18.12.2021, 09:20 | czytano: 33500

Maciej Jachymiak: Nasza Wataha wskakuje na wyższy poziom. Zapowiada się inwestycja, która powinna zostać zamknięta trzy dni przed otwarciem!

Archiwum autora
- Niestety, ważniejsze jest, że odpadają deski przykrywające koszmarny betonowy parking budowany przy ulicy Kościuszki. Jeszcze nie otwarty, a deski już odpadają. Nasza Wataha przyzwyczaiła, że niektóre inwestycje zamyka po uroczystym otwarciu – pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
Szanowni Czytelnicy !
Znowu nie napiszę felietonu z okazji rocznicy stanu wojennego. A byłoby o czym pisać. Po 40 latach od wojny jaruzelskiej prawdziwa komuna, taka z okolic KC, użarła mnie w łydkę. Gangrena sięga już okolic intymnych. Szczegóły w materiale niezłomnej redaktor Zalotowej, w ostatnim tygodniku.

Niestety, ważniejsze jest, że odpadają deski przykrywające koszmarny betonowy parking budowany przy ulicy Kościuszki. Jeszcze nie otwarty, a deski już odpadają. Nasza Wataha przyzwyczaiła, że niektóre inwestycje zamyka po uroczystym otwarciu. Tak było z Muzeum Drukarstwa, Wieżą Wodną czy Dworcem Kolejowym. Wszystko wskazuje, że teraz Wataha wskakuje na wyższy poziom. Zapowiada się inwestycja, która powinna zostać zamknięta trzy dni przed otwarciem!

Jest jeszcze inny myk w tym koszmarku. Ma to być tzw. Park & Ride. Takie parkingi są na obrzeżach miast, żeby nie wprowadzać ruchu do centrum. Zostawić auto i dalej jechać miejską komunikacją. A tu na odwrót. Parkujemy w centrum. Czyli to dla tych, co chcą oszczędzić na papierosach i pooddychać najlepszym nowotarskim powietrzem. I ok. Tylko, że powinno być wtedy: Park & Smoke.

Dygresja. Na tym kościuszkowym parkingu powinna być informacja, że co prawda można zaparkować, ale nie wiadomo czy się potem odpali, ze względu na zawartość w powietrzu różnych rzeczy.

Zastanawiam się tak nad ww. problemem bo za niedługo na Podhale zjedzie pierdylion Januszów i Grażyn, żeby w Zakopanem posłuchać na Sylwestra artysty Sławomira. Największego, powiedzmy sobie, artysty, jak wynika ze słupków zainteresowania i ilości (w tym przypadku) odsłuchania wytworu jego geniuszu.

Dygresja. Dlaczego Sławomir nie zaśpiewa w Nowym Targu? Jak Edyta mogła, to w czym problem? Pieniądze ? Chyba tak… oszczędności w MCK już się zaczęły. Jak poszedłem ostatnio na darmowy film, to było tak zimno, że bym chętnie dopłacił, nawet Putinowi, za gaz albo węgiel…

No więc, te Janusze i Grażyny będą cały dzień jechać na tego Sławomira i potem dwa dni wracać. Zaplombują wszystkie parkingi. I centrum.
Mam prośbę. Choć wiem, że Nasza Wataha działa często poza logiką, to czy nie można by następnych parkingów budować gdzieś na obrzeżach?

Może namówić by obywatela Klapka, żeby swoje artystyczne betonowe szkielety na Szaflarskiej jakoś wykorzystał? Bo przecież za rok zwali się na Sławomira jeszcze więcej Januszów i Grażyn. Znaczy Polek i Polaków.

I zacznijmy zbierać na przyszłoroczny koncert Sławomira w MCK! Mógłby zaśpiewać np. 30 grudnia. Rada Miasta przyjęła by uchwałę o ruchomych świętach. To ostatnio jest trendy.

Dość. Jeszcze sławomirek, nieudolny…

*
Miłość gdzieś na płycie rynku
Flaszka w aucie na parkingu
Tam ciepły ogień z desek nas przytuli
Jaramy zwykłe powietrze
Unosimy się na wietrze
Bawimy tutaj się do Sześciu Króli!

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ostatnia deska ratunku20.12.2021, 13:14
Panie Maćku znowu pan miał rację. Zakładam że w stu procentach poprzednie felietony pokazujące nowotarski cyrk są prawdziwe
Gulasz Juliusz Zeżarł20.12.2021, 12:29
Artykuł w konkurencyjnym medium, w którym Zombi -Felietonista użala się nad niesprawiedliwym losem i niekonstytucyjnym wyrokiem, to był mód na moje serce.

Mistrz w obrzucaniu innych g***m, łka i kwili, bo być może inni obrzucili go g**m się skuteczniej niż on ich.

Boże, jak to strasznie stracić Czempionat w tej ulubionej konkurencji, byłego (na dzień dzisiejszy, ale przecież nadal w grze) mistrza):):):)
Mietek z bloku20.12.2021, 09:13
Ja wam mówię że to jest dla Grzegorza ostatnia deska ratunku. Niestety odpada
H2O20.12.2021, 08:19
Czy MJ zdaje sobie sprawę, że upodabnia się do zbawcy narodu JK!
Kto winien opadów śniegu? Tusk (JK)!
Kto winien opadających desek? Watycha (MJ)!
Kto winien opadających liści? ... (JK = MJ)
Daria20.12.2021, 06:34
Kolejny raz szacunek. Obstawiam jednak że Wataha otworzy ten parking a potem go zamknie. Jak prawie zawsze. Ciekawe kto będzie otwieraczem po tym jak Bolka wywalili
echo19.12.2021, 10:09
do zielony - nie pytaj innych, zapytaj siebie. No i od razu znajdziesz nurtujące Cię odpowiedzi kim naprawdę jesteś...
Robert18.12.2021, 19:28
@zielony a Ty bądz bardziej oryginalny bo to już ze 100 razy już tu napisałeś.
Panie Jachymiak jak zwykle brawo!!!
Norwid18.12.2021, 19:15
Fruwają deski na tym parkingu
Burmistrz się boi smogu rankingu
Mistrza Europy zaliczył chwat
Dla Miszcza taczki mamy i bat

Zabrał Miszcz stację pomiaru dużą
Już na wykresach piece nie kurzą
Lecz za to wkurzył większość mieszkańców
Z podwyżki kupił na targu Anzug

Koniec jest bliski Naszej Watahy
Aśka ma za to ubaw po pachy
Grześka się rzuci psom na pożarcie
Bo na łeb leci mieszczan poparcie
Mirka18.12.2021, 19:00
Z tym parkingiem to jest tak jak z Watychą. Na pozór wszystko OK a jak się dokładnie przyjrzysz to deski odpadają jedna za drugą, wszystko się wygina i trzeszczy.
Fasol18.12.2021, 17:07
Kol3jne deski odpadają z tego parkingu. Z przodu zategowali na otwarcie a z tyłu wszystko odchodzi. Jeat szansa że po otwarciu zamkną. Tradycyjnie u Watychy
Grazyna Mikiolajska18.12.2021, 15:11
Panie Maćku wypraszam sobie. Mickiewicz by się wkurzył. :)
Koledze ze szkolnej ławy18.12.2021, 14:50
gratuluję swady, wysokiej inteligencji i niebylejakich zdolności opiniotwórczych.
Fox18.12.2021, 12:40
Panie Macieju pana to nie powinno dziwić że parking Park Ride w centrum a nie na obrzeżach. U Watychy wszystko jest na odwrót
Kropez18.12.2021, 12:22
Nie dowierzam że osoba tak nieudolna i taka niezaradna może być burmistrzem miasta. Chyba komuś umysł zadymiło przed głosowaniem Panie Maćku niech pan nie ustaje w obnażaniu nieudolności tej władzy
Osiol18.12.2021, 12:06
Jak na wykszsztalciucha to niski poziom felietonu taki intelekt i o deskach pi.... jakie to malomiasteczkowe panie szerzej powiat województwo miasto a nie zycie marnować na parę desek schodź poziom w dół.... Pewnie ciedawiej by było gdyby porównać 40lat socjalizmu w Chinach i wolnej polski tak za ostatnie 40lat i czy warto było obalać..... A to te deski jak relikwie i krytykują ci co w zyciu deski samodzielnie nie przybili
Proszę podnieść poziom chyba za wierszówkę płacą.....
majonez18.12.2021, 11:51
Oj tam, tylko narzeka Pan doktorze. Wstążkowcy zbudowali ten parking z duchem czasu, z pomysłem, z wizją. Na miarę potrzeb naszego nowotarskiego zaścianka. Owa budowla wcale, podkreślam wcale się nie rozlatuje. Ona się biodegraduje ! Widać że miłościwie nam panujący troszczą się o ekologie ! A powietrze, dzięki zmianie miejsca badań jego jakości, też będziemy mieć lepsze ;P

Deski spadają, dudniąc wesoło
Historia kiedyś zatoczy koło
Lud widząc dobrze, czym się oddycha
Westchnie z miłością "niech trwa nam Watycha"
Zawieszony18.12.2021, 11:25
A pan to szuka pracy?
zielony18.12.2021, 10:14
Ciekawe co Pan doktór zrobił dla Nowego Targu jak był przy władzy ?? nie wiem dlaczego ale nasuwa mi się taki cytat " miałeś chamie złoty róg " czy jakoś tak .
Czytelniczka18.12.2021, 09:49
Super, trafnie, w punkt jak zwykle. Szkoda że o Joannie i Janie nic nie było. No ale może następą razą
J.18.12.2021, 09:39
a jednak poszedł do MCKU a tak krytykował
lilia18.12.2021, 09:37
BRAWO !!!
PiterQ18.12.2021, 09:32
Jeśli dotychczas poezje zamykające felietony były słabe, to dziś pozytywnie padłem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl