28.09.2021, 19:40 | czytano: 17137

Ranking szczepień. Która gmina wypada najgorzej?

Arch. Podhale24.pl
W powiecie nowotarskim Szczawnica na pierwszym miejscu pod względem liczby zaszczepionych przeciw Covid-19. Czarny Dunajec nadal na ostatnim.
Sytuacja w Czarnym Dunajcu się nie zmieniła. W powiecie nowotarskim nadal jest to gmina z najmniejszą liczbą zaszczepionych mieszkańców - na poziomie niespełna 22%.
Na pierwszym miejscu jest Szczawnica, w której w pełni zaszczepionych jest prawie 45% mieszkańców. Na drugim Krościenko nad Dunajcem, a dalej miasto Nowy Targ, Rabka-Zdrój. Na piątym miejscu Czorsztyn.

- W porównaniu do innych gmin, jesteśmy na bardzo dobrym poziomie pod względem liczby szczepień - mówiła podczas ostatniej sesji sekretarz w urzędzie gminy Czorsztyn. Dodała, że gminę wyprzedzają tylko samorządy, na których terenie są przychodnie, szpitale.

Za Czorsztynem kolejne miejsca zajmują: Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, gmina Nowy Targ, Raba Wyżna, Spytkowice, Jabłonka, Lipnica Wielka. Na przedostatnim miejscu są Szaflary, a na końcu tabeli Czarny Dunajec.

Ranking dostępny jest na rządowej stronie (kliknij TUTAJ)

Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
goral30.09.2021, 18:25
co do skutkow nopow poszczepiennych, Poczekajmy 2 lata i bedziemy dyskutowac lub komentowac ......dopiero zaczyna w waszych organizmach produkowac sie bialko kolca i calego g...a kroliki doswiadczalne hehehehe
goral30.09.2021, 18:21
niech sie najoierw caly rzadz zaszczepic w 99procentach a potem niech namawiaja k...a ludzi!!! Nie widzicie ze za d....i nas maja!!!????
Osiol30.09.2021, 08:18
Do@fredi bez kury

Masz 100proc racji i prawdy manipulacja i manipulacja
Ten przejazdem to /.../
antycovidian30.09.2021, 08:12
"Kłamstwa ministra Niedzielskiego muszą zostać pokazane!
Skoro główne media nie chcą tego robić, to my to zróbmy!
Minister Niedzielski od początku wmawiał Polakom, że WSZYSCY, którzy się zaszczepią przeciwko Covid-19 są chronieni przed ciężkimi objawami i hospitalizacją. Dodawał, że szczepionka chroni niemal w 100-procentach przed ciężkim przechodzeniem choroby. Jakby tego było mało teraz wprowadza ludzi w błąd mówiąc, że "udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc., czyli 99,1 proc. nowych zakażeń to są ludzie niezaszczepieni, a jeśli chodzi o zgony to odsetek ten wynosi 98 proc."
To wszystko FAŁSZ.
FAKTY na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia są takie (nowe zakażenia z ostatnich dwóch tygodni):
[10-17 września 2021]
Zakażenia
? zaszczepieni: 1 107 (27,98%)
? niezaszczepieni: 2 850 (72,02%)
Zgony
? zaszczepieni: 10 (17,86%)
? niezaszczepieni: 46 (82,14%)
[17-24 września 2021]
Zakażenia
? zaszczepieni: 1 453 (28,64%)
? niezaszczepieni: 3 621 (71,36%)
Zgony
? zaszczepieni: 16 (20,51%)
? niezaszczepieni: 62 (79,49%)
Niemal 1/3 zakażeń z ostatniego tygodnia to osoby zaszczepione, a ponad 1/5 zgonów to osoby zaszczepione. W jaki sposób rządzący manipulują danymi i wprowadzają ludzi w błąd?
Po pierwsze, by to zrobić i pokazać jak niewielu zaszczepionych osób dotyczą zakażenia i zgony szanowny pan minister bierze pod uwagę dane od...1 stycznia, również ze szczytu tzw. wiosennej fali, gdzie w pełni zaszczepione było kilka procent populacji. Czas od początku stycznia nazywa "nowymi zakażeniami" ????
Po drugie liczba zakażeń i zgonów liczona jest wśród zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki. Reszta traktowana jest jako niezaszczepieni.
W ten sposób społeczeństwu wmawiane jest, że osoby zaszczepione są wybitnie chronione, a niezaszczepione odpowiadają za niemalże wszystkie zakażenia i zgony, co jest KŁAMSTWEM. Taki przekaz idzie w Polskę, a główne media, zamiast wykazać tę manipulację, to tępo ją rozpowszechniają. Podajcie te informacje dalej, niech jak najwięcej osób to zobaczy!"
antycovidian29.09.2021, 22:18
@Ja tylko przejazdem
"Skoro, jak twierdzisz, zaszczepionym przy przyjęciu na SOR z podejrzeniem covid 19 nie robi się testu, to skąd wiqdomo, że również zaszczepieni chorują (znacznie rzadzej ,ale jednak) i umierają (bardzo rzadko, ale jedak), co z lubością podkreślasz."
1. - osobom zaszczepionym przypisuje się GRYPĘ - hura, grypa wróciła a nie zaszczepionym covida, stąd fałszywe statystyki, że tylko niezaszczepieni chorują na covid - czyżbyś dalej był tak ślepy i nie widział tego przekrętu ? . Z tego jasno wynika, że zaszczepieni rzadziej chorują na covida, bo się ich w tym kierunku nie testuje, a jeśli już, to mało czułymi testami antygenowymi zamiast pcr - ot kolejny chwyt socjotechniczny. Po drugie i trzecie - skąd wiesz, że zaszczepieni rzadziej chorują ? i bardzo rzadko umierają - jasnowidz jakiś czy co ? a - zapomniałem, że Ty jako covidian przyjmujesz za pewnik to co przeczytasz na pasku w tv lub usłyszysz od "ekspertów" o których wspominam niżej. Jaka jest opinia na temat pozostałych "ekspertów" profesorów, doktorów - Horbana i całej medycznej rady doradczej, tego nie napiszę, bo admin mi wypowiedź wykropkuje. Kto chce, ten znajdzie.
Franio29.09.2021, 20:22
Na dzień dzisiejszy prawda jest tak ,najwiecej zarażają zaszczepieni , bo im się wydaje ,że covid się ich nie tyka( choć tak samo zarażają) i mają w większości wszelkie przepisy sanitarne w czterech literach. Do tego jeszcze jedynie słuszne media im w tym wtórują i tak będziemy mieli czwartą falę ,ale już nie tak silną ,bo większość społeczeństwa miała już kontakt z virusem covid i ma naturalne antyciała .Oczywiście jakiś kolejny geniusz tatr powie potem ,że ta słaba fala jest zasługą jedynie słusznej władzy i trzeba ją chwalić pod niebiosa.
fredi bez kury29.09.2021, 19:23
@antycovidian ma oczywiście rację! A @przejeżdżający jest na garnuszku sprzedajnych lekarzy i polityków.

Dzisiaj odstawiałem do szpitala żonę z dzieckiem (lekarz rodzinny skierował dziecko na obserwację). Przy rejestracji pytanie czy żona szczepiona. Oczywiście nie. To pani płaci za test 70 złotych a dziecko ma gratis. Trzeba czekać pół godziny na wynik. Zaszczepionych wpuszczają z miejsca, bez testowania.

Ludzie! To jest kpina z ludzkiego intelektu! Albo testujemy wszystkich albo nie testujemy nikogo. Co mają na celu takie testy? Oprócz ukrycia że zaszczepieni łapią tak samo grypę i roznoszą dwa razy bardziej, jeśli okaże się że przechodzą bezobjawowo. Na pewno taka procedura nie zapewnia bezpieczeństwa dla przebywających w szpitalu. Generuje jedynie odpowiednie statystyki do prześladowania niezaszczepionych.
Nigdy nie dam się tym dziadostwem "ubogacić" właśnie dlatego że wszyscy "od a do z" szachrają, ściemniają, oszukują, naciągają. Rządzący tworzą przepisy mające jawnie wskazywać wybiórczymi testami że niezaszczepieni łapią grypę, jednocześnie wykreślając połowę zaczepionej populacji z jakiejkolwiek kontroli. Lekarze, ratownicy i cała "służba zdrowia" z radością kieruje ludzi na testy bo jak wyjdzie kowid to mają dodatki kowidowe (do prokuratury trafiły już pielęgniarki dopisujące chorym kowida dla większych dodatków - poszukajcie sobie). Dziennikarze i media mejnstimu (głównego ścieku) szerzą strach, panikę i szczują niezaszczepionych bo liczy się tylko oglądalność i wpływy z reklam a pewnie koncerny też nie żałują grosza. Zaraz zrobią lokdałn i obiecają pracodawcom pieniądze pod warunkiem że ci zmuszą pracowników do szprycowania. Wszyscy siedzą w tym bagnie i patrzą tylko na swoje pieniądze a nie na zdrowie i dobro pacjentów czy obywateli. Nieliczni nieprzekupieni zaczynają się buntować widząc ten cyrk - Chorwacja, Brazylia, Siemianowice Śląskie. Reszta posłusznie jak barany idzie...

Kpina, kpina i jeszcze raz kpina! Z ludzkiego intelektu, godności i człowieczeństwa.
Ja tylko przejazdem29.09.2021, 19:17
@antycovidian
Skoro, jak twierdzisz, zaszczepionym przy przyjęciu na SOR z podejrzeniem covid 19 nie robi się testu, to skąd wiqdomo, że również zaszczepieni chorują (znacznie rzadzej ,ale jednak) i umierają (bardzo rzadko, ale jedak), co z lubością podkreślasz. Tylko potwornie najarani antyszczepionkowcy nie zauważą porażającego braku logiki takiego twierdzenia.

Oczywiście gadasz brednie, ponieważ test PCR lub antygenowy wykonuje się każdemu pacjentowi z ppdejrzeniem covid 19, trafiającemu na SOR a tym bardziej na oddział szpitalnuy.
antycovidian29.09.2021, 17:51
@Ja tylko przejazdem
"Otóż szczepionka nie zapewnia nieśmiertelności, ale osoby zaszczepione przeciwko covid 19 znacznie chorują rzadziej, znacznie rzadziej mają ciężki przebieg i wyjątkowo rzadko umierają z powodu covid 19."
Twierdzisz tak, bo tak podali na pasku w tv ? Dlaczego przy przyjęciu do szpitala - SOR, g...no wartym testom pcr, poddaje się tylko osoby nie zaszczepione (stąd wiadomo, że prawie w 100 % chorzy to nie zaszczepieni) a nie poddaje się testom osoby, które zostały zaszczepione ? Gdyby zaszczepieni byli poddawani tej samej procedurze co nie zaszczepieni, to mogło by się okazać, że chorych i umarłych na covid jest wielokrotnie więcej w grupie zaszczepionych niż w grupie osób nie zaszczepionych, Zastosowano taki chwyt socjotechniczny, by takim jak Ty zrobić sieczkę z mózgu. Nie podaje się tych danych, bo to by burzyło fałszywą narrację stosowaną przez pisowski rząd. Poczytaj sobie raporty z najbardziej wyszczepionej nacji - czyli Izraela, to może otworzą Ci się oczy, że częściej chorują i umierają osoby które przyjęły te preparaty niż osoby nie zaszczepione. Zdrowia Ci życzę i oby wreszcie klapki spadły z Twoich oczu.
Swojok.29.09.2021, 15:55
A ja mieszkaniec Szczawnicy mogę się szczepić aż do skutku i mi to nie przeszkadza.pozdrawiam zaszczepionych.
Ja tylko przejazdem29.09.2021, 15:45
@antycovidian

Twoja mądrość to takiego typu, po co zapinać pasy bezpieczeństwa, skoro osoby,które jeżdżą w pasach bezpieczeństwa też giną w wypadkach.

Otóż szczepionka nie zapewnia nieśmiertelności, ale osoby zaszczepione przeciwko covid 19 znacznie chorują rzadziej, znacznie rzadziej mają ciężki przebieg i wyjątkowo rzadko umierają z powodu covid 19.

Twarde dane z Anglii:
Spośród 51 281 zgonów z rozpoznaniem Covid 19 zarejestrowanych w Anglii w okresie od 2 stycznia do 2 lipca 2021 r:
- 640 (1,2%) to osoby, które otrzymały obie dawki szczepionki
( Ta suma obejmuje osoby, które zostały zakażone przed szczepieniem)
-Około 458 zgonów (0,8%) to osoby, które zmarły co najmniej 21 dni po drugiej dawce
-Tylko 256 zgonów (0,5%) to osoby, które zostały w pełni zaszczepione i które miały swój pierwszy pozytywny wynik testu PCR co najmniej 14 dni po drugiej dawce

Rozumnym nie trzeba tłumaczyć, co powyższe dane oznaczają, bezrozumnym tłumaczenie tego nie mam sensu. Miłego popołudnia
Gąsienica ciapciak29.09.2021, 15:37
Do Dr Gąsienica Frsnkowy zza lasa!Tyś jest taki doktor jak z koziej *upki trąbka!????
Foliarz29.09.2021, 15:34
Do @ sietniok!!!Nick adekwatny do Twojego komentarza!Sietnioki,slimoki i papyznioki tak mają że brednie wypisują!
Góralka29.09.2021, 14:47
@ dr.Gąsienica Frankowy Zza Lasa U nas Górali jest Grypa i to jest normalna sprawa bo o tej porze roku to przeciez jest norma :) kazdy to wie a Pan nie?? Wyuczony i nie wie ze na jesień i wiosne zawsze jest przyrost choroby zwanej GRYPA ? :) U Was jej nie ma bo mmadry Covid ja zabił tak jak inne choroby hehehe i teraz u Was jes COVID a u Nas GRYPA.wszystko jasne? HEJ!
Sietniok29.09.2021, 14:42
Piękne zebranie foliarzy w komentarzach. Zaciśnijcie dobrze te czapki żebyście byli bezpieczni.
filozof29.09.2021, 14:36
do@dr Gąsienica Frankowy Zza Lasa-większych bredni i bełkotu nie słyszałem!!!Po pierwsze to nie są szczepionki tylko eksperymentalne preparaty medyczne które przed niczym nie chronią bo zaszczepieni nadal się boja niezaszczepionych a poza tym "najwięcej zakażen"jest na ścianie wschodniej ponieważ jest to zgodnie z linią propagandową"tam gdzie mało szczepień tam dużo zachorowań"już od dawna lansowaną przez Ministra Nagłej Śmierci i jego bandę!!
grazia29.09.2021, 14:15
do-dr Gąsienica Frankowy Zza Lasa-ja wiem i już Ci odpowiadam!!!Bo to musi być zgodne z linią propagandową Niedzielskiego i sekty srovidovej!!-Już dawno Niedzielski i jego banda powiedzieli ze chorują tylko nie zaszczepieni i to się zgadza!!Poza tym jest teraz sezon przeziębieniowo-grypowy i dlatego jest taki wysyp ściemy srovidovej!!No i przecież trzeba ewidentnie"zachęcać do brania cudownego eliksiru po wzięciu którego zaszczepieni co niby są bezpieczni boja się tych biedaków nie oświeconych co się nie zaszczepili!!Logiczne to bardzo prawda???No i jeszcze wyjaśniam Ci że to nie są antyszczepionkowcy bo zapewne jest Ci wiadomym że szczepionek w swoim życiu wzięło się wiele ale akurat to nie jest szczepionka tylko eksperymentalny preparat medyczny za bezpieczeństwo którego nie biorą odpowiedzialności nawet producenci!!No i jeśli jest taki cudowny to czego się boicie wy szczęśliwcy którzy już 3 dawkę bierzecie bo tak jest skuteczna ta Wasza szpryca??No i przecież jesteście na wieki zabezpieczeni i będziecie żyć wiecznie ale na razie to się boicie nie zaszczepionych!!Jakie to logiczne!!
maseczka29.09.2021, 13:53
@Doktor oj boli, "Logiczne to jest,prawda?"

Gdyby do ukłutych trafiały logiczne argumenty, na pewno by się nie dali ukłuć. Trochę szkoda czasu na przekonywanie już ukłutych bo oni nie mają czasu na czytanie i zdobywanie wiedzy z niezależnych źródeł i w szkole też nie uważali na lekcjach biologii, nie mówiąc o samodzielnej analizie otaczających zjawisk. Teraz walka toczy się o jeszcze niedziabniętych, którym coraz bardziej dokręcają śrubę.

Jeśli "czerwona lampeczka" nie zaświeciła się w momencie całkowitego zwolnienia koncernów z jakiejkolwiek odpowiedzialności za produkt a co za tym poszło również PAŃSTWO wypięło się na obywateli w sprawie nopów, to już nic nie pomoże.

Oczywiście wszyscy (koncerny, lekarze, politycy) oficjalnie przekonują do "szczepień" powołując się na bezpieczeństwo tych wcześniejszych, latami testowanych, sprawdzonych, prawdziwych szczepionek.

Taki mały dysonans poznawczy...
Kibic29.09.2021, 13:37
@ Doktor oj boli To prawda tez to zauwazyłem ludzie zaszczepieni są bardzo pobudzeni robia sie wrecz agresywni ,nie wiem czym ich naszprycowali ale obawiam sie ze to nie jest przeciw covid tylko przeciw innym ludziom chca nas skłócic nastawic ludzi przeciw sobie LUDZISKA CZY WY TEGO NIE WIDICIE??? Żyjcie w zgodzie z Własnym sumieniem nie zmuszajcie innych do czegoś czego nie chcą.Każdy ma prawo decydowac o sobie wiec uszanujcie to .
Beniu29.09.2021, 13:30
@ antycovidian Brawo Madre słowa :) zabezbieczeni boją sie niezabezbieczonych to o czyms świadczy :) a niezabezpieczeni boją sie tych zabezpieczonych bo mogą zarazać hehehe to jest dopIero cyrk :) Tak ze szczepionkowcy zbierajcie dalej kolejne dawki bo jeszcze te trzy Was nie uchronią :):)
Doktor kidler29.09.2021, 13:26
Paranoja@ja tylko przejazdem trwa i nic do niego nie dociera!Brawo antycovidian-wyłożyłes to bardzo łopatologicznie ale do takich zaczadzonych łbow nic nie dociera!
dr Gąsienica Frankowy Zza Lasa29.09.2021, 13:19
Do antyszczepionów: z waszych wypowiedzi wynika że najświatlejsza część narodu mieszka na ścianie wschodniej i na Podhalu bo tam się nie chcą szczepić. Tam też obecnie jest najwięcej chorych na "grypę"! Dlaczego "grypa" uwzięła się na najświatlejszą część Polaków? Może wiecie???:D
PL29.09.2021, 12:50
Najśmieszniejsi są antyszczepionkowcy którzy w swoim życiu od dziecka do służby wojskowe przeszli- przeżyli kilka szczepień przeciw różnym chorobom. Teraz te same osoby przy covidzie udają wirusologów że hej mimo iż kolejne rewelacje okazują się bzdurami wymyślonymi dla jaj i pieniędzy. Przypomnę tylko jedną bzdurę pisaną tutaj iż zaszczepieni mieli padać jak muchy pół roku po szczepieniach:)
antycovidian29.09.2021, 11:59
@Ja tylko przejazdem
"Nikt nie twierdzi, że szczepienia powodują nieśmiertelność ale zabezpieczają wyłącznie przed Covid 19..."
To jak wytłumaczysz, że osoby, które dobrowolnie na własne życzenie zostały "zaszczepione" jedno lub dwudawkowym preparatem też zarażają, chorują na covid i też z jego powodu umierają. ?

"Dr Sutkowski dla WP
wyjaśnia jak rozpoznać wariant delta covid
"Objawy mogą być bardzo różne, łącznie z brakiem dolegliwości"
Źródło WP zdrowie

"Zabezpieczeni muszą być chronieni przed niezabezpieczonymi poprzez
zmuszanie niezabezpieczonych do użycia zabezpieczenia, które nie zabezpieczyło zabezpieczonych"
Doktor oj boli29.09.2021, 11:52
Moi kochani zaszprycowani????Wzieliscie szpryce bo chcieliście być bezpieczni,prawda.?No to dlaczego tak zaciekle atakujecie nie zaszprycowanych ?Przeciesz szpryca Was chroni!Nie zaszczepionych nic nie chroni-ich wybór!????prawda jakie to logiczne?Czy Ci"samobójcy z wyboru"Was atakują?Nie!!No więc i Wy zabezpieczeni nie bądźcie agresywni!!!Wy jesteście bezpieczni,nic Wam przecież nie grozi oprócz"dawek przypominających"w nieskończoność!No to pozwólcie nam nie szprycowanym umrzeć spokojnie na grypę bezobjawowa????Logiczne to jest,prawda?Jeśli chodzi o leczenie to składki opłacają i szpryce i nie szprycowani więc nikt nikomu łaski nie robi!I tak leczeni byliśmy przez telefon i dlatego tyle zgonów nadmiarowych!!!
Ja tylko przejazdem29.09.2021, 11:11
@maseczka

Po pierwsze w tym czasie, o którym piszesz w Wielkiej Brytanii zmarło z powodu Covid 19 ponad 80 000 osób.

Po drugie, co ważniejsze, powołujesz się na rządowy raport, podając jakieś liczby ale piszesz coś zupełnie innego niż w tym raporcie JEST NAPISANE. Nie wiem, czy to celowe kłamstwo czy tylko brak zrozumienia tekstu pisanego w obcym języku.

Zgony o których piszesz, jako o zgonach z powodu szczepienia - mają związek czasowym, a ZWIĄZKU PRZYCZYNOWO-SKUTKOWYM
(Nikt nie twierdzi, że szczepienia powodują nieśmiertelność ale zabezpieczają wyłącznie przed Covid 19 a nie przed zawałem wypadkiem samochodowym)

ZATEM PRAWDZIWA KONKLUZJA TEGO RAPORTU (cytuję, skróty moje, ale nie zmieniają sensu tego raportu w przeciwieństwie do twoich interpretacji)
" MHRA otrzymała zgłoszenia (tu liczby ile, po jakiej szczepionce) o przypadkach w których pacjent zmarł wkrótce po szczepieniu (...) Większość tych zgłoszeń dotyczyła osób starszych lub osób z chorobą podstawową (...) (Powyższe) doniesienia o zgonach mających czasowy związek ze szczepieniem, nie wskazuje to jednak na związek między szczepieniem a zgłaszanymi zgonami. Przegląd indywidualnych raportów i schematów związanych z tymi zgonami, nie sugeruje, że szczepionki odegrały rolę w tych zgonach."

I nie szczep się,jak nie chcesz, ale nie podawał fałszywych wiadomości, bo to bardzo brzydko:)
ziomek29.09.2021, 10:07
Witam TakPowinno Byc i znachora internetowego.... Czego Wy SIE BOICIE SKORO JESTEŚCIE ZASZCZEPIENI ? Przeciez Was chroni ta niby szczepionka. Poza tym ludzie i tak płaca za wszystko jak nie pojdziesz prywatnie do lekarza to inaczej padniesz nawet pod szpitalem bo Cie nie przyjma bo sie beda bali ze masz Srowida ehhhh co za czasy
F-1629.09.2021, 09:40
@TakPowinnoByc
@znachor internetowy
Od samego początku jest powiedziane,że szczepienia są DOBROWOLNE - KONIEC KROPKA - TYLE W TEMACIE Pozdrawiam
fan politycznej propagandy29.09.2021, 09:18
szczepmy się powoli, ludzie tak szybko odchodzą...
Osiol29.09.2021, 08:52
Do zwolenników by nie zaszprycowani leczyli się sami i za swoje

Obowiązek leczenia nop i odszkodowań powinni w waszym przypadku przejąć koncerny farmaceutyczne gdyż to Wy,,, pracujecie,,, dla nich testując szpryce

Preparat doświadczalny powinniście też kupić za swoje pieniądze to też by było uczciwe, twoje pieniądze Twój nop a leczy cie firma która na Tobie testuje (to że zrzekles się wynagrodzenia czy odszkodowania to też twoja sprawa) i lekarzom nie zawracasz dzisiaj głowy bo na własne życzenie się zaszprycowales a od nop mogłeś się ubezpieczyc lub możesz a raczej powinieneś leczyć się prywatnie lub w firmie która szpryce ci podala
Pomysl firma wzięła kasę jest coraz bogatsza a Ty i problemy ze zdrowiem i wieloletnimi powikłaniami po eksperymecie za czyje będziesz na rencie się leczył koncern wziol kasę ma zyski a Ty zostałeś tu

Na moje kaprawe oko to ten preparat skróci średnio o lat 10 okres pobierania emerytury(ale to odległe)

Polityka wiekowa szprycowania z boku wygląda tak jakby za tym stał ZUS a nie NFZ
Chłodnym okiem29.09.2021, 08:47
Według dzisiejszego wskaźnika (dane z gov.pl) liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców miast wynosi odpowiednio:
Warszawa 67,2 %
Poznań 66,6%
Wrocław 64,9%
Kraków 63,8%
...
Czarny Dunajec 21,2%

Przekładając te dane do współczynnika wykształcenia mieszkańców, wnioski nasuwają się same. Pozostawię to bez komentarza
jon 110229.09.2021, 08:31
W gminie jest 12tyś. dorosłych mieszkańców a zaszczepionych 4900 to jaki jest procent wszczepienia.
myślący29.09.2021, 07:33
Do TakPowinnoByć i Do znachor internetowy Nie rozumiem skąd u Ludzi zaszczepionych tyle agresji?? dlaczego atakują Tych ktorzy nie chca sie szczepic?? Skoro jest zaszczepiony i czuje sie przez do lepiej to przeciez nic Go nie złapie jest bezpieczny PRAWDA??? O co w tym wszystkim chodzi ? Szczepionka chroni wiec sie nie obawiaj :) .i daj innym żyć spokojnie .Pozdrawiam i życzę dłuuuugiego życia.
SPIJCIE OWCE !!! - WILKI NADCHODZĄ !!!29.09.2021, 06:59
Czekacie, aż przyjdzie "ZAMORDYZM" taki, jaki jest w AUSTRALII ?!?!?!
Rozbijają rodziny, wywożą z domów, .................. Wszystko przez wyimaginowanego wirusa !!!!!

Ludzie wyłączcie telewizory i zacznijcie myśleć !!!!!!!!!
Błagam Polki i Polacy jednoczmy się !!!
sąsiad i ja29.09.2021, 06:50
Żadnych skutków ubocznych wśród naszych zaszczepionych znajomych. Rząd powinien ścigać antycovidowców i wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych.
Pershing29.09.2021, 06:04
Jak czytam wasze wypociny w komentarzach to az mi słabo
czy ktoś z was wie jak działa dokladnie samochód nie w teori a w prakryce mysle ze z 5%
90% z was jezdzi samochodem lub innym pojazdem codziennie ginie setki lub tysiace ludzi ale nikt z was nie pisze ze pojazdy nas wykonczą zakaz produkcju itd . Nie namawiam do szczepienia to jest idywidualna decyzja ale denerwóje mnie jak wszyscy mondróją i wielkich znawco zgrywają
jaga229.09.2021, 05:58
Jak trzeba będzie to zaszczepie się nawet 5 razy. Słucham mądrzejszych od siebie a swoje teorie zachowam dla siebie.
delbeta29.09.2021, 00:16
Może wymyślić szczepionkę na .... . Na co ? (na katar wymyślili,nie działa). Nie taką żeby w tyłek, gorszą żeby bolało .Wymyślcie na co. Będzie wesoło...
Grabaż29.09.2021, 00:05
Niech się szczepią.Zarobię.
KOCHANI POLACY !!! POLAKSA WZYWA !!!28.09.2021, 23:17
Jeśli teraz pozwolimy się zamknąć, to już nigdy NIE BĘDZIEMY WOLNI !!!
Wyrzućcie telewizory !!!!!
WŁĄCZCIE MYŚLENIE !!!!

RZĄD PIS NAS SPRZEDAŁ !!!!!!
Ziom28.09.2021, 23:16
Cały kraj powinien brać przykład z Podhala. Mądrzy ludzie nie dają się ogłupić. Szacun dla Czarnego.
góral28.09.2021, 23:10
@znachor internetowy
To wcześniej niech ZUS zwróci moje składki !!!!!
I tak za wszystko płacę u dentysty u lekarza !!!!!
góral28.09.2021, 23:09
@TakPowinnoByc
To wcześniej niech ZUS zwróci moje składki !!!!!
I tak za wszystko płacę u dentysty u lekarza !!!!!
maseczka28.09.2021, 23:03
"Według dyrektora generalnego farmaceutycznego giganta Pfizer, normalne życie powróci w ciągu roku, ale nie dla tych, którzy nie mają regularnych szczepień przeciw COVID-19.

Podczas występu w ABC This Week z Georgem Stephanapoulosem Albert Bourla został zapytany o to, kiedy przewiduje koniec pandemii.

?Myślę, że w ciągu roku będziemy mogli wrócić do normalnego życia? ? powiedział Bourla, chociaż jasno dał do zrozumienia, że to stwierdzenie dotyczy tylko tych, którzy są przygotowani na regularne zastrzyki zwalczające koronawirusa.

-Nie sądzę, aby oznaczało to, że warianty nie będą się pojawiać- dodał Bourla. -I nie sądzę, że to oznacza, że możemy przeżyć nasze życie bez szczepień.

Bourla powiedział, że "?najbardziej prawdopodobnym scenariuszem" są "coroczne ponowne szczepienie" spowodowane pojawieniem się "nowych wariantów".

W wypowiedzi Alberta Bourla nie ma ani słowa o skutkach ubocznych i zgonach po przyjęciu preparatów antycovidowych. Dane te są skrzętnie ukrywane przez mainstreamowe media i szczepionkową propagandę. Niektóre źródła sugerują, że po pierwszych trzech dniach szczepień w USA zmarło 45 000 osób. Trudno sprawdzić ich rzetelność, ale wiarygodny, rządowy raport , sporządzony według systemu ?yellow card? [żółtej karty} Wielkiej Brytanii podaje przerażającą statystykę skutków ubocznych i zgonów, które mogą być spowodowane reakcją na przyjęty preparat przeciw COVID, nazywany szczepionką:

Pfizer:
liczba ubocznych reakcji na lek - 324654
liczba zgonów - 534

Astra Zeneca:
liczba ubocznych reakcji na lek - 825575
liczba zgonów -1080

Moderna:
liczba ubocznych reakcji na lek - 51034
liczba zgonów -17

Dane te obejmują okres od grudnia 2020 do września 2021 w Wielkiej Brytanii

Szczepionka ma chronić przed wirusem, ale powoduje też wiele cierpienia, trwałych okaleczeń i zgonów, których nie można nazywać "rzadkimi przypadkami", skoro ich liczby idą w tysiące. Wobec budzących wiele wątpliwości faktów, niezliczonych skutków ubocznych i małej skuteczności szczepionek, nie chroniących często przed wirusem zastanawia arogancja i samozadowolenie szefa Pfizera, firmy "ciężko pracującej" i "dumnej z rezultatów" masowej wakcynacji. Wszystko to oczywiście z pobudek altruistycznych i "dla dobra ludzkości" [to ostatnie, to cytat z wypowiedzi Bourla}. Nie usłyszeliśmy obietnicy, że będzie się pracować nad udoskonaleniem preparatów, nad ich wiekszą skutecznością i ograniczeniem niepożądanych efektów, prowadzących do tragedii. Dlaczego nie przeproszono tych, którzy ucierpieli w wyniku szczepień, dlaczego nie prosi się o wybaczenie za zgony tych, którzy mogliby żyć, gdyby nie zgodzili się na przyjęcie eksperymentalnych preparatów? Dlaczego z taką butą zapowiada się szczepienie dzieci w wieku od 5 - 12 lat, skoro wiadomo, że może to powodować większe zagrożenie, niż potencjalne zarażenie koronawirusem?
Dlaczego ignoruje się, że za "rzadkimi przypadkami' kryją się prawdziwe ludzkie tragedie i nieodwracalny ból pokrzywdzonych?

Pfizer zarabia na szczepionkach przeciwko Covid 211 milionów dolarów dziennie. Może to jest odpowiedzią na niektóre z powyższych pytań."
czarna mamba28.09.2021, 22:57
Gratulacje dla Czarnego Dunajca! Jest jeszcze duch w narodzie.

I mam propozycję by zrobić ranking gmin pod kątem nopów. Co, nie da się? Bo kłamliwe doktorzyny noów nie zgłaszają, chyba że rodzina zawiadomi prokuraturę. Ale ranking zgonów na pewno się da zrobić. Tego jeszcze nie da się tak łatwo sfałszować.

Brawa dla prezydenta Brazylii! Kolejny kraj, wolny od paranoi.
"Nasz rząd jest przeciwny paszportom covidowym i wszystkim innym przymusom z tym związanym. Od samego początku pandemii wspieraliśmy niezależność lekarzy, którzy poszukiwali leku, który byłby skuteczny w początkowej fazie choroby. Wszystko było zgodne z zaleceniami Federalnej Rady Medycznej Brazylii. Sam otrzymałem taki lek. - mówi prezydent Brazylii Jair Bolsonaro."
Marcin28.09.2021, 22:21
Mam nadzieję, że zaszczepieni będą musieli przyjąć 3 4 a nawet 5 i 6 dawkę i dzięki temu niezaszczepionym dadzą spokój, bo skończą się zapasy Bolca Kolca
znachor internetowy28.09.2021, 22:19
Antyszczepionkowcy, zdeklarujcie się jasno i wyraźnie że jak was dopadnie covid ew. kogoś z bliskich, będziecie się leczyć za własne pieniądze u siebie w domu lekami przeciw grypie...!!!
Leon28.09.2021, 22:18
Boże dzięki Ci, że nie wszyscy są naiwni. Brawo dla mieszkańców gmin, gdzie trzeźwo myślą i nie dali się omamić światowej politycznej propagandzie. Szkoda tylko, że nadal ludzie nie będą chodzić do lekarza z obawy przyjęcia niestety łatki Covidu...
cisza krzyczy28.09.2021, 22:13
Ciekawe jakie są statystyki śmiertelności w Szczawnicy za ubiegły rok oraz za te półrocze. Codziennie jeżdżą karetki na sygnale i to czasami kilka razy dziennie. Wiewiórki gadały, że w tamtym roku było więcej zgonów niż urodzin.
antycovidian28.09.2021, 21:46
Wielkie brawa i szacun dla mieszkańców gmin : Czarny Dunajec, Szaflary, Lipnica Wielka i Jabłonka. Pamiętajcie, że ostatni będą pierwszymi.
Optymista28.09.2021, 21:45
Wielu się zaszczepiło i wielu z nich jest już historią. Są wśród nich i młodzi.
Twardy28.09.2021, 21:41
Gratuluje Czarnemu Dunajcowi. Nie dali się ogłupić propagandzie szczepionkowej.
TakPowinnoByc28.09.2021, 21:20
Niezaszczepiony ciemnogród gdy trafi do szpitala z powodu Covid niech płaci za leczenie ze swojej prywatnej kieszeni...
NN28.09.2021, 21:09
To za chwilę ośrodek zdrowia w Cz. Dunajcu będzie musiał oddział covidowy zrobić... jaja jakieś i tyle...
Smok28.09.2021, 21:02
Uff, przetrwamy.

Piąteczka ziomeczki podhalańskie moje <3
panika28.09.2021, 20:19
W Czarnym Dunajcu,Szaflarach mądrzy ludzie żyją ,,starzy górale,, nie zastraszeni przez wojnę,komunę,raka,starość( co naprawdę zagrażało życiu,była na to szczepionka?) czy taki ,,pierduł,, jak przeziębienie.Brawo!
Osiol28.09.2021, 20:10
Tyle wolnych łudźi na tak małej przestrzeni.........


A zaszczepieni powinni kontynuować trzecia przypominająca czwarta utrwalającą piąta zabezpieczającą szósta rozbudzająca....... aż firmom farmaceutycznym miejsce do upychania kasy się skończy lub zakończą się,,,, niezalezne''' badania szpryc za wiele wiele wiele lat
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl