15.10.2021, 08:42 | czytano: 1942

"Z szansą aktywnie i zdrowo". Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach doposażona w nowy sprzęt (zdjęcia)

zdj. Stowarzyszenie
Stowarzyszenie „Szansa” działające na rzecz rozwoju szkoły w Kluszkowcach, jak również Rada Rodziców - postanowiła zewrzeć siły, by zadbać o zdrowie dzieci i w atrakcyjny sposób zachęcić je do aktywności. Tej prawdziwej, na świeżym powietrzu, nie zaś w pokoju gamingowym.
W tym też celu realizując inicjatywę „Z szansą aktywnie i zdrowo” zakupiono sprzęt rekreacyjny typu bum-per ball oraz wyciskarkę wolnoobrotową do soków, która ma stanowić alternatywę do słodkich shaków, gazowanych napojów i całej reszty niezdrowych produktów, tak popularnych w obecnych czasach.
Zestaw kul bumper ball stanowi doskonałe uzupełnienie zajęć wychowania fizycznego, które mogą być prowadzone w formie zabawy zarówno w starszych, jak i młodszych klasach. Kule posłużyć mogą do gry w bubble football (piłkę nożna w dużych, dmuchanych kulach), jak również aktywnej zabawy. Kule te pozwalają na bezpieczne i efektowne zderzenia pomiędzy zawodnikami, dając przy tym ogromną frajdę i dużo śmiechu.

Ponadto już niebawem sprzęt wypożyczyć będzie można na własne imprezy, urodziny dzieci, czy inne wydarzenie, a pozyskany z tego dochód przeznaczony zostanie na dalsze potrzeby dzieci i młodzieży szkolnej.

Projekt pn. „Z szansą aktywnie i zdrowo” zakup sprzętu rekreacyjnego Bum-per Ball oraz wyciskarkę do soków zakupiono w ramach dofinansowania, jakie pozyskano w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański. Kwota dofinansowania to 9 700 zł netto. Wkład własny stanowić będzie kwota Vat stanowiąca koszt niekwalifikowany.

Termin realizacji projektu to 30 października br.

opr. Aneta Markus – koordynator projektu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl