29.12.2021, 10:49 | czytano: 7509

Nietrzeźwy obywatel Litwy spowodował kolizję na Rynku w Nowym Targu

Fot. KPP Nowy Targ
Do wypadku doszło na Rynku w Nowym Targu. Obcokrajowiec został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.
Do zdarzenia doszło wczoraj w południe. Mężczyzna kierujący oplem jadąc ulicą Kolejową wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z fordem jadącym w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Jednak kierowca opla, 61-letni obywatel Litwy był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Dodatkowo 61-latek odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nowy Targ miasto bez kierunkowskazu29.12.2021, 18:38
Coraz więcej kierowców wyjeżdża z Kolejowej jakby nie było tam znaku stop. Ludzie się z baranami na łby zamienili.
Beata29.12.2021, 15:58
Nie prawda, że mu nic nie zrobią. To w moje auto uderzył. Został zatrzymany i stanie przed sądem. Szczęście w nieszczęściu jest takie,że wiózł cały samochód nieletnich i w ten dzień mieli wracać na Litwę. Więc dobrze się stało że nikomu się nic nie stało bo w trasie mogło się to skończyć tragicznie i dla nich i dla postronnych osób...
raj dla pijakow29.12.2021, 11:41
Wielkie G mu zrobią.Przesluchaja i wypuszcza a grzywnę w przeliczeniu na euro dostanie śmiesznie niską.
żal serce ściska29.12.2021, 11:18
Litwin zobaczył lodowisko i się bardzo wystraszył.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl