18.01.2022, 10:02 | czytano: 6966

Obrona rektoratu - konflikt w "Podhalańskiej Wyższej" coraz ostrzejszy. Pracownicy śpią na uczelni

Grupa pracowników Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu spała dzisiejszej nocy w rektoracie, a od rana pilnuje zarówno biura, jak i urny wyborczej, którą w nim ustawiono. Jest już w niej jedna kandydatura na nowego rektora.
Konflikt na uczelni przybiera na sile.
- Pani Bianka Godlewska-Dzioboń, która rości sobie prawo do bycia p.o. rektora, wczoraj o godzinie 8 rano próbowała wejść na teren biura rektora z prywatną ochroną i po raz kolejny wręczyć zwolnienia dyscyplinarne grupie osób, które związane były z grudniowym odwołaniem rektora Roberta Włodarczyka - relacjonuje dr Krzysztof Waśkowski, prorektor ds. nauki i rozwoju. - Wycofała się, że względu na dużą grupę osób pilnującą rektoratu, oczywiście nie przyjęliśmy też tych zwolnień. Stoimy na stanowisku, że p.o. rektora jest dr Maria Zięba, z mocy prawa pełniąca te obowiązki po odwołaniu pana Włodarczyka przez Kolegium Elektorów i zobligowana przez nie do przeprowadzenia wyborów nowego rektora. Pani Godlewska nie ma więc prawa do wręczania nam takich dokumentów, nie jest naszym pracodawcą, a jedynie nauczycielem akademickim. Nie pełni już nawet funkcji prorektora ds. współpracy i projektów, ponieważ została z niej odwołana 21 grudnia.

Krzysztof Waśkowski podkreśla, że pilnujący rektoratu pracownicy uczelni są zbulwersowani wczorajszą próbą wejścia do niego Godlewskiej-Dzioboń.

- Mamy demokratyczne sposoby na rozwiązywanie konfliktów, jesteśmy otwarci na rzeczową argumentację, na dyskusję, na argumenty rozumowe, a nie emocjonalne - dodaje.

Dr Maria Zięba wyjechała dziś na rozmowy do ministerstwa edukacji i nauki, w biurze rektora stanęła natomiast urna na kandydatury przyszłego rektora, w której jest już jedno zgłoszenie. Zarówno urna, jak i biuro są pilnowane przez sporą grupę osób.
Wybory - zgodnie z kalendarzem - mają się odbyć 1 lutego.

p/
Może Cię zainteresować
komentarze
maślok19.01.2022, 11:01
Kabaret jakiś
Gal Anonim18.01.2022, 23:05
#TEMATDLAUWAGI
o co chodzi?18.01.2022, 17:16
Kto zarządza tymi uczelniami i wyborami rektorów? Co to za chaos i czy odpowiedzialna osoba nie bierze odpowiedzialności za swoją prace czy o co chodzi? Co to za akcja że przychodzi sobie ktoś i mówi że on jest rektorem i zostaje rektorem?
bies18.01.2022, 17:08
Jakie miasto, taka uczelnia, jaka uczelnia, taki rektor
Osiol18.01.2022, 14:45
I co... Pilnują żeby nikt drugiej oferty nie wrzucił

A co jak pojawi się druga oferta.... nie pozwolą jej wrzucić..... Do urny
Baba18.01.2022, 13:50
Pamiętam te czasy gdy uczelnia powstawała, dzięki komu powstała i jakim zaszczytem i honorem było to dla Nowego Targu. A teraz grupa nastawiona tylko i wyłącznie na zaszczyty i profity walczy o przetrwanie szargając dobre imię uczelni ale i miasta i górali. Wstyd, żenada i brak jakiejkolwiek przyzwoitości. Pani BGD, czy pani uważa że szacunek zdobywa się krzykiem i zachowaniem irracjonalnym? Chyba dość tej kompromitacji, czas spakować zabawki do pudełka.
Alojzy bombel18.01.2022, 12:48
...pasterze śpiewają, cuda, cuda ogłaszają! ;-)
degrengolada i najazd Hunów18.01.2022, 12:05
Jak widać na uczelni pozostał tylko jeden zapalnik. Ba nawet detonator działający w imieniu odwołanego w niesławie przez miażdżącą większość elektorów byłego rektora Włodarczyka. To samozwańcza dr Godlewska Dzioboń. I to tę panią w pierwszej kolejności należy zneutralizować przeganiając ją tam gdzie pieprz rośnie. To kurczowe trzymanie się swoich irracjonalnych argumentów jest już odrażające i zagrażające fundamentalnym wartościom będącym opoką każdej uczelni, nie tylko PPUZ. Jeżeli tę opokę ktoś chce zniszczyć używając kilofa musi liczyć na opór ludzi gwarantujących zwykłą przyzwoitość i poszanowanie normalnych zasad współpracy. Świat jednak zwariował i nieobliczalni szaleńcy z wydumanym ego próbują odwrócić rzeczywistość do góry nogami bo ich mojsze jest przecież najmojsze i koniec końców im się to należało.
PPUZ18.01.2022, 11:44
Tylko jedno mi się nasuwa: "Kończ waść, wstydu oszczędź!"
Wiesiek18.01.2022, 10:59
Zamiast zająć się nauką i nauczaniem "cała para idzie w gwizdek".
Szkoda tylko uczniów w tej szkole. Zmarnowane lata.
kuba18.01.2022, 10:50
cyrk do miasta przyjechał ????
po sukcesie 1 miejsca w Europie(smog) następne podium .. trójpodział władzy na uczelni ???
a podobno to wykształceni ludzie...
Won18.01.2022, 10:47
Bianka Godlewska-Dzioboń to co pani wyprawia to jest absurd, wstyd i hańba. Reprezentuje pani najniższe instynkty i standardy. To jest dno.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl