19.10.2021, 08:47 | czytano: 1882

W Szczawnicy uroczyście podsumowanie współpracę ze Słowakami. Honorowe obywatelstwo dla mieszkańca Spiskiej Beli (zdjęcia)

zdj. pieniny24
W szczawnickim Dworku Gościnnym odbyła się uroczysta gala podsumowująca współpracę transgraniczną z partnerami ze Słowacji.
Zgromadzeni na gali mieli m.in. możliwość obejrzenia filmu, który obrazował dotychczasowe projekty związane z partnerami zza południowej granicy: Spiską Belą i Leśnicą. Uroczystość miała na celu pokazanie jak owocna jest współpraca transgraniczna, jakie korzyści płyną z tej współpracy dla Szczawnicy ale także dla Spiskiej Beli i Leśnicy.
W foyer Dworku można było obejrzeć wystawę instrumentów muzycznych wykonanych podczas warsztatów w ramach projektu „Pieniny – nasze polsko-słowackie dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe”.

Punktem kulminacyjnym gali był akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Szczawnica Stefanowi Bielakowi – mieszkańcowi Spiskiej Beli, miasta partnerskiego Szczawnicy, niegdyś burmistrzowi tegoż miasta. Stefan Bielak wykazał zaangażowanie na rzecz Szczawnicy nie tylko w sprawy, które bezpośrednio dotyczyły Spiskiej Beli, ale jego działania i starania - a także pomoc w sprawach dotyczących Szczawnicy, często wykraczały poza zakres jego służbowych obowiązków. Szczawnicki samorząd chcąc okazać mu wdzięczność - uchwałą podjętą przez Radę Miasta Szczawnica, na wniosek burmistrza - nadał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Szczawnica.
Uroczystość uświetniły występy kapeli polskiej i słowackiej. Galę poprowadził Piotr Gąsienica wicedyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół".

jd / UMiG Szczawnica
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
bibi19.10.2021, 13:48
Na wystawne bez sensu imprezki kasa jest, a na MOK nie ma.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl