08.09.2021, 14:48 | czytano: 5609

"Pegaz" już pod nową nazwą, ale nadal pod dawnym logo

zdj. Podhale24
NOWY TARG. W poniedziałek podjęto decyzję, popartą stosowną uchwałą, a dziś - czyli dwa dni później - wprowadzono ją w czyn. Mowa o zmianie nazwy Miejskiego Ośrodka Kultury na Miejskie Centrum Kultury.
Przypomnijmy, ze na wniosek burmistrza, radni zdecydowali zmianie nazwy. W uzasadnieniu napisano, iż podyktowane jest to "chęcią lepszego dopasowania nazwy instytucji do rzeczywistej funkcji, jaką od lat pełni w mieście i regionie".
Grzegorz Watycha tłumaczył, że określenie "ośrodek" stosowane jest z reguły w odniesieniu do niedużych, gminnych instytucji kultury, a w przypadku dużych miast - do instytucji o charakterze lokalnym, obejmującym jedną dzielnicę. - Z nowym, zmodernizowanym i dużym obiektem kultury dedykowanym nie tylko mieszkańcom miasta ale i turystom - instytucja nie wpisuje się już w dawną nomenklaturę - tłumaczył burmistrz.

W uzasadnieniu do decyzji napisano: "oddanie do użytku nowego obiektu podniesie range Nowego Targu jako Kulturalnej Stolicy Podhala, a zmiana nazwy dodatkowo podkreśli ten fakt i będzie ukoronowaniem historycznej przebudowy, która na zawsze zapisze się w dziejach miasta. Po oddaniu do użytku instytucja zyska nową przestrzeń oraz możliwości pozwalające na znaczące poszerzenie działalności kulturalnej, zarówno jeśli chodzi o jej dywersyfikację, jak i zasięg oddziaływania - dlatego zmiana nazwy na Centrum Kultury jest jak najbardziej uzasadniona".


W trakcie sesji padły pytania o koszty zmiany nazwy. W odpowiedzi padło, że "nie było szczegółowych obliczeń, ale nie będą to jakieś zastraszające koszty". Sama zmiana nazwy wiąże się z wymianą pieczątek i tablic informacyjnych oraz wpisem do rejestru instytucji kultury.

Zmianie nie uległo ani logo, ani inne formy graficzne towarzyszące tego rodzaju instytucji. Nadal na logo MCK widnieje dawny "pegaz", którego zastąpiono zmienionym symbolem skrzydlatego konia. Dla przypomnienia, wygląda tak:


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
samba11.09.2021, 08:14
Sądząc po kolejnych śmiesznych zapowiedziach i medialnych ustawkach naszego burmistrza, możemy być pewni jednego. Nikt i nic nie będzie w stanie oszpecić bardziej tej szpetnej inwestycji. Ba, całego miasta. To jak przekleństwo żywcem wzięte z jakiegoś brazylijskiego serialu i ludzi wyrwanych prosto z amazońskiej dżungli.
ola10.09.2021, 08:25
Moja znajoma z Katowic ma takiego konika na ramieniu. Musze ją tu zaprosić i wziaść na spacer, będzie mile zaskoczona.
sandra09.09.2021, 13:12
Całe to przedsięwzięcie to taki długo dmuchany balonik, który obecna ekipa wydmuchała do pokaźnych rozmiarów i właśnie teraz pękł obnażając zdolności zarządcze tej ekipy. I tyle w tym temacie. Teraz będą czarować, że prawdziwe cuda kultury będą w środku bunkra. Żenua
Ola09.09.2021, 11:43
Świetnie to wyglada! Bardzo nowocześnie, brawo za pomysł i realizacje. Dodajcie troszkę zieleni i będzie idealnie :)
Danka09.09.2021, 08:32
Zmiana nazwy już rodzi pytanie o koszty a policzył ktoś koszty zmiany nazw ulic? Była ul. Sikorskiego to "ktoś" wewnętrzną uliczkę między blokami nazwał generała Maczka.Nazwy rond po co komu?
Ile mieszkańcy wydali na zmianę dokumentów tego nie liczy się.
ichachacha09.09.2021, 08:08
do Andrzejx48 - kombinujesz jak koń pod górę, ale od samego mieszania herbata słodsza nie będzie. Niestety ta władza nie chce słuchać nikogo kto może mieć odrębne zdanie lub koncepcję lepszego działania, węsząc wszędzie podstęp i pułapkę iluzorycznych przeciwników. Słabe to wszystko i dlatego efekt takich działań musi być kiepski. Taki na kształt tego szarego bunkra, który nijak nie ma się do przygotowanego na konkurs projektu. I od tego trzeba zacząć, albo udać się do okulisty. Skoro zatem Ci ludzie nie liczą się nawet z architektem i jego pracą, to przestańmy opowiadać, że będą zwracać uwagę na głos mieszkańców. Przecież tak zwane ustawki szumnie nazywane konsultacjami (hahhahhahha) to spotkanie towarzystwa wzajemnej adoracji, która ma jedynie potwierdzić słuszną linię wymysłów władzy. O nic innego im nie chodzi. Oni nie potrafią nawet rozmawiać z radnymi zamykając im usta wyłączaniem mikrofonów podczas sesji. To jeden fałsz i obłuda kombinatorów, którzy wpierw coś psują by zaraz usilnie szukać usprawiedliwienia dla swojej nieudolności. Każda inwestycja miejska za czasów Watychy to jakiś niewypał. Albo prawny, albo techniczny, albo wizualny, albo formalny... dlatego wstydu oszczędź. Lepiej już zamilknąć.
Katon09.09.2021, 07:26
Postawienie czegoś tak koszmarnego w centrum miasta to dramat. Napis też ledwie widoczny. Ale to dobrze bo może przypadkiem ktoś szukający marketu odwiedzi świątynię kultury. Wyrzucenie biblioteki to bardzo poważny błąd nie mówiąc już o kosztach jej funkcjonowania w budynku PZU ok. 200 tysiaków rocznie. Gołym okiem widać brak umiejętności zarządzania u Watychy i jeden wielki chaos jaki powoduje Joanna Iskrzyńskiej Steg.
Kultura08.09.2021, 21:50
Oki wszyscy co tak krytykują z czego zrobilibyście elewacje ??? Moku.... fakt zmiana nazwy może niepotrzebna ale jest Ok.....Mam nadzieję ponadto ze znajdą się pieniądze na bibliotekę . Fajne miejsce byłoby na berekach. Taka nie za dużą nie za mała ale nowoczesna;)
Andrzejx4808.09.2021, 21:37
tylu narzekaczy tylu krytyków najlepiej było by aby w tym miejscu postawili bacówkę ona była by pewno pełnym zachwytu budynkiem wszystkich krytyków obecny obiekt pewno wpisującym się w krajobraz miejski a teraz pytanie do krytyków a wy co zrobiliście dla tego miasta jak są zebrania w Urzędzie miasta odnośnie modernizacji jak było w przypadku tego budynku jakoś nikt nie zgłaszał żadnych uwag żadnych spostrzeżeń i tak jest ze wszystkim miasteczko ruchu brzydkie złe park brzydki bez koncepcji rynek brzydki betonowy basem zły nie wymiarowy wszystko co zrobi się w mieście złe brzydkie pomyślcie nim coś skrytykujecie no ale każdy ma prawo wyrażać swoją opinię
a ja lubię ładne rzeczy08.09.2021, 20:17
Wszystko wokoło tego monstrum w stylu kubistycznej betonozy jest dziełem przypadku i przypadkowych decyzji Watychy, Stegowej, Wojtaszka i malowanego szefa Komisji Kultury, radnego Pustówki, który nie dość, że nie zabezpieczył i nie uratował płaskorzeźby Czubernata, to jeszcze dopuścił oszołomów do niszczenia publicznej przestrzeni. Nawet ten kuriozalny napis, który podobnie jak ostatnia szkapa miejska udająca Pegaza, mógł być wykonany inną techniką, podkreślającą charakter użytych płyt betonowych na elewacji. Ale nie. Lepiej tak siermiężnie i prymitywnie, po najniższej linii oporu, bez pomysły, do reszty upstrzyć i tak brzydki obiekt za 36 milionów. Za 36 milionów złotych. Ludzie to jakiś koszmar.
Burok08.09.2021, 20:14
@tutejszy łudzisz się że były jakieś uzgodnienia i możliwość wniesienia uwag do projektu ? . Chyba sie jeszcze z letniego snu nie obudziłeś
Do Burok08.09.2021, 20:12
I to jest właściwie sedno sprawy. Brawo
tutejszy08.09.2021, 20:03
Źle, do niczego, do duszy, mogli lepiej, wujowo itd., itp.... Ledwo jeden komentarz @lejoski pozytywny, pozostali tylko narzekać, narzekać i i jeszcze raz narzekać potrafią.
A który z Was cokolwiek wniósł do sprawy? Choćby na etapie uzgodnień, później projektu, a następnie budowy? Pomijam oczywiście wkład finansowy w postaci podatków, które wszyscy mieszczanie płacą.
Kurier08.09.2021, 19:22
Magazyn DPD
Maria08.09.2021, 19:11
Prosimy dopisać. Miejskie Centrum Kultury im. Jana Pawła ll w Nowy Targu. Należy nam się. Ojciec Święty wyzwolił to miasto z komuny. Nowy budynek, nowy szas. Precz z socjalizmem
Burok08.09.2021, 19:06
Czytam te wszystkie banialuki i odnoszę wrażenie iż MOK , czy MCK jak kto woli jest głównym punktem rozpoczętej kampanii wyborczej . Może zamiast pisać pierdoły pod różnymi nickami objawi się w końcu z nazwy komitet wyborczy kandydata na Burmistrza ?
bingo08.09.2021, 18:50
Tytuł artykułu przewrotny bo Pegaza. Pegaz Wacława Czubernata został uśmiercony młotem i majzlem ma zlecenie Joanny Iskrzyńskiej Steg Grzegorza Watychy i Waldemara Wojtaszka
czerwony08.09.2021, 17:53
,,wizytówka " Miasta Nowy Targ wygląda jak stodoła PRG w czasach zniewolenia sowieckiego
Majka08.09.2021, 17:35
Pan Potoczak miał litery z poprzedniej budowy to wykorzystał
Bigos08.09.2021, 17:21
Pokolenia będą nas pamiętać, gdy będą spłacać długi i koszty utrzymania tego Centrum.
alek08.09.2021, 16:39
Teraz zabawa w patrona Centrum.
Centrum imienia... J. Apostoł ?
kargul08.09.2021, 16:32
taki pienkny był...amerykaski
Lejoska08.09.2021, 16:21
Do Ktoś czyli nikt Podejrzewam ze gdyby były nawet ze szczerego złota to by tez komuś się nie podobało. Nikomu nie dogodzisz. Są gusta i gusciki i o tym się nie dyskutuje ..
meeeee08.09.2021, 16:05
Ten budynek jest równie nieudolny jak nasz włodarz....
Bryła w ogóle nie pasująca do podhala jednym słowem porażka nie ma się czym chwalić, wstyd dla mieszkańców przynoszą rządzący swoimi działaniami...
Pan burmistrz strzela sobie w kolano08.09.2021, 15:55
z nazwą. Skoro się coś centralizuje, czyli w tym wypadku skupia w jednym miejscu, to dlaczego wywala się bibliotekę na przysłowiowy "zbity pysk" bez prawa powrotu?? Rozumiem, że czytanie książek od teraz przestało być kulturalne...
ian.08.09.2021, 15:37
KUKU NA MUNIU-i tyle..
_d_08.09.2021, 15:33
"(...)a zmiana nazwy dodatkowo podkreśli ten fakt i będzie ukoronowaniem historycznej przebudowy, która na zawsze zapisze się w dziejach miasta."
Zapisze się owszem! Będziemy Panie Watycha pamiętać jak zbezcześciliście Pegaza.... Jedyne co się zmienia w tym mieście, to ilość betonu i szarości.
tylko nie dawajcie napisu08.09.2021, 15:08
do poprawy Stegowej!
hagar08.09.2021, 15:00
a miały być litery ze stali nierdzewnej jak na basenie a tu taka kicha
Ktoś08.09.2021, 14:52
Napis mały, nieczytelny i szary na miarę możliwości Watychy. Nic tylko powiesić wstążki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl