07.01.2022, 10:25 | czytano: 2591

Uchwały in blanco w Zakopanem? "To może być niebezpieczny precedens"

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Radni przed sesją otrzymali projekt niekompletnej uchwały. W miejscu trzech kropek - cyfry pojawiły się dopiero na początku sesji. - Dla mnie jest to nie do przyjęcia - mówił radny Bartłomiej Bryjak.
Budżetowa sesja Rady Miasta Zakopanego, która odbyła się 29 grudnia przyprawiła cześć radnych o ból głowy. Wszystko przez niekompletne uchwały określone jako "in blanco".
Uchwała z trzema kropkami dotyczyła wynagrodzenia radnych, a wartości procentowe pojawiły się dopiero na początku obrad, gdy przewodniczący rady Jan Gluc zgłosił autopoprawkę uzupełniając brakujące miejsca. - Mi nie chodzi o stawki, tylko o precedens. Jak można składać niepełne treści uchwał wypełnione kropkami? Nie możemy wprowadzać uchwał napisanych in blanco. Dla mnie jest to nie do przyjęcia - mówił Bartłomiej Bryjak.

Radny miasta Zakopane idąc tym tokiem myślenia pytał się, czy w przyszłości pojawią się uchwały o sprzedaży nieruchomości, gdzie zamiast numeru działki będą trzy kropki uzupełnione później w ramach autopoprawki.

W obronie przewodniczącego Rady Miasta stanął Wojciech Tatar. - Proszę nie wywracać kota do góry nogami - mówił. - Stawki nie były zmienione od 2008 roku. Odpowiadają nam stawki z 2008 roku - dodał.

Do dyskusji włączyli się także radni Zbigniew Szczerba, który nie zgadzał się z uzupełnianiem niekompletnych uchwał w formie autopoprawki oraz Wawrzyniec Bystrzycki. Ostatecznie radni podjęli uchwałę o wynagrodzeniach. Zmiany w uchwale nie dotyczyły jednak kwestii podniesienia diet, a zmian odgórnych, które umożliwiają podniesienie wynagrodzeń.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
spostrzegawczy07.01.2022, 19:27
A to dopiero szopka!
Zachowuję spokój.07.01.2022, 14:32
@PiSowskie wzorce są głęboko zakorzenione - na szczęście do bezpośrednich poprzedników jeszcze im w tym wszystkim daleko. Zatem - ciągle na plus. :-)
PiSowskie wzorce są głęboko zakorzenione07.01.2022, 11:48
w stylu, mentalności, pogardzie, metodach, kłamstwu, pozorowaniu, oszustwie i myśleniu komunistycznym => dawno przebili Gomułkę, Jaruzelskiego i Urbana.
marek07.01.2022, 11:37
skandaluczna sytuacja
wystraszona07.01.2022, 11:02
i nie długo obudzimy się z palcem w nocniku...a jeszcze po sylwestrze kurskiego nie posprzątane
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl