21.10.2021, 20:32 | czytano: 7028

Mieszkanka powiatu nowotarskiego zaufała nieznajomemu i straciła ponad 40 tysięcy złotych

Arch. Podhale24.pl
Podczas przeglądania Internetu kobieta znalazła reklamę platformy inwestycyjnej dla kryptowalut oferującej szybki zysk i sukces. Niestety, trafiła na oszusta.
Kobieta kliknęła na znajdujący się tam link i wypełniła formularz rejestracyjny, wpisując m.in. imię i nazwisko oraz numer telefonu. Po chwili na podany w formularzu numer, zadzwonił mężczyzna, który podał się za maklera i w rozmowie poinstruował kobietę, co dalej należy zrobić, aby dużo zarobić.
W pierwszej kolejności „inwestorka” musiała wpłacić tzw. kaucję w kwocie 250 dolarów, co też uczyniła. Kolejno „makler” poprosił o zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania, dzięki któremu otrzymał dostęp do komputera inwestorki. Po połączeniu się przy pomocy tej aplikacji, oszust na ekranie komputera kobiety pokazywał jej zdalnie zainwestowane pieniądze oraz oprocentowanie i zysk jaki uzyskuje. Początkowo były to niewielkie kwoty, więc licząc na większy zysk i za namową oszusta kobieta zainwestowała jeszcze więcej pieniędzy, które wpłacała na różne rachunki bankowe. Po pewnym czasie inwestorka postanowiła wypłacić zarobione pieniądze. Po rozmowie z „maklerem” uruchomiła całą procedurę zgłoszenia wypłaty, jednak pomimo zapewnień o przelewie nie otrzymała pieniędzy. Łącznie mieszkanka powiatu nowotarskiego zainwestowała w kryptowaluty ponad 40 tysięcy złotych.

Policja: Przestrzegamy i zalecamy zachować ostrożność przy kontaktach z firmami, które obiecują szybki zysk kupując kryptowaluty! Ponadto na stronie internetowej KNF można sprawdzić, czy podmiot, w imieniu którego dzwoni Twój rozmówca, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski: wyszukiwarka podmiotów  Możesz również zweryfikować, czy podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych KNF 

Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeżeli nie uzyskasz wiarygodnych informacji, powstrzymaj się od dalszych kontaktów. Nie daj się oszukać!!Materiały KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
basia22.10.2021, 17:10
a to prawda czy materiał ostrzegający, bo nie chce mi się wierzyć w taką głupotę.
kupie plytki + kafelki22.10.2021, 13:39
Panie, wpierw DYOR, a poźniej chciwość
dziadeek22.10.2021, 06:15
Chytrość w parze z głupotą dają owoce.
Ewa21.10.2021, 21:14
Głównie kobiety są tak oszukiwane. Ciekawie czemu? Co na to feministki?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl