13.10.2021, 08:41 | czytano: 1991

Nowa scena dla Teatru Witkacego w Zakopanem

Starostwo użyczyło pomieszczenia o powierzchni 780 m kw. z przeznaczeniem na nową scenę. Potrzebne są jednak pieniądze na gruntowny remont.
- Zarząd powiatu postanowił o podpisaniu umowy Z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza dotyczącej użyczenia pomieszczeń na parterze budynku o łącznej pow. 780 m kw. z przeznaczeniem na utworzenie nowej sceny teatru pod nazwą Scena Atelier - poinformował Piotr Bąk, starosta tatrzański podczas ostatniej sesji rady powiatu.
Niestety użyczona powierzchnia wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Początkowe starania o fundusze norweskie nie przyniosły rezultatu. Pojawiła się jednak nowa możliwość pozyskania funduszy na przystosowanie pomieszczeń do potrzeb teatralnych. - Okazało się, że po wykonaniu planu operacyjnego woj. małopolskiego w sierpniu ujawniły się oszczędności, które zostały u marszałka województwa i pojawiła się szansa, że będzie można ten projekt złożyć ponownie - mówił Piotr Bąk.

Projekt przygotowany przez Teatr dotyczy stworzenia sceny dla teatru dzieci i młodzieży. - To może być kolejna placówka kultury. Służyłby on przede wszystkim naszej lokalnej młodzieży, ale również byłby jedną z kolejnych atrakcji dla przybywających pod Tatry gości - zaznacza starosta tatrzański.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl