29.12.2021, 16:01 | czytano: 8314

Wyciekły dane osobowe uczestników spotkań w Jabłonce, Rabie Wyżnej i Spytkowicach?

Podczas konsultacji społecznych w sprawie nowego przebiegu drogi Rabka - Chyżne, doszło do naruszenia ochrony danych osobowych m.in. mieszkańców naszego regionu.
O incydencie poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółka Sweco. Doszło do niego 6 grudnia podczas publikacji raportu z przeprowadzonych spotkań ws. opracowania wariantów trasy nowej drogi krajowej nr 7 z Rabki-Zdroju do Chyżnego. Spotkanie takie odbyły się w Rabie Wyżnej, Spytkowicach i Jabłonce. "Wskutek niewłaściwej anonimizacji danych osobowych doszło do zdarzenia w wyniku którego mogły one dostać się w niepowołane ręce" - poinformowano. W treści raportu znalazły się znalazły się niewłaściwie zanonimizowane listy obecności zawierające imiona, nazwiska, podpisy, a także numery PESEL uczestników spotkań z mieszkańcami.
Dokumenty zawierające dane osobowe były widoczne od 6 grudnia, od godzin wieczornych, do następnego dnia rano. "Po otrzymaniu informacji o możliwym do danych niezwłocznie zablokowaliśmy stronę internetową i dokonaliśmy aktualizacji dostępnych na niej materiałów. Dokument, który jest obecnie dostępny, został właściwie zanonimizowany i nie ma technicznych możliwości odsłonięcia zawartych w nim danych osobowych" - poinformowała spółka Sweco w piśmie przesłanym m.in. do Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej.

Spółka przyznaje, że dane uczestników spotkań mogły się dostać w ręce osób niepowołanych. Istnieje ryzyko, że mogą być wykorzystane np. do próby wyłudzenia pożyczki czy zakupu jakiegoś towaru. Spółka radzi założyć konto w systemie informacji kredytowej i monitorować swoją aktywność kredytową, a w przypadku podejrzanych sytuacji, informować o tym policję.

"Niezmiernie nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i przepraszamy za wszystkie niedogodności, które mogły albo mogą Państwa spotkać w wyniku zdarzenia" - dodał kierownik projektu Andrzej Borowski.

Dodatkowe informacje na temat ochrony swoich danych można uzyskać pod numerami telefonów: 603078744 (Sweco) lub 22 3758880 (GDDKiA).

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Anonim30.12.2021, 21:49
Pięknie !! Nie dość że normalnego spotkania nie zrobią np.w remizie czy innym lokalu to jeszcze to! Jakaś kpina. Przecież takie konto kosztuje by monitorować swoją aktywność kredytową?i ja mam ze swoich pieniędzy zapłacić?? Polska zaczyna się robić jednym wielkim żartem. Proszę zabezpieczyć Wszystkich uczestników takimi kontami na Państwa koszt.
Iza29.12.2021, 22:12
Niech sami założą tym ludziom konta, oczywiście zapłacą za to i monitorują......
Loko29.12.2021, 22:07
Oczywiscie patologia z krakowskiej GDDKiA. Adamczyk posprzata w koncu ta patologie czy Adamczyka w koncu posprzataja?
Czytający29.12.2021, 21:18
Najlepiej dać d...y i radźcie se sami. Narobili g...a to powinni teraz je posprzątać. Ktoś jakieś konsekwencje? Oczywiście ze nie, bo przecież niektórzy mogą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl