21.09.2021, 12:46 | czytano: 5405

Nietrzeźwi na drogach

Arch. Podhale24.pl
Na terenie powiatu nowotarskiego policja zatrzymała czterech kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu.
W Bańskiej Wyżnej 28-letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w zaparkowany autobus. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W wyniku zderzenia lekko ranna została pasażerka audi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska komenda.
W piątkową noc i sobotnie popołudnie policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami, a w niedzielną noc zatrzymali 22-latka, który kierował seatem mając ponad 1,5 promila.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, kara pozbawienia wolności wzrasta do 5 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
kierowca21.09.2021, 16:58
PROWADZILI.. to już auta prowadzić pod wpływem nie wolno..no gdyby jechali siedząc za kierownicą to rozumiem..- karać..
Adaś21.09.2021, 13:10
Szkoda że tylko kierowców a nie rowerzystów.Ostatnio widziałem nawet starszą Panią rowerzystkę niezle wstawioną która na legala jechała ul.Waksmundzką.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl