13.10.2021, 18:04 | czytano: 6524

Amazonki na Rynku (zdjęcia)

zdj. Zbigniew Krauzowicz
NOWY TARG. 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Z tej okazji Podhalańskie Amazonki zorganizowały na głównym placu w Mieście happening, którego celem była promocja badań profilaktycznych i wiedzy na temat nowotworów.
Podstawowym nawykiem - jak przekonują - powinno być samobadanie. W ten sposób życie kobiet jest dokładnie - w ich własnych rękach. Wcześnie wykrycie zmiany w strukturze, czy kształcie piersi pozwala uniknąć wielu tragedii i daje szanse wyleczenia.
Akcję informacyjną wsparły położne z Grupowej Praktyki Położnych - Małgorzata Wróblewska i Bogusława Kozieł z Podhalańksiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, a także uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych. Dziewczęta zatańczyły i okrzykami "Badaj piersi swe i tańcz całe dnie!" przypominały, że ta forma profilaktyki dotyczy także ich rówieśniczek.

Inicjatora happeningu, Stanisława Pawlik zaprasza mieszkanki całego powiatu do rejestrowania się na badania na nowym cyfrowym mammografie w nowotarskim szpitalu - jeszcze w tym roku.

s/ zdj. Zbigniew Krauzowicz
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl