24.09.2021, 17:43 | czytano: 3742

Polsko-słowacka współpraca szpitali

zdj. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu
NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zakończył wspólny projekt ze Szpitalem Górnomorawskim i Polikliniką w Trstenie.
Projekt w ramach współpracy transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja pn. "Pandemia zachorowań na Covid 19 wśród nas" zakładał m. in. kilka konferencji.
"Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu przy współpracy z personelem Szpitala Górnomorawskiego z Polikliniką w Trstenie dzięki cyklowi przeprowadzonych wykładów wymienili się doświadczeniami związanymi z trwającą pandemią w temacie opieki nad pacjentem z COVID-19, przebiegiem procesu szczepień, czy też rehabilitacją po chorobie" - komentuje nowotarska placówka.


Podkreślono, że to nie koniec współpracy polsko-słowackiej, bowiem podczas spotkań "pojawiły się plany na dalszą kooperację".


s/ zdj. PSP w Nowym Tagu
Może Cię zainteresować
komentarze
fred25.09.2021, 06:02
A te kagance (maski) to tylko tak do zdjęcia,bo widziałem ze po szpitalu chodzi sie bez kaganców.Kiedy te cyrki skończycie.A moze by task dyrektora pora zmienić bo coraz gorzej się w tym szpitalu dzieje.
Magielnica24.09.2021, 19:30
Szkoda tylko,że zwalniają najlepszych pracowników- lekarzy,pielegniarki i pielęgniarzy czy ratowników...albo sami odchodzą pod rządami Czarnej Dyrektor. Może Starostwo w końcu przyjrzy się co się tam wyprawia z ludźmi.
Osiol24.09.2021, 19:13
Proponuje rozwinąć współpracę z Afganistanem oni tam nie chorują nie leczą nie szczepią i nie rechabilituja większość nawet nie wie że coś takiego występuje może szacowne grono poleci i jakoś konferencje jakiś kaganek wiedzy tam zaświeci...... tutaj to bez sensu Słowacy są może w 20 proc zaszprycowani to zwykle tłuczenie kasy bo jest dotacja......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl