28.12.2021, 14:32 | czytano: 4957

Gmina wybiera nowego dyrektora centrum kultury

Niebawem okaże się, kto będzie nowym dyrektorem Centrum Kultury Gminy Czorsztyn. Dotychczasowy szef jednostki, Artur Majerczak, musiał się gęsto tłumaczyć przed radnymi.
W jednostce kontrolę przeprowadziła Komisji Rewizyjna Rady Gminy Czorsztyn. Kontrolujący mieli wiele uwag. Zarzuty dotyczyły m.in. nieprawidłowo wypisywanych delegacji, braku rozliczeń wydatków z organizowanych imprez, zatrudniania firm bez odpowiedniego rozeznania rynku czy też zatrudniania do prowadzenia warsztatów osób bez odpowiednich kwalifikacji. Była to druga kontrola, która - jak podkreśla przewodniczący rady gminy Andrzej Sproch - pokazała, że dyrektor nie zrealizował zaleceń z pierwszej. - Pół roku temu były zalecenia i mimo interwencji wójta u pana dyrektora, nie zostały zrealizowane - podkreślał
Wywołany do odpowiedzi dyrektor Artur Majerczak tłumaczył, że dostosował się do zaleceń, a wszystko co robi, jest zgodne z przepisami. Tłumaczył się po kolei z zarzutów, próbując wyjaśnić, jaka jest ich przyczyna. Drobne uchybienia, jak mówił, były, ale "człowiek jest tylko człowiekiem", tłumaczył.

Wójt Tadeusz Wach nie widział winy po stronie dyrektora, starał się go tłumaczyć, wskazując, że była jednak poprawa po pierwszej kontroli. Jak mówił, problem leży m.in. w braku odpowiednich zapisów w regulaminie.

Dyskusja na sesji Rady Gminy Czorsztyn nie zakończyła się żadnym konkretnym ustaleniem.

Nowy dyrektor ma być znany jeszcze w tym roku. Gmina jeszcze nie ogłosiła jego nazwiska. Ma objąć stanowisko z początkiem stycznia 2022 roku.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszczanka30.12.2021, 09:06
@Ana
i to byłoby najlepsze rozwiązanie, jakie mógłby dyrektor zrobić, niech tam sobie gra i pływa na swoich pontonach ...... a wszyscy będą szczęśliwi
bodejta bodej29.12.2021, 17:21
Po co ten artykuł jak już w dniu ogłoszenia było po konkursie,a 28 to już dyrektor oblewa sukces, komisja żenada członkowie na prywatkach opowiadają kto i tak zostanie dyrektorem, szkoda tuszu w drukarce na drukowanie dokumentów.
Obserwator29.12.2021, 14:23
Uwielbiam czytać komentarze ludzi, którzy nic z kultura nie mają wspólnego, bo tak wynika z tych wszystkich wypowiedzi. Czego Wy tak naprawdę chcecie? Powrotu zacofania? Co zrobiła do kultury w gminie poprzedni Dyrektor .. pare imprez, które i tak prowadził obecny Dyrektor. A teraz wieszacie "psy" na nowym Dyrektorze. Organizowane są imprezy, promocje książek, wernisaże ... nowe imprezy tematyczne, Dyrektor pozyskuje środki finansowe z różnych instytucji, aby WASZE dzieci mogłly poznawać kulturę regionu i rozwijać swoje pasje! Do konkursu może stanąć każdy z odpowiednimi kwalifikacjami .. właśnie kwalifikacjami, które trzeba mieć a tego obecnego Dyrektorowi zarzucić nie możecie bo je posiada. Co Was obchodzą prywatne sprawy Dyrektora? Może i być znajomym samego Prezydenta i nic Wam do tego! Może popatrzcie na swoich Radnych, którzy Was reprezentują... czy ktoś z Was oglądał sesję, a może byliście na obchodach 11 listopada kiedy pewien Pan Radny wykazał się taką kulturą, że aż mi jako obserwatorowi było wstyd...że jest przedstawicielem ludu .... Nagle zrobiła się nagonka na Dyrektora bo przeciwstawił się radnym? Żenada ...Jeśżeli tacy jesteście mądrzy, to zamiast wypowiadać się negatywnie po jednym artykule, którzy przeciwnicy obecnego Dyrektora wystosowali, to może zabierzcie książkę to ręki i trochę poczytajcie ... jak widzę przyda się ... I jeszcze słowo do Pana Dyrektora stać Pana na lepszą pracę wśród osób, które Pana docenią nie z taki kiepskimi zarobkami jakie oferuje włodarz Gminy Czorsztyn, sam zarabiając 5 razy więcej!
Ana29.12.2021, 13:57
Uciekaj Pan z tamtad... Nie SA Pana Warci!!!!!!!
Obserwator29.12.2021, 13:53
Uwielbiam czytać komentarze w których wypowiadają obywatele. Zwłaszcza Ci który nie mają pojęcia o kulturze. Są przeciwnicy i zwolennicy władzy tak było i tak będzie, tylko przykro się czyta jak wiesza się psy na człowieku który wykopał gminę Czorsztyn z dna kulturowego! Co się działo za rządów poprzedniczki kierownika centrum kultury... Nic było parę Impre i tyle... Ie patrzcie ludzie pręż pryzmat swojego ja lubię czy nie lubię, jak jest jakaś impreza to wszyscy na nią idziecie, fajnie posluchac dobrego zespołu i zabawić się że znajomymi prawda? Więc czego chcecie, macie imprezy, promocje, projekty, pozyskiwane są pręż obecnego Dyrektora środki finansowe z których korzystają chociażby Wasze dzieci. Wieszacie psy na Dyrektorze bo przeciwstawił się radnym? A oglądaliście sesje... A czy ktoś z Was był na obchodach 11 listopada i widział jak zachował się jeden z Radnych? Ja byłem i z przerazeniem patrzyłem na jego zachowanie na zachowanie człowieka który ma reprezentować społeczność.....Co Was obchodzą prywatne sprawy Dyrektora może i znajomym samego prezydenta i nic Wam do tego! Konkurs się odbył tak jak w każdej gminie wygrał lepszy i tyle a wy wszędzie wesztcie ie układy i ukladIki to nie puzzle. Jedno jest pewne że człowiek z takim doświadczeniem i pasja do regionu i kultury jak Dyrektor CENTRUM Kultury powinien pracować gdzie indziej... Nie za takie liche pieniądze wśród ludzi którzy nic nie doceniają!
xyz29.12.2021, 11:50
Ten konkurs to farsa. Zadaniem komisji konkursowej jest wykorzystanie wszelkich możliwości aby wygrał jedynie słuszny wg władzy kandydat. Kandydat, który nie nadaje się na dyrektora. To widać po kontrolach komisji rewizyjnej. To co tam się dzieje to dramat: niejasne delegacje, umowy bez rozeznania rynku, instruktorzy bez uprawnień itd. Szef kultury ma jednak jedną zaletę - tańczy jak mu zagrają. A to w przypadku Układu bardzo ważne. Układy oczywiście mają swój koniec. A ten koniec jest coraz bliżej. Dyrektorem lub wójtem się bywa, człowiekiem się jest.
oto polska28.12.2021, 21:24
ciekawe kto bedzie nastepny ??? jak widać radni nie dają nikomu spoczać ale to tak już w Polsce bywa jak się na czymś nie zna to szuka się winnego a skoro radni nic nie robia to z nudów muszą się czymś zajać oooo to co sie uadało to wziąść 3 mil kredytu hahaha
Mieszkaniec28.12.2021, 19:28
kontrola powinna być bardziej dokładna. A tak naprawdę to wiadomo kto zostanie nowym - starym dyrektorem. Osoby, które mają doświadczenie i pomysł na kulturę w gminie Czorsztyn są od razu odrzucani bo najważniejsze to mieć kolegę w swoich szeregach. Nawet gdyby były mocne naruszenia w centrum kultury to wójt i tak wybroni swojego. Dopiero jak skończy się kadencja obecnego wójta to skończą się układy.
kulturamusibyc28.12.2021, 18:50
ależ nazwisko Dyrektora jest już znane...było znane już na etapie ogłaszania konkursu...aczkolwiek miło byłoby pozytywnie się zaskoczyć jak w przypadku wczorajszego Veta Prezydenta...iskra nadziei się tli ;)
domianfool28.12.2021, 17:12
Ale jak się ma kolegę Gąsienicę P. to była tylko kwestia czasu - mistrz nauczył :)
odpadające deski28.12.2021, 15:01
Dyrektor powinien zrobić jak zastępca wójta, to jest odmówić podpisani protokołu z kontroli i radni mogliby mu naskoczyć, błędem było nie poradzenie się prawnika
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl