16.09.2021, 10:19 | czytano: 3313

Stadion gotowy. Rabka czeka na pierwszy mecz Wierchów (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Choć nie było oficjalnego otwarcia, stadion miejski w Rabce-Zdroju został już oddany do użytku.
W weekend odbył się już pierwszy turniej piłkarski, dla dzieci. Murawa, bieżnia i część szatni ma już oficjalną zgodę na użytkowanie. Wciąż nie wiadomo, kiedy na stadionie zagra IV-ligowy klub Wierchy Rabka-Zdrój. Jak ustaliliśmy, klub dostał już licencję od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na grę w Rabce-Zdroju. Związek chciał przebudowy pomieszczeń szatniowych pod kątem obowiązujących w IV lidzie przepisów. Udało się znaleźć kompromis i klub czeka już tylko na oficjalne potwierdzenie przyznania licencji.
- Chcielibyśmy żeby ten stadion służył wszystkim, żył od rana do wieczora - mówił w niedzielę burmistrz Leszek Świder.

Przebudowa stadionu trwała półtora roku. W tym czasie położono sztuczną murawę, wybudowano bieżnię i zamontowano obiekty lekkoatletyczne jak rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku wzwyż i skocznia do skoków w dal. Wymieniono też trybuny i wyremontowano budynek szatniowy.

Ze stadionu będą korzystać dzieci i młodzież z rabczańskich szkół oraz kluby sportowe. Centrum Kultury Sportu i Promocji, które zarządza obiektem, chce również dopuścić działalność komercyjną, by zmniejszyć wysokie koszty utrzymania stadionu.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zenada16.09.2021, 13:05
Komisja licencyjna była ponad 2miesiace temu,więc proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.Prawda jest taka że burmistrz odwalil fuszerka jak przy wszystkich inwestycjach w Rabce.Nie ma pieniędzy na dokończenie ogrodzenia wewnętrznego boiska, pokój sędziów też jest nie hallo ale burmistrz jak zwykle piekę z zachwyty, pomijając fakt że w żywe oczy na bezczelnego okradł piłkarzy w kwestii wymiarów boiska.Zeby było całkiem tragicznie,zatrudnia się na gospodarza obiektu osobę która wogole nie czuje klimat sportu /.../
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl