19.10.2021, 12:22 | czytano: 19526

18-latek był pod wpływem alkoholu. Zasnął za kierownicą i wjechał w zaparkowane samochody

Fot. Jakub Wojtyczek
Pijany 18-latek zjechał z jezdni i staranował dwa auta zaparkowane przy domu. Młody kierowca stracił prawo jazdy, odpowie za powstałe szkody i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - informuje nowotarska policja.
Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Piekielniku. Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca iveco najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał z jezdni, uszkodził bariery, lustro drogowe, uderzył w drzewo i wjechał na teren jednej z posesji, gdzie uderzył w dwa zaparkowane samochody. Za kierownicą samochodu dostawczego siedział 18-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec. Młody kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Jednak badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. 18-latek stracił prawo jazdy, odpowie za wyrządzone szkody w mieniu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rampampula19.10.2021, 21:35
Kto normalny daje pijanemu klucze od iveco

Przecież to jest włoska moc
ciekawy19.10.2021, 18:16
jak to jest jeden traci prawko a inny który spowodował wypadek jadąc po pijaku na motorze i to bez uprawnień na kierowanie motorem do tej pory jeździ samochodem i jeszcze się chwali że jemu nic nie zrobią.... GDZIE TU SPRAWIEDLIWOSC????
lb19.10.2021, 16:06
"nawet profesjonalistom zdarzają się błędy" - że tak zacytuje komenta z poprzedniego arta. z tym, że nie w tym przypadku.
OBi19.10.2021, 13:29
Policja pełen profesionalizm ale straży nie wiem po co tyle bylo z Piekielnika by w zupełnosci wystarczyła a tu jeszcze z Nowego Targu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl