16.10.2021, 13:20 | czytano: 3669

Dużo się dzieje w orawskiej gminie

Fot. Jakub Wojtyczek
Na terenie gminy Lipnica Wielka prowadzonych jest wiele inwestycji. Kolejne są w trakcie projektowania. Opowiedział o nich na sesji rady gminy zastępca wójta Jakub Dyrcz.
Dobiega końca przebudowa drogi w Kiczorach. W tej samej miejscowości powstaje też droga do oczyszczalni.


- Jesteśmy w trakcie budowy oświetlenia. Zakończyliśmy prace na placu przy tamie w Murowanicy. Zyskał on odpowiedni wygląd - relacjonował wicewójt gminy Lipnica Wielka.

Trwa budowa kanalizacji na Grapie w Skoczykach. W tym przypadku nie obyło się bez problemów. - Mamy problem z przyłączeniem do istniejącego kolektora, ponieważ na moment wydawania decyzji była zgoda właścicieli nieruchomości na przyłącz. Teraz wycofują się z tej zgody i będziemy musieli sądownie ustanowić służebność dla naszej linii przesyłowej. Taki jest nasz cel, żeby nie generować dodatkowych kosztów przy budowie kolejnej pompowni. Ścieki mają spływać grawitacyjnie. Musimy to rozwiązać sądownie, ale procedura nie będzie trwała latami - mówił Jakub Dyrcz.

Dobiega końca budowa muzeum pasterstwa w Przywarówce.

- Jesteśmy w trakcie remontu hali sportowej przy zespole szkół. Wykonawca prowadzi prace antykorozyjne blachy. Obawialiśmy się komplikacji, ale okazuje się na szczęście, że konstrukcja dachu jest w bardzo dobrym stanie - przekazał zastępca wójta.

Gmina podpisała też umowę z wykonawcą na odnowienie źródełka Piotra Borowego i rozbudowę plenerowego transgranicznego Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej. Urząd gminy rozstrzygnął też przetarg na budowę placu rekreacyjnego przy szkole podstawowej nr 3 w Skoczykach.

W sołectwach zakończyły się również remontu dróg gminnych. Gmina zakończyła projektowanie chodnika w Skoczykach, do szkoły podstawowej nr 4. W najbliższych tygodniach projektant ma wystąpić o pozwolenie na budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej. - Mocno się to przedłuża, ale nie z naszej winy – relacjonował wicewójt. - Podpisaliśmy umowę na projektowanie remizy w Lipnicy Wielkiej Centrum. Postępują też prace w zakresie projektowania ścieżek rowerowych.

ag/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fred17.10.2021, 06:00
Do .D. Tak sie składa ze na żadne gminne imprezy nie chodzę bo mnie nie to nie bawi.
Do Fred16.10.2021, 19:22
Fred jak ja Cię lubię - szkoda tylko ze sam chodzisz na te beznadziejne imprezy i na każdej Cię widać :D

Jak dobrze umie czytać to chyba jednak inwestycji jest od groma No ale Ty chyba masz przeciwnie skoro twierdzisz ze Boguś robił więcej :D
fred16.10.2021, 18:19
Do Lipnicon: Mos rację za tego wójta nie ma nić,były tylko imprezy w koło stadionu i zawsze ci sami ludzie.Lipnicany majo go dośc.a i jeszcze pytanie po co mu jest zastepca ?
Lipnicon16.10.2021, 16:50
Ciekawe ,ale ta remiza na zdjęciu to chyba była zrobiona za poprzedniego wójta
wyborca nowego wojta16.10.2021, 16:23
Tak robia jak ten nasz rzad !!!Nastepna kadencje bedzie rzadzil kto inny !!! Ktos kto bedzie budowal co co jest potrzebne wsi, a nie zajmowal sie bzdurami, muzeami czy promocjami ksiazek!!!
fred16.10.2021, 15:03
Tak dużo projektują ale nic nie robią ,zawsze pytanie do gminy zadawane są co scaleniem co z drogami gminnymi bo są niektóre nie przejezdne to sołtysi wiedzą i to oni powinni działac bo ich my wybrali .A może by tak jeden sołtys był w Lipnicy a nie 5 sołtysów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl