędkością. Wygląda na za dużą prędkość + brak wprawy z wyprostowaniem toru jazdy.
ciężko ogarnąć25.08.2021, 00:13
Faktycznie dziwna ta sytuacja. Jakby tir wjechał ci w dom a ty byś siedział w nim pijany to twoja wina?
oli24.08.2021, 20:49
@ aro...podoba mi się Twoje spostrzeżenie.A może ten z Audi to synuś jakiegoś burżuja zakopiańskiego?
PasterzPPP24.08.2021, 12:55
@aro
Wypadek się zdarzył, policja zajechała i co myślisz, że od razu oglądnęli z kamerki co się działo? Profilaktycznie warto zbadać, szczegóły będzie się ustalać potem.
Wesoły Darek24.08.2021, 12:42
Do aro. Powinni również przebadać tego w wózku dziecięcym, przecież w rozumieniu doktorów z policji to kierowca.
NOWY TARG24.08.2021, 11:18
Uwazajcie w stolicy Podhala na blachy KTT.Nie wiem za co i kto im daje prawa jazdy.Przejezdzaja na czerwonym,pchaja sie na pasy gdzie sa przechodnie.Po prostu zachowanie jak czleka pierwotnego,wypuszczonego do miasta.
Wojtek24.08.2021, 09:40
a może komórka
aro24.08.2021, 08:44
"Przebadali na trzeźwość obydwu uczestników zdarzenia"
Rozumiem kierowcę, ale dlaczego tego turystę?
Jest turystą, mógł być na bani, przyjechał tu się zrelaksować i odpocząć, szedł prawidłowo. A gdyby miał jakiś promil we krwi, to co? Dziwna policyjna procedura. Tych Państwa z tyłu tez mogli przebadać na trzeźwość. Jakby wszyscy mieli po pół promila to byłaby zbiorowa wina że szli chodnikiem, a nie kanałami, a kierowca by se dalej zakręcoł nie w ta strona...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl