17.10.2021, 10:37 | czytano: 3654

XXI Dzień Papieski w Mieście (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W ten weekend obchodzona jest kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Nowy Targ jest jednym z "Miast papieskich", które nadały mu honorowe obywatelstwo.
W sobotę 16 października, czyli w rocznicę wyboru - na płycie Rynku odbył się koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Marcina Musiaka oraz Miejskiego Chóru Gorce pod dyrekcją Doroty Żmudy.
Przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty pod tablica pamiątkową wmurowaną w ścianę ratusza.

Udostępniona została wystawa zatytułowano "Miasto Nowy Targ – Jan Paweł II; przeszłość i obecność" w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego. Przygotowano także filmy dokumentalne "Nowotarskie ślady papieża Jana Pawła II" oraz "Liczę na Was".

Na Rynku oglądać można wystawę poświęconą błogosławionemu Stefanowi kardynałowi Wyszyńskiemu, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Na ekspozycji zaznaczono także związki papieża z Prymasem Tysiąclecia.

Dziś o godz. 15.00 obok pomnika Jana Pawła II na lotnisku odprawione zostaną nieszpory. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentują program artystyczny.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
PasterzPPP17.10.2021, 11:08
Rocznica urodzin papieża, rocznica wyboru, rocznica śmierci, rocznica poświęcenia kościoła im. JPII i tak leci ten kalendarz
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl