06.01.2022, 14:36 | czytano: 9563

Orszak Trzech Króli w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Piotr Dobosz
Po dwóch latach spowodowanej pandemią przerwy, ulicami Nowego Targu znów przemaszerował Orszak Trzech Króli. Uroczystość zorganizowały wspólnie dwie parafie - Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Katarzyny, pomógł nowotarski magistrat.
Orszak wyruszył po mszy św. sprzed kościoła NSPJ na Rynek, gdzie przed sceną przyszedł czas na krótkie jasełka w wykonaniu młodych aktorów z „nowego” kościoła i wspólne kolędowanie.
Mimo przeraźliwego zimna, Nowy Targ udowodnił, że tradycję świętowania Objawienia Pańskiego chce kultywować. Na Rynku zebrało się kilkaset osób, apele organizatorów o przebieranie najmłodszych za aniołki i pastuszków nie pozostały bez echa, koron na głowach - również burmistrza i miejskich radnych - też nie zabrakło.

Świętowanie zakończyło się rozdaniem najmłodszym słodkich upominków.

Orszaki Trzech Króli, czyli uliczne jasełka, organizowane są dziś w prawie 700 polskich miastach, miasteczkach i miejscowościach. Stanowią one tradycyjny element obchodów święta Objawienia Pańskiego. W Polsce 6 stycznia to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom, i - od 2011 roku - dzień ustawowo wolny od pracy.

p/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Modivo07.01.2022, 17:23
Król Liszka obowiązkowo na paradzie.
Besala07.01.2022, 15:05
Pan Watycha (burmistrz) jest zapewne przekonany, że kiczowata papierowa korona chroni przed wszelkim złem, nie tylko przed koronawirusem! Bardzo, bardzo odpowiedzialnego mamy włodarza. Nie pierwszy już raz publicznie ignoruje elementarne zasady bezpieczeństwa. I daje maluczkim przykład.
do Obserwator06.01.2022, 21:47
zamknijmy sie w chałpie i włączmy TVP a wirus pudzie na zachód
Obserwator06.01.2022, 21:02
A może by tak odpowiednie służby (Sanepid, policja itp.) wszczęły postępowanie p-ko organizatorom o spowodowanie powszechnego zagrożenia epidemiologicznego, w trakcie trwającej pandemii. Maseczki mieli nieliczni, z reguły pod nosem czy też brodą.
Najwyższy czas na opamiętanie się, a nie udawanie przysłowiowego "greka".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl