02.11.2021, 17:41 | czytano: 8687

Pijany ojciec wiózł samochodem 12-letnią córkę

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
3,5 promila alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca opla, który w Cichem wiózł swoją córkę. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
W sobotę, w południe dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oplu jadącym zygzakiem w kierunku Czarnego Dunajca. Na miejsce zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Jadąc w kierunku Cichego, mundurowi zauważyli jadącego z naprzeciwka wskazanego opla. Policjanci natychmiast zawrócili, pojechali za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 41-latek. Na miejscu pasażera siedziała jego 12-letnia córka. Mężczyzna został przewieziony do nowotarskiej komendy, a dziewczynka została odwieziona do miejsca zamieszkania. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 3,5 promila alkoholu w organizmie. 41-latek stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ewa04.11.2021, 12:17
Rodziców się nie wybiera, dlatego właśnie dorośli dookoła powinni reagować.
Lipnicanka8803.11.2021, 11:44
We wrześniu bodajże tez w Dunajcu 33 letnia baba wiozła troje dzieci napruta jak karabin maszynowy . Miała 2 promile i była w ósmym mc ciąży wtedy :(
Radek03.11.2021, 08:04
Sąsiad tez kiedyś tak jechał , jak mu zwróciłem uwagę to mi powiedział ze to jego dziecko i może z nim robić co chce .
Dziś jest taka zasada ze nie powinno się interesować cudzym życiem , każdy sobie .
Ja jestem starej daty i powiem tak ze właśnie powinnismy się interesować wszystkim dookoła i w razie czego interweniować pomagać bo taki egoistyczny styl życia jaki narzuciła nam hameryka do niczego dobrego nie prowadzi .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl