09.12.2021, 14:00 | czytano: 5939

500 tys. zł strat i nieustalona przyczyna pożaru w Sierockiem

Fot. Marcin Szkodziński
Biegły ds. pożarnictwa ma ustalić przyczyny pożaru, do którego doszło w środową noc 8 grudnia w Sierockiem. Szczegóły akcji gaśniczej i okoliczności śmieci 42-letniego mężczyzny podała zakopiańska straż pożarna.
- Tuż po godzinie 20. otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku w Sierockiem - informuje st. kap. Andrzej Król-Łęgowski. - Ogień został zauważony nie przez mieszkańców, a postronne osoby - dodaje.
Na miejsce zostały zadysponowane jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Zakopanego oraz jednostki okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy po przybyciu na miejsce przeszukali dom, gdzie znajdował się jeden z mieszkańców.

- Wewnątrz budynku znajdował się nieprzytomny mężczyzna - relacjonuje Andrzej Król-Łęgowski. Strażacy po wyniesieniu poszkodowanego mężczyzny przystąpili do reanimacji. Niestety 43-latkowi nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Straż pożarna straty powstałe w wyniku pożaru szacuje na ok. pół miliona złotych. - Nie ustalono jednoznacznych przyczyn powstania pożaru - informuje Andrzej Król-Łęgowski. W związku z czym ma zostać powołany biegły pożarnictwa, który będzie miał za zadanie wyjaśnić przyczyny pożaru.

- W akcji gaśniczej udział brało 20 zastępów straży pożarnej i ok. 100 strażaków. Akcja gaśnicza zakończyła się po północy - dodaje.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
jarokowalcz@interia.pl09.12.2021, 14:30
Może tytuł powinien brzmieć zginął człowiek
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl