09.11.2021, 18:01 | czytano: 9199

Szpital w Nowym Targu uruchamia oddział covidowy

Arch. Podhale24.pl
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu poinformował, że 13 listopada wznawia działalność oddział dla osób chorych na COVID-19.
"Oddział zostanie otwarty w miejscu Zakładu Opieki Leczniczej. Obecnie trwa doposażenie oddziału w odpowiedni sprzęt medyczny. Pacjenci przebywający w Zakładzie Opieki Leczniczej jeżeli ich stan tego wymaga są przenoszeni na inne oddziały, a pozostali wypisywani. Oddział covidowy będzie wyposażony w 30 łóżek specjalistycznych, w tym 2 miejsca z respiratorami. Czwarta fala pandemii przybiera na sile, dlatego musimy podjąć wszelkie działania w celu ograniczenia emisji wirusa" - przekazała placówka w popołudniowym komunikacie.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ciekawy13.11.2021, 10:20
@Niecierpliwa
W rodzinie mam osoby w pełni zaszczepiona - dwoma dawkami - u jednej wymazano wynik pozytywny. Obecnie ta osoba choruje na covid.
Absurdalny12.11.2021, 14:58
Do niecierliwa
Dopowiem, bo dopiero teraz do mnie doszło, super riposta podsumowywująca
Ty:
"Twoja wypowiedź jest pełna merytorycznych błędów."
JA
"A szczepionki to nadal eksperyment medyczny!!!""
Absurdalny12.11.2021, 07:23
Do Niecierpliwa
Tak, masz rację.
"Bo profesor po kilku latach studiów, wielu latach dalszej nauki, udziału w różnych badaniach ..." a potem jeden z drugim mówi pomyliliśmy się.
Dla niektórych względy polityczne, wytyczne, a w końcu i kasa, mają większe znaczenie niż życie ludzkie, nieprawdaż??
Przykład ostatni 30-latki z Pszczyny. I Ty nadal wierzysz tym "pseudo" profesorom??? No fakt, to byli zwykli lekarze, mogli się nie znać. Ale czy nie pomylili się???
Niecierpliwa, jak już jesteś zaszczepiona, możesz spokojnie teraz włączyć myślenie. Nie boli. No chyba, że czekasz na swoją kolej, tak jak czekał prezes Pfizera, nie wyszedł przed szereg jak nasi celebryci i się nie zaszczepił. Dlaczego??? Znasz na to odpowiedz i Twoi profesorowie?? Dlaczego odszedł jeden z prezesów z Pfizera?? Za mało mu płacili, poszedł do AstryZenka?? Na to też znasz odpowiedz.
Niecierpliwa11.11.2021, 22:19
Absurdalny, Twoja wypowiedź jest pełna merytorycznych błędów. "Nie znam się to się wypowiem." I tak właśnie wszyscy się wymądrzają i powiem ludzie zaczynają wierzyć w te głupoty. Bo profesor po kilku latach studiów, wielu latach dalszej nauki, udziału w różnych badaniach pie*rzy głupoty i Ty wiesz lepiej co jest prawdą.

PCR to nie jest test z krwi. Pobiera się wymaz z nosogardła.

Inne choroby niż covid są leczone w szpitalu. Niestety, jest tyle osób covid+ że zabierają miejsca oraz personel tym innym chorym.

Szczepionka chroni tego, który się zaszczepił. Jeśli zaszczepisz się Ty, Twoja żona, matka, syn, kuzyn i znajomi to będziecie chronieni, ale co ja będę gadać jak Ty i tak masz swoją teorię.
Absurdalny11.11.2021, 07:09
Do bulka
Po co oglądanie chorych mam pomoże?? Wszak od tego jest służba zdrowia na którą tyle płacimy i .... zawsze czegoś nie ma, albo brakuje.
Covid straszna choroba, ale czy na inne ludzie już nie umierają??
wam lepiej opłaca się mieć Covidowca niż chorego na raka lub z zapaleniem wyrostka. Czy nie jest tak??
A procedury dla tzw. Covidowców to podanie tlenu i respirator, jak tlen nie pomoże??
No to teraz do sedna sprawy. Czy ktoś jest Covid czy nie decyduje test i coś tam PCR ze krwi. Na ile one są wiarygodne, tak jak cały Covid??
Trzy fale przeszły przez Polskę i co nam oczy otworzyło - wady i braki systemu opieki zdrowotnej.
TVM-TVR10.11.2021, 23:55
cowid to bzdury! bajka żeby straszyć dzieci! oglądajcie więcej tv!!
maseczka10.11.2021, 19:19
"Oddział Chorób Zakaźnych w szpitalu w Busku-Zdroju jest już niemal zapełniony pacjentami covidowymi. Dyrektor Grzegorz Lasak podkreśla, że trafiają tam zarówno pacjenci niezaszczepieni jak i zaszczepieni.

? Obecnie mamy 34 pacjentów, a docelowo możemy przyjąć 41 osób. Niestety, przypadki są coraz cięższe ? mówi Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku.

? Nie ma też reguły jeśli chodzi o szczepienia. U nas połowa pacjentów jest zaszczepiona, druga połowa nie. Obserwujemy bardzo dużą zjadliwość tych odmian wirusa. To oznacza, że stan zdrowia pogarsza się bardzo szybko, zazwyczaj występuje tez odcovidowe zapalenie płuc ? tłumaczy dyrektor.

Dyrektor twierdzi, że w jego szpitalu nie ma też wyraźnej tendencji jeśli chodzi o wiek pacjentów ? zdarzają się zarówno osoby młode jak i seniorzy. Lekarz ma też wątpliwości co do tego, jak sprawdzają się w tej sytuacji rozwiązania systemowe.

? My jesteśmy zawsze gotowi. Problem polega na tym, że później mamy smutne doświadczenia, związane z tym, że przekształcamy nasze oddziały, a później z Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymujemy informacje, że mamy jakieś procedury niewykonane. Nie da się wykonywać procedur, głównie operacyjnych, jeśli na bloku znajdują się pacjenci covidowi. A przecież były zalecenia z Ministerstwa Zdrowia, że w takim przypadku szpital powinien się ograniczyć do operacji tylko w pilnych przypadkach, kosztem zabiegów planowych. To wszystko musi być poukładane, bo w przeciwnym razie, my dyrektorzy nie będziemy tak elastyczni kosztem własnej sytuacji finansowej szpitala ? zwraca uwagę Grzegorz Lasak."
Bulka10.11.2021, 15:59
Wszystkich kpiących z choroby Covid zapraszamy do szpitala. Trzy fale nie pomogły to może czwarta otworzy Wam oczy. Można przyjść i zobaczyć tych chorych ludzi na własne oczy.
kwicoł10.11.2021, 12:41
Czyli pacjenci z ZOLu jak śmieci: kowidowcy lepiej płatni, to się zolowców zwraca rodzinom. Noż q...a pieknie.
normalny10.11.2021, 11:52
Jeśli jeszcze ktoś się nie zorientował do czego ma prowadzić ta paranoja to już nic mu nie pomoże. Nawet czwarta dawka.
Qwerty10.11.2021, 11:35
Podobno jest już wariant nowotarski , wszyscy maja go w du....
Absurdalny10.11.2021, 09:50
To poddajcie kwarantannie zaszczepionych, stanowią zagrożenie nie tylko dla innych zaszczepionych, ale również dla normalnych ludzi, tych niezaszczepionych.
A teraz zaszczepieni nie muszą przebywać na kwarantannie, tylko jakie są wskazania medyczne, aby takie działania podejmować?? One są sprzeczne z tym, co mówią lekarze. Lekarze sami sobie w tej kwestii zaprzeczają.
CYRK
To już wiemy, że szczepienie nie chroni przed zakażeniem i emisją wirusa. To to co??
sąsiad i ja10.11.2021, 07:06
No i jak tu mieć zaufanie do obecnego rządu? Już tyle państw wprowadziło szereg restrykcji mających na celu nakłonienie opornych i mądrych inaczej do zaszczepienia się, a u nas z obawy przed utratą głosów nic nie robią. Są kraje, gdzie niezaszczepieni idą na bezpłatny urlop i nie ma zmiłuj...
komuno wróć10.11.2021, 06:19
Hahahahahaha i tyle w temacie . Oszuści !!!
Maniek10.11.2021, 05:26
dyrektor nie maseczkę nosi a nie szczękę podwiązuje, po dyr też
Teoria09.11.2021, 23:41
Teraz już nie lockdown a blackout się zacznie który wywoła kolejny kryzys ahhh te teorie spiskowe. A tak niewinnie od maseczki się zaczęło
kris09.11.2021, 22:27
NIE ma grypy , Nie ma zapalenia płuc , Nie ma anginy ...jest Covid....kpina
panika09.11.2021, 22:23
Normalnie chorych będą szybciej leczyć i wypisywać do domu żeby robić miejsce dla chorych na katar bezobjawowy.Super (bo kasa za świrusa!!!!).
Osiol09.11.2021, 20:33
Po podwyżkach będzie czwarta fala i podwyżki dogadane....

Jeden procent w szpitalu leczony może mniej reszta w domu.....

Kto ma płacić za tych co się zaszprycowali i zachorowali.....

Już szykuje się kryzys energetyczny i załamanie dostaw aby przykryć.......

A kto dziś pamięta o szczepieniach np we Francji na ptasią grypę i o efektach ubocznych szczepień..... Ano nikt i teraz też tak będzie
Wyrocznia09.11.2021, 20:04
Sezon grypowy się zaczął jak co roku, a cyrk covidowy rozpoczyna trzeci sezon.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl