02.12.2021, 13:29 | czytano: 3762

Zakopiańscy radni "Murem za mundurem", ale nie wszyscy

Fot. Marcin Szkodziński
Rada Miasta Zakopanego podjęła uchwałę, w której wyraziła poparcie dla polskich służb mundurowych. W dyskusji zdania były różne.
Oficjalne okazanie poparcia jest związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, na której od kilku miesięcy Straż Graniczna, Wojsko, Policja i Wojska Obrony Terytorialnej powstrzymują nielegalne próby przekroczenia granicy przez imigrantów, które są inicjowane działaniami służb białoruskich.
- Ci ludzie stoją na granicy i nie wiedzą czy wrócą - zaznacza radna Lucyna Galica-Jurecka. - Wystarczy tylko jeden dobrze wycelowany kamień. Należy im się cześć. Cieszę się, że są tacy chłopcy, którzy bronią naszych granic - dodała.

Nie wszyscy radni podzielali zdanie większości. - Nie podważam zasług. Powinniśmy im być za to wdzięczni - mówił radny Zbigniew Szczerba. - Słyszałem, że dochodzi do upolitycznienia tych działań. Pod przykrywką słusznej idei chwalenia służby mundurowej jest wplecione zdanie „ktoś, coś tam mówi”. Jak chcemy podziękować, to przy okazji nie powinniśmy kopać w kostkę. Jeżeli piszemy coś tak bardzo wzniosłego – dodał radny, który powstrzymał się od głosowania.

Od oddania głosu całkowicie wstrzymał się radny Grzegorz Jóźkiewicz. - To jest gra polityczna. W głosowaniu nie wziąłem udziału. Mi się takie kierunki działania nie podobają. To jest populizm – wytłumaczył swoje motywacje radny.

16 głosami za, przy dwóch głosach wstrzymujących się radni większością głosów podjęli wspólne stanowisko o treści:

„Rada Miasta Zakopane, wyraża uznanie i ogromną wdzięczność wobec wszystkich służb mundurowych strzegących wschodniej granicy naszego państwa. W ostatnim trudnym czasie naznaczonym eskalacją konfliktu z Białorusią i zmasowanymi próbami wtargnięcia do Polski emigrantów.
Za ofiarne i niezłomne pełnienie trudnej służby dziękujemy żołnierzom Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji. Teraz szczególnie widać jak ważna i odpowiedzialna jest praca służb broniących granicy. Dniem i nocą są na posterunku by każdy Polak mógł czuć się bezpiecznie we własnym kraju, a także aby była bezpieczna cała Unia Europejska. Trud pełnienia, oddanie, wierność żołnierska tradycjom i miłości ojczyzny są godne podziwu i zasługują na ogromny szacunek.

Wobec nieprzychylnych wystąpień wielu osób i środowisk w Polsce pragniemy zaapelować o należyty szacunek dla wszystkich służb mundurowych”.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli05.12.2021, 16:37
Tych dwóch co nie głosowali przetransportować na granicę aby w nocy ochraniali, razem z kodziarzami bo oni też nie popierają.Można mieć pretensje do władzy ale nigdy do żołnierzy.
198303.12.2021, 15:20
Mądry i skromny
Teoretycznie mogliby tak zrobić. I głupota czy mądrość nie ma tu raczej nic do tego
alan03.12.2021, 07:57
wysłać tych wszystkich nadaktywnych milicjantów, którzy w czasie pokojowych demonstracji szaleli z pałkami teleskopowymi i gazem przeciw bezbronnym ludziom , będą się mogli wykazać
mądry i skromny03.12.2021, 03:55
Do 1983- a jak będzie wojna to też pójdą na L-4? Czy jest granica głupoty której nie przekroczycie w tych komentarzach?
198302.12.2021, 23:21
Były czołgista
Niby oczywiste że ich praca ale jak ostatni czas pokazał - kto by im zabronił wziąśc L4 gdyby nie chcieli tam stać i się narażać? Inna sprawa że wojsko i SG nie są na takie sytuacje przygotowane. I to niebieski mundur musi bronić granicy.
doceniać02.12.2021, 23:09
Policja za każdym razem wymieniana jest na końcu a tak na prawdę co zresztą widać na wszelkich publikacjach to Policja jest tam na pierwszej linii i ta formacja robi tam najwięcej i najwięcej ryzykuje. Wielu Policjantow zostało tam rannych, niektórzy ciężko...Czy słyszał ktoś o rannych żołnierzach i funkcjonariuszach SG na granicy?
BYLY CZOLGISTA02.12.2021, 19:01
Hmm przeciez to ich praca,a jak nie pasuje to do cywila!!!!A radni nie maja inych spraw wazniejszych niz zajmowac sie upolitycznym wojskiem?
mądry i skromny02.12.2021, 16:25
A czy oni przypadkiem nie robią tego, za co mają płacone?
Osiol02.12.2021, 16:16
A radni są od takich akcji
A może przypomnijcie nasz udział w obalaniu prezydenta Janukowycza pani Powell zeznała ze obalenie legalnego prezydenta kosztowało 5mld dol

Teraz zaangażowaliśmy się w obalenie Lukaszenki dziękując mu za pomoc po embargu jabłka mięso...... I się nie udało teraz jak jest odwet to na całą europe krzyczymy, a z premierem w Brukseli nikt nie gada bo nikomu wojna teraz którą on chce.....

Polscy żołnierze są super ale np pilnują wzgórz Golan które zymianie ukradli Syryjczykom i che che che pilnują kradzionego
A Afganistan też super szykowane są pozwy o zbrodnie wojenne a my to wspólnicy.... I odszkodowania......
Zajmijcie się polityką na swoim szczeblu a nie ośmieszajcie miasta
Kontini02.12.2021, 15:35
Dokładnie czysty populizm ,samo stwierdzenie ....są chłopcy ,którzy bronią ...jest co najmniej lekceważące ,tak naprawdę to tylko policja jest w użyciu i im należy się największe podziękowanie a nie nic niewarte uchwały tylko konkretne rzeczowe wsparcie..!
antyPO02.12.2021, 15:27
Murem za Polskim mundurem.
Zdrowy02.12.2021, 14:52
Rada nie ma co robić. Głosują na sprawami na które nie mają wpływu. Koronny przykład z Częstochowy gdzie głosowali nad słusznością nagrody dla Messiego.
molozo02.12.2021, 14:09
A może zajęli by się czymś konkretnym ??? hm

co to w ogóle za bzdety, mundurowi wykonują swoją pracę a radni ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl