12.11.2021, 10:27 | czytano: 3855

Szczegóły nocnego wypadku w Bustryku (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Bustryk 21-letni kierowca motocykla crossowego z powodu nadmiernej prędkości oraz wypitego alkoholu doprowadził do kolizji z koparką. Mężczyzna trafił do zakopiańskiego szpitala ze złamaną nogą - informuje zakopiańska policja.
Do wypadku doszło około godz. 21.40. Jak ustalono, oprócz nadmiernej prędkości przyczyną wypadku był również wypity wcześniej alkohol. 21-latek z powiatu tatrzańskiego miał go w organizmie ponad 1.3 promila. - Zapewne te czynniki wpłynęły na to, że chwilę po tym jak wyprzedził samochód stracił panowanie na motorem doprowadzając do kolizji z zaparkowaną na poboczu jezdni koparką. Siła uderzenia była tak duża, że części motocykla zostały rozrzucone nawet kilkadziesiąt metrów dalej. Kierujący ze złamaną nogą i innymi obrażeniami ciała trafił do zakopiańskiego szpitala - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Jak ustalili policjanci, kierowca nigdy nie zdobył prawa jazdy, motocykl nie był zarejestrowany i ubezpieczony, a on sam nierozważnie jechał bez kasku.

KPP Zakopane/ oprac. r/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
Radek Radecki12.11.2021, 10:47
Badania dowodzo ze czapka jest bezpieczniejsza od kasku
Kiedyś znajomy rzucił kask i czapkę z 10 piętra kask się rozleciał na kawałki a czapce się nic nie stało .

Taki żarcik dla górali

Powrotu do zdrowia młody człowieku .
A na drugi raz : prawko , kask , rejestracja ubezpieczenie i zero alkoholu jak chcesz śmigać na motocyklu czy samochodem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl