11.10.2021, 17:23 | czytano: 7720

Podbiegł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Kierowca miał ponad 2 promile

Arch. Podhale24.pl
W Bańskiej Niżnej policjanci z nowotarskiej drogówki zatrzymali 29-latka, który jechał autem po pijanemu.
Było to w niedzielę po południu. - Mężczyzna jadący swoim samochodem zauważył, że kierujący audi, który jechał przed nim, miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, tym samym stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Kiedy audi nagle zjechało na pobocze, mężczyzna natychmiast podbiegł do samochodu i widząc, że kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki audi i wezwał policję.
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zbadali alkomatem 29-letniego kierującego audi. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 29-latek miał zabrane prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zuzia13.10.2021, 08:36
Górale swoja postawą wspierają pijanych za kierownicą, piratów drogowych, złodziei, młodych pijących, młodych palących itp., bo byliby "konfidentami". Boją się sąsiada lub szanują go, więc niech synuś sąsiada robi co chce. Fałszywa solidarność. Bóg nie pochwala takiej postawy. OGARNIJCIE SIĘ.
Rexio12.10.2021, 12:40
Do alkomat
I co by to dało że byś mu wyp****, pewnie by tak nic z tego nie pamiętał. Tylko i wyłącznie kary z najwyższej półki a najlepiej więzienie zanim zrobi nie daj Boże komuś krzywdę
PasterzPPP12.10.2021, 07:54
Przewinąłem do sekcji komentarzy, żeby poczytać o "konfidentach" i się nie zawiodłem. Na Podhalu dalej mentalność buraczana, jak ktoś zadzwoni po policję to konfident.
M.11.10.2021, 23:44
@alkomat
A potem się okazuje, że gościu ma kamerkę, albo świadka i w tym chorym państwie masz mega problemy.
Co do słowa "konfident" - wszystko się zmienia, gdy taki debil zabije Ci kogoś bliskiego, czego kompletnie nie życzę.
alkomat11.10.2021, 21:53
Brawo konfident.Ja bym wyp*** kluczyki daleko,w ryj dał żeby poleciał dalej niż kluczyki.Nie wzywał bym już Policji.(oskarżyli by mnie potem że uczę latać bez uprawnień do tego).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl