14.09.2021, 15:07 | czytano: 9983

56-latek zadzwonił, żeby odwołać poszukiwania

Fot. KPP Zakopane
56-letni mieszkaniec Zakopanego oddzwonił do najbliższych oświadczając, że wraca już do domu i prosi o odwołanie poszukiwań.
Jak informowaliśmy rano, wczoraj od wieczora do późnych godzin nocnych trwały wczoraj poszukiwania 56-letniego zakopiańczyka, który wyszedł z domu mając myśli samobójcze. Po sześciu godzinach akcji, prowadzonej z udziałem ponad 40 osób - policjantów, strażaków i ratowników TOPR-u - akcja została przerwana po tym jak zaginiony nawiązał kontakt z rodziną oświadczając, że wraca do domu.
Zgłoszenie o zaginięciu 56-latka trafiło do policjantów od jego najbliższej rodziny. Poszukiwania zarządzono w związku z informacją, że zakopiańczyk ma myśli samobójcze i właśnie kieruje się w stronę kompleksu leśnego w rejonie Drogi pod Reglami w Zakopanem. Zaginiony wprawdzie zabrał ze sobą telefon komórkowy, ale go nie odbierał. Policjanci i ratownicy podzielili się na grupy i rozpoczęli przeczesywanie lasu w poszukiwaniu desperata. W poszukiwaniach brały udział liczne patrole policji, strażacy z PSP Zakopane, OSP Olcza, OSP Kościelisko oraz ratownicy TOPR-u. W użyciu były drony, quady i auta terenowe. Wykorzystywano również urządzenia do lokalizacji. Poszukiwania trwały do godz. 2 w nocy, ale nie przyniosły skutku. Zaginiony w końcu oddzwonił do najbliższych oświadczając, że wraca już do domu i prosi o odwołanie poszukiwań.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wojtek15.09.2021, 10:21
Tu macie przykład w większości tych "zaginięć" !!
Aborygen15.09.2021, 09:01
Ludzie już nie wytrzymują w tym dobrobycie pisowski-peowskim jakie nam zgotowali
fancy15.09.2021, 00:26
Pobalował, pochlał - to i czas wracać do domu!
Obciążyć Jegomościa kosztami, to na przyszłość SZYBCIEJ WRÓCI DO DOMU!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl