15.10.2021, 10:23 | czytano: 2978

Nowi uczniowie SMS - pasowani... biegówką (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza odbyła się uroczysta akademia, w której wziął udział marszałek Witold Kozłowski, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner oraz olimpijka i alpejka Małgorzata Tlałka-Długosz. Do grona uczniów przyjęto kolejnych przyszłych sportowców.
Uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 10 Mistrzostwa Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego dyrektor - Dawid Szeliga oficjalnie przyjął do grona społeczności poprzez pasowanie ich nartą biegową.
- Z okazji święta chcę przekazać najserdeczniejsze życzenia dla całej kadry nauczycielskiej szkoły, ale też wszystkich jej pracowników dziękując za Państwa zaangażowanie i pasję wkładane w pracę oraz za to, że towarzyszycie Państwo uczniom w ich dorastaniu, zdobywaniu wiedzy i szlifowaniu umiejętności i talentów sportowych - mówił marszałek Kozłowski. - Cieszę się, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego wciąż się rozwija i że warunki w jakich uczą się i mieszkają uczniowie są coraz lepsze. Samorząd województwa uznając, że placówka to potrzebne i ważne miejsce na edukacyjnej mapie regionu, stara się wspierać szkołę, między innymi, poprzez projekty inwestycyjne. Wierzę, że hala sportowa i ostatnio oddany do użytku po kompleksowej modernizacji internat, nie tylko ułatwiają uczniom życie, ale też motywują do nauki i szlifowania sportowego talentu - dodał.

Podczas spotkania w szkole marszałek obejrzał zmodernizowany internat, którego oficjalne otwarcie odbyło się 1 września i było połączone z uroczystą inauguracją roku szkolnego 2021/2022.

UMWM, s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl