31.10.2021, 11:09 | czytano: 3145

„Goszczyński” pamięta o swoich Bohaterach – Apel Poległych 2021 (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Ostatni dzień szkolny przed uroczystością Wszystkich Świętych tradycyjnie jest w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego poświęcony pamięci bohaterskich Profesorów i Uczniów, którzy zginęli w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej.
Co roku organizowany jest Apel Poległych, w trakcie którego przywoływane są ich imiona i nazwiska. Piątkowe spotkanie było tym bardziej wyjątkowe, że w ubiegłym roku Apel Poległych mógł się odbyć jedynie wirtualnie, w związku z ograniczeniami epidemicznymi.
Uroczystość rozpoczęła, powitaniem zaproszonych Gości i kilkoma zdaniami refleksji, Pani Dyrektor Marta Sokołowska. Następnie w obecności Pocztu Sztandarowego i w asyście harcerzy odczytany został Apel Poległych, po którym uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Powstał on w oparciu o autentyczne listy z okresu obu wojen światowych.
Tradycyjnie, uczniowie klas drugich zaprosili przybyłych Gości do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. W tym roku wykonane zostały: „Szara Piechota”, „Modlitwa obozowa”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” i „Pałacyk Michla”.

Na koniec głos zabrali - Józef Różański, przedstawiciel rodzin poległych Profesorów i Uczniów, Karol Skrzypiec - urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego i Dorota Słońska-Halczak - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Uroczystość przygotowały panie: mgr Aneta Borkowska i mgr Katarzyna Sikora (oprawa Apelu Poległych), mgr Zofia Łukasz (program artystyczny) i mgr Dorota Żmuda (śpiew).

źródło: szkoła, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Proszę nie zapomnieć31.10.2021, 15:59
Mam nadzieję ,że pamięta również o miejscu pochówku swojego patrona na Cmentarzu Łyczakowskim w Lwowie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl