13.09.2021, 10:29 | czytano: 10095

Motocykliści ciężko ranni

Fot. KPP Nowy Targ
W niedzielę pod wieczór w Czarnym Dunajcu i Ochotnicy Górnej doszło do dwóch groźnych wypadków motocyklowych.
Do pierwszego doszło w Czarnym Dunajcu na ulicy Kamieniec Górny około godziny 18.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi rozpoczął manewr wyprzedzania i zderzył się z motocyklem marki Aprilla, który był już w trakcie wyprzedzania audi. 44-letni motocyklista z powiatu tatrzańskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu.
Natomiast około godziny 20.00 w Ochotnicy Górnej kierowca samochodu osobowego marki Opel podczas skrętu w lewo zderzył się z jadącym z naprzeciwka crossem. 24-letni motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnią policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Moto-fan13.09.2021, 20:56
Proszę o zmianę nazwy artykułu ponieważ jak można nazywać motocyklista kogoś kto nie posiada uprawnień , jak również prowadzi cokolwiek pod wpływem !!! Wystarczyło zobaczyć na ostatnie zakończenie sezonu było kilkaset maszyn a jak ktoś zaczynał " świrować " to od razu był " uspokojony " z resztą było to widać po kulturze osobistej kto jest motocyklista z pasji a kto dla szpanu . Dla przykładu na Słowacji niby policja to pogrom ale to nie prawda słynna trasa 66 , więcej motocykli niz aut ale każdy się stosuje do przepisów i jest bezpiecznie i spokojnie jest kultura jazdy , ale tam nie ma czegoś takiego że jak są dobre warunki i jest ograniczenie np do 90 to ktoś zamula 60 a nagle się obudzi i na prostej odpali ( dotyczy samochodów jak i motocykli ), tam prawie wszyscy tempomat 90 i jazda płynna . Wyjazd np motocyklem jest przyjemnością bo ludzie mają szacunek do przepisów niestety w pl każdego na drodze musisz traktować tak że w każdej chwili może cię zabić i być przygotowany na wszystko co taki jegomość odwali na drodze ... Niestety moim zdaniem do wszystkiego należy dorosnąć ale niektórym to nie będzie pisane przy pewnych zachowaniach
Radek13.09.2021, 19:59
Temidos masz racje ,!,!

Popieram surowe kary
Radek13.09.2021, 19:59
Stop pędzącym motorem w terenie zabudowanym

Oj masz racje w Orawce to samo jadą na złamanie karku bez tłumików
A policja niema bata na nich rejestracja podcięta zadań Huyday ich nie dogoni wiec czuja się bezkarni .

A Roman niedawno pisał ze motocykliści są tacy dobrzy tak przepisowo jeżdżą tylko kierowcy osobówek to osły i zajeżdżają biedaczkom drogę .
Temidos13.09.2021, 13:24
Czyli ani jeden, ani drugi, nie mieli prawa wyjeżdżać na motorach na drogi publiczne. Powinni być solidnie ukarani... Toż to potencjalni mordercy.
Stop pędzącym motorom w terenie zabudowanym13.09.2021, 12:54
Stop pędzącym motocyklistom. A jak ktoś uważa, że motocykliści w większości jeżdżą przepisowo to zapraszam do Jabłonki jak wygląda jazda motocyklistów. Kiedy się ktoś weźmie za tych motocyklistów ich przepisy również powinny dotyczyć.
Zbooj13.09.2021, 10:41
Codziennie jeżdżę przez pół Podhala główną drogą do pracy i "świrów" nie brakuje... Za to policji ani śladu na patrolach.. Sobota w nocy rajdy do Cichego na imprezę... Jeszcze 6 osób w aucie to nic dziwnego... Powypieprzać chyba tych suszarmowców szeryfów i kupić mobilne małe fotoradary... Zmieniać co parę dni położenie i będzie lepiej na 200%
Mieszkaniec13.09.2021, 10:36
Ochotnicy Dolnej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl