18.10.2021, 14:58 | czytano: 2337

Gmina wprowadziła zakaz zatrzymywania się przy drodze na Majerczykówce

Gmina Poronin przystąpiła do opracowania nowej organizacji ruchu na drodze Murzasichle – Budzowy – Majerczykówka. Od 15 października urząd zdecydował się wprowadzić na całym odcinku zakaz zatrzymywania się.
Latem i zimą, gdy turystów jest najwięcej, na drodze panuje bardzo duży ruch samochodowy, a brak pobocza na całej długości drogi stwarza duże zagrożenie dla pieszych. Turyści parkują samochody na jezdni po obu stronach drogi, zawężają przejazd, autobusy mają problemy z przejechaniem, tworzą się korki. Gmina otrzymuje wiele skarg od mieszkańców w tej sprawie. - W zeszłym roku mieliśmy mnóstwo zgłoszeń. Parkowały samochody, nie mogły przejechać autobusy, odbywał się handel na poboczu. Do takich niebezpiecznych sytuacji nie możemy doprowadzać. Nie mówiąc już o tym, że były problemy z odśnieżeniem drogi – tłumaczyła na sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń.
Z tych powodów gmina zdecydowała się wprowadzić na drodze zakazu zatrzymywania się (znak B-36), który będzie obowiązywał w okresie od 15 października do 30 kwietnia. - To może kategoryczna decyzja, ale musi obowiązywać w okresie zimowym, gdy dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji. Jeżeli ktoś przyjmuje turystów, powinien zadbać o miejsca parkingowe. Wiem, że będą kontrowersje, ale nie jest możliwe, żeby zachęcać turystów, żeby parkowali na poboczu – mówiła.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
słupek18.10.2021, 15:15
Kolejny fikcyjny przepis. I tak będą parkować bo co im zrobicie? Nawet mandatu nie wystawicie bo nikomu się nie chce. Przyjmijcie jeszcze prawo że śnieg może padać tylko w wyznaczonym terminie i będziecie szczęśliwi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl