02.11.2021, 09:42 | czytano: 35213

Maciej Jachymiak: Powoli porzućmy czas smutku

FELIETON. Panburmistrz napisał piękną laurkę dla nauczycieli na ich święto! Nie ma się co przyczepić. Może z wyjątkiem tego, że takie same życzenia złożył kurator oświaty w opolskiem w 2019 roku, a w 2020 zostały złożone w przedszkolu w Rogoźnicy - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
„Moi Drodzy !
Powoli porzućmy czas smutku. Jeszcze tylko Dzień Zadusznych… Dla mnie wyjątkowy. W Dzień Zadusznych Roku Pańskiego 1991 poszedłem do pracy w medycynie. To 30 lat!

Byłem lekarzem stażystą. Właśnie przewala się dyskusja, bo mają teraz lekarski staż likwidować. Niech robią jak chcą. Ja tam sporo skorzystałem… Zacząłem od interny w szpitalu Narutowicza w Krakowie. Był tam taki srogi ordynator. Aż mnie ciarki przechodziły jak na mnie patrzył. Ale na którejś z pierwszych odpraw mówi, że oglądał w film o Solidarności i ja w tym filmie stałem na froncie zadymy i krzyczałem, że telewizja kłamie. Mój staż od tego czasu to była sielanka. Nigdy tej produkcji nie widziałem, podobno jakaś francuska... Cudne to były czasy.

Gdzieś od połowy moich studiów manifestacje w Krakowie odbywały i co dzień. Jedna manifa, kogoś zamknęli, to na drugi dzień manifa, żeby go uwolnili, i tak w koło… Ile się wtedy przyjaźni wykuło w boju! Znam jednego wielce szacownego lekarza, chłopa na schwał, który walił płytami chodnikowymi w zomowców na placu, nomem omen, Wszystkich Świętych.

Nie chcę tu robić za kombatanta czy pisać o biedzie jaka wtedy była w medycynie. Bardziej mnie interesuje, że 30 lat minęło a telewizja dalej kłamie. To się już chyba nie zmieni. Szczególnie jak nie musi dbać o widownię, bo ma za kłamstwa płacone przez polityków. Kto przy żłobie ten płaci za propagandę. Jedyne wyjście to zlikwidować to dziadostwo. Ale to chyba utopia…

W wojnie polsko – polskiej każdy liczy na to, że dorwie się do szkła i będzie trąbił swoje. Media współczesne, a szczególnie te publiczne bardziej formują niż informują. A słowo „publiczne” bardziej tu kojarzy się z domem publicznym niż publiczną własnością.

Uwagi moje dotyczą nie tylko tzw. kurwizji (czyli TVP). Różne się rzeczy widziało także i w nowotarskiej telewizji kablowej. Która dogorywa, ale jest reanimowana. Pewnie ma wytrzymać do najbliższych wyborów i odegrać swoją szemraną rolę. Bardzo szanuję wybranego właśnie na jej prezesa redaktora Bolechowskiego. I szczerze mu współczuję. Dobrzy dziennikarze mają w dzisiejszych czasach przegwizdane. Szczególnie na prowincji. Chociaż są wyjątki. Na szczęście.
Takie to smutne…

Na koniec jednak mam dla Państwa coś weselszego. Pojawiają się, nie pierwszy raz, pozytywne skutki felietonów! Krytykowałem Naszą Watahę za grafomanię. I zaraz pojawił się w mieście mistrz pióra, Michał Ogórek. A Panburmistrz napisał piękną laurkę dla nauczycieli na ich święto! Nie ma się co przyczepić. Może z wyjątkiem tego, że takie same życzenia złożył kurator oświaty w opolskiem w 2019 roku, a w 2020 zostały złożone w przedszkolu w Rogoźnicy. Wynika z tego, że Nasza Wataha kupuje teraz teksty. Nie dopuszczam nawet myśli, że kradnie z sieci. Popieram! Co prawda nie bardzo może się podobać podpisywanie się pod nieswoim, ale jak zapłacone to co innego. Nie to co ten rektorek, który przekopiował od Księdza Profesora kilkanaście stron do habilitacji…
*

p.s.

Wykład jubileuszowy wygłoszę w najbliższą środę o 20.30 w restauracji meksykańskiej. Spotykamy się tam jak w klubie Profesora Tutki i wygłaszamy. Tym razem moja kolejka. Będzie skierowany do Kai Godek w temacie homoseksualizmu i spraw pokrewnych. Miejsc wolnych brak. Ale może opublikuję. Mam nadzieję, że nie zostanę posądzony o plagiat…

p.s.p.s.

Kwiatów nie piję. Wolę kubańskie cygara

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cba03.11.2021, 15:40
No, pogratulować skoro za samo darcie r.... miałeś pan dobre oceny. Braki w wyksztalceniu i kulturze osobistej zawsze wyjda. Wyszedłeś pan ze wsi-jak to dalej było?
H2O03.11.2021, 08:23
krzyczał, ze telewizja kłamie! po 30 latach zmądrzał!? w czyim imieniu teraz kłamie? projekcja?
Mirek02.11.2021, 21:20
Taki pan Gadomski bis tu walczył tam się napatrzył coś pięknego. Pali cygara popija piwem, taki behawioralny i dobroduszny gość. Korzysta z życia sama radość. To dlaczego tyle jadu i goryczy płynie z jego tekstów. Widać jest problem. Panie doktorze może pójdzie Pan w Prezydenty.
szuser02.11.2021, 18:29
Panie Jachymiak. Stara targowica zlikwidowana?- zlikwidowana! Nowe Centrum Kultury jest? Jest! No i było pyszczyć?
fff02.11.2021, 18:26
Dzień Zaduszny. Przyganiał kocioł?
Adam Wołyński02.11.2021, 16:23
Brawo Brawo dla Pana Macieja człowiek bardzo pozytywny Myślący nie tak jak reszta tych nieudaczników -- wiadomo o kogo chodzi ?
Wszystkiego dobrego Panie Macieju .
Serdecznie pozdrawiam .
Tadek emeryt02.11.2021, 15:24
Panoe burmistrzu ściągać to w pana przypadku lipa. Ale dać się złapać na ściąganiu i to w piśmie do nauczycieli to swit szczytów. Wstyd na całe miasto.
Pisarka02.11.2021, 15:15
No, można sie ubawić
marian02.11.2021, 13:56
Panie Macku czas udac sie do kolegi psychiatry po porade i leki
Besala02.11.2021, 13:42
Dla pewnej klasy ludzi wartości niematerialne, prawa autorskie nie istnieją. Od tej pewnej klasy ludzi nie należy nawet oczekiwać wstydu, że dopuścili się plagiatu, czyli kradzieży. Nie ukradli kury ani roweru więc o co tyle hałasu? Należy oczekiwać, że nasi najwyżsi urzędnicy zaczną się niedługo doktoryzować. Jest doktorem Patryk Jaki, jest doktorem ksiądz Rydzyk, jest doktorem arcybiskup Głódź, czemu nie ma być doktorem burmistrz średniego miasta. Posiadł już umiejętność podpisywania się pod tekstem cudzego autorstwa.
kamerka02.11.2021, 13:35
ntvke zostaw Pan w spokoju bo robią dobrą robotę dla Miasta
Oskar5102.11.2021, 12:40
Panie Jachymiak - wielki solidarnościowcu , walczący podobno w pierwszym szeregu z komuna - coś się panu całkowicie pomieszało , nic się panu nie podoba , wszyscy źli i bezmyślni ! A co pan zrobił dla Nowego Targu ? Chyba tylko to , ze wszystkie wybory w których brał pan udział kończyły się pana przegrana . I bardzo dobrze bo potrafi pan tylko judzić i krytykować !
Kora02.11.2021, 12:39
Grzegorz Watycha mógł poprosić Panaburmistrza toby mu napisał życzenia. Lekki wstyd ściągać życzenia dla nauczycieli. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót
Pik02.11.2021, 12:36
Ciekawe czy jako wicestarosta pan felietonista sam pisał liczne życzenia i teksty. Ciężko uwierzyć. Cóż skoro tak często się pojawia alkohol w tekstach mozna cuda zrobić.
Wyrocznia02.11.2021, 12:18
Do normal - ja na tym świecie żyję trochę krócej, ale nie zauważyłem żeby jakaś telewizja podawała czystą, niezmanipulowaną prawdę. Nie spotkałem też przez całe życie człowieka, który by nie kłamał. Więc niby dlaczego akurat jakaś stacja telewizyjna miałaby nie manipulować? A swoją drogą, niech Pan kiedyś spróbuje mówić cały czas prawdę, to przekona się ilu ludzi Pana znienawidzi.
normal02.11.2021, 09:58
Panie Macieju. W czasach lock downu pracowałem w domu i przez około dwa tygodnie oglądałem obrady sejmu oraz wiadomości na wszystkich stacjach telewizyjnych nawet Trwam.
Mam więc wyrobione swoje osobiste zdanie na temat tego która TV podaje prawdę a która mataczy i wyciąga tylko zdania z kontekstu.
Wiec z całym szacunkiem tacy jak Pan nie zrobią mi już wody z mózgu.
Przeżyłem na tym świecie już ponad 60 lat i nie jedno widziałem i słyszałem. Mam prawo do swojej oceny i nie jestem przypisany do żadnej partii politycznej.
Benek02.11.2021, 09:57
Pęknę ze śmiechu. Watycha i Stegowa odpowiedzialna za oświatę ściągnęli życzenia od kuratora? No ale jak się ma problem z pisaniem to tylko ściąganie zostaje. Marna ta nowotarska władza co pisać nie umie i z myśleniem też na bakier - jak widać po ostatnim wpisie p. Nieckarz.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl