07.10.2021, 16:49 | czytano: 2282

Szkoła chce hali sportowej z trasami dla biegówek, a powiat deklaruje pomoc

Fot. SMS Zakopane
Przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem mogłaby powstać hala, w której przez cały rok warunki umożliwiałyby utrzymanie biegowych tras narciarskich. Ambitny projekt chce wesprzeć Powiat Tatrzański.
- Tego typu obiekty są na świecie i uważam, że Zakopane mogłoby do nich dołączyć. Aby jednak taka hala powstała potrzebne są niezbędne środki i teren, na którym mogłaby powstać - mówi dyrektor szkoły Dawid Szeliga.
Na szczęście tuż przy budynku zakopiańskiej szkoły sportowej znajduje się działka nalężąca do Powiatu Tatrzańskiego idealna na tego typu inwestycję. - Powiat tatrzański był kiedyś założycielem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dlatego jesteśmy żywo zainteresowani jej dalszym rozwojem – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. - Co prawda przekazaliśmy prowadzenie Szkoły Województwu Małopolskiemu, ale stało się to dlatego, że po prostu województwo ma większe możliwości, większy potencjał – także finansowy, co widać po tym jak ta szkoła została zmodernizowana.

Na wschód od obecnego budynku szkoły, za halą gimnastyczną, znajduje się ponad hektarowa działka, która należy do powiatu i taka działka mogłaby być wykorzystana na różne cele związane z dalszym rozwojem szkoły. - Złożyliśmy taką ofertę Województwu Małopolskiemu, czekamy co na to odpowie Zarząd Województwa - mówi starosta Bąk. - Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, jesteśmy gotowi zamienić tą działkę za jakieś inne nieruchomości, bo tak się składa, że jednostki powiatowe działają na nieruchomościach wojewódzkich. Oczywiście tak cennej nieruchomości województwo nie ma, ale ze względu na dobro szkoły wstępnie Zarząd Powiatu jest gotów tą działkę województwu przekazać. Teraz więc wszystko zależy od planów inwestycyjnych Zarządu Województwa Małopolskiego – jak i czy uda się być może zdobyć zewnętrzne finansowanie na pewno kosztownej inwestycji. Decyzji w tej sprawie na szczeblu samorządu województwa małopolskiego - pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły.

oprac. r/ Starostwo Powiatowe w Zakopanem
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl