23.09.2021, 18:12 | czytano: 5488

Areszt za brutalny atak na turystę z Anglii

Fot. KPP Zakopane
W miniony wtorek w centrum Zakopanego przypadkowy turysta został uderzony niebezpiecznym przedmiotem. 33-letni chwilę później został zatrzymany przez policjantów. To zakopiańczyk. Dzisiaj sąd aresztował mężczyznę na dwa miesiące.
Do zdarzenia doszło na ul. Sienkiewicza w Zakopanem. Na przejściu dla pieszych angielski turysta mijając się z nieznanym mu mężczyzną został bez powodu przez niego nagle uderzony niebezpiecznym przedmiotem w głowę. Rana była na tyle poważna, że trzeba było natychmiast udzielić pomocy poszkodowanemu.
Niebawem na miejscu były pierwsze patrole policyjne oraz załoga karetki pogotowia. Świadek zdarzenia wskazał policjantom kierunek, w którym oddalił się agresywny mężczyzna oraz przekazał jego dokładny rysopis. Po chwili w rejonie byłego hotelu Bristol tatrzańscy policjanci zatrzymali sprawcę ataku. Był to znany im z wcześniejszych interwencji 33-letni mieszkaniec Zakopanego. Mężczyzna w przeszłości zatrzymywany był za popełniane wykroczenia i przestępstwa.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Zakopanem przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował zatrzymanego bezpośrednio po ataku młodego zakopiańczyka na dwa miesiące. Za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia turysty grozi mu tym razem wyższa kara pozbawienia wolności. Powodem takiego zagrożenia karą jest recydywa czyli powrót do przestępstwa oraz zachowanie o charakterze chuligańskim.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Myślący23.09.2021, 21:49
Ja wiem poco to zrobił , mam podobnego sąsiada
Zima idzie i potrzebuje cieplej posady i darmowego żarcia .
I już to wszystko ma , trzeba myśleć jak się ustawić na zimę .
Góral z Zakopanego23.09.2021, 21:49
odeslac do rosyjskiego więzienia. Wyjdzie alo poprawiony na zawsze albo w worku, ja nie zamierzam go utrzymywać
SUBZERO HC23.09.2021, 19:13
Cwaniak z wioski Zakopane.A na widok swojego cienia pierwszy daje dyla.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl